Wychowanie i szkolenie buldoga francuskiego - porady trenera

Wychowanie i szkolenie szczeniaka buldoga francuskiego - ze zrozumieniem dla rasy

tresura psów - Michał Szen - 186 komentarzy

Buldog francuski - porady na temat szkolenia buldoga francuskiego i opis najpopularniejszych problemów z buldożkami

wychowanie i tresura buldoga francuskiego

Buldożki francuskie zyskują z roku na rok w Polsce na popularności bo mają bardzo kompaktowy rozmiar, wpisują się świetnie do życia w mieszkaniu w bloku a do tego są bardzo czułe i przywiązane do swoich opiekunów.

Buldogi francuskie wykazują się również dużą inteligencją i są tak słodkie z wyglądu zwłaszcza jako szczeniaki, że to wręcz niemożliwie, aby komuś nie wymsknęło się pełne podziwu 'ojej' gdy tylko zobaczą szczeniaka buldożka.

Uwielbiam buldożki francuskie i trochę ich w swoim życiu poznałem. Podchodzę z wielką sympatią do tej rasy i biorąc pod uwagę to jakie są buldożki z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że nie jest to pies dla każdego.

Przede wszystkim musisz kupić buldożka francuskiego z dobrej hodowli, gdzie poznasz matkę szczeniaków i gdzie szczeniaki są wychowywane w dobrych, najlepiej typowo domowych warunkach. Buldożki mogą chorować na wiele różnych chorób i wiele z tych paskudnych chorób jest przenoszona genetycznie, czyli Twój szczeniak odziedziczyć może choroby po swoich rodzicach. I nawet jeśli nie widzisz teraz choroby u swojego psa, to może on być obciążony genetycznie różnymi chorobami. Dlatego tak ważne jest wybrać naprawdę dobrą hodowlę buldożków, taką gdzie rodzice psów są badanie na różne choroby i gdzie osobniki chore i przenoszące choroby nie są dalej rozmnażane.

Buldożki w stanach zjednoczonych nazywane są psami wymagającymi klimatyzacji - a chodzi tu o to, że w niektórych regionach USA bywają bardzo upalne lata a jak wiadomo buldożki źle znoszą wysokie temperatury i najlepiej jakby wtedy przebywały w klimatyzowanych pomieszczeniach. W Polsce nie ma zwykle z tym problemu, przez większą część roku mamy dość niskie temperatury, jednak w upalne lato musisz dbać wyjątkowo o swojego psa aby nie uległ przegrzaniu. Zatem zabranie psa na wakacje w upalne lato może być niebezpieczne dla zdrowia psa. Poza tym słyszałem też o tym, że buldożki nie umieją pływać i trzeba na nie uważać gdy bawią się w wodzie.

Charakter buldożka francuskiego

charakter buldoga francuskiegoTen mały muskularny pies jest niezwykle bystry i mówi się, że jest to pies o wiecznie radosnym 'dziecięcym' nastawieniu do życia i do całego świata. Zwykle te psy ciągle by się chciały bawić, generalnie przez większą cześć dnia są niezwykle radosne i skore do zabaw. Charakter buldoga francuskiego skłania się raczej zawsze ku temu by czerpać radość z wspólnych zabaw ze swoim opiekunem i nazywany też jest przez wielu 'psem clownem' bo swoim zachowaniem rozbawia swoich opiekunów. Zdarza się jednak tak jak i u innych ras, że te cudowne charaktery buldożków bywają zniszczone przez człowieka - pies po traumatycznych przeżyciach nie będzie tak wesoły, może być strachliwy, wycofany lub nawet agresywny. Pies źle socjalizowany lub pozbawiony kontaktu ze światem też nie będzie tak radosny gdy nagle trafi do nowego środowiska. Także pamiętaj o tym, że generalny opis rasy nie dotyczy każdego osobnika i szczególnie bacznie trzeba uważać na pochodzenie psa którego kupujesz lub adoptujesz.

Poziom aktywności buldożków francuskich? ile spacerów potrzebują buldożki?

Większość buldożków jakie znam gdy mają 2 lata lub więcej to wtedy robią się powolne i ociężałe, nie chcą już tak chętnie chodzić na długie spacery, zadowalają się krótkim spacerkiem wokół bloku a potem chwilę pobawią się w domu. Większość dnia jednak okazują się być leniwymi kanapowcami. To wiele osób cieszy, bo dla wielu psów taki tryb życia psa odpowiada, bo nie wymaga on długich spacerów.

Tyle, że zwróć uwagę, że piszę tu o psach 2 letnich i starszych - ze szczeniakami nie ma tak dobrze, szczeniaki mają dużo więcej energii i można z nimi zrobić znacznie więcej kilometrów na spacerach 🙂

Tresura buldożka - szkolenie psa w domu

 • Bądź konsekwentny jeśli chodzi o wydawane komendy - nie zmieniaj hasła 'siad' na 'siadaj'
 • wykorzystuj różnorakie smakołyki i nagrody w trakcie szkolenia buldożka, wiele z buldożków jest dość wybrednych i do tego szybko się nudzą, gdy 5 raz z rzędu prosisz psa o 'siad' i ciągle za 'siad' dajesz mu psie ciasteczko to pies szybko straci zainteresowanie.
 • bądź cierpliwy - tzn. rób krótkie treningi - lepiej ćwiczyć 3-4 razy dziennie po 10 minut z psem niż jeden raz przez godzinę non stop. Jak w trakcie przedpołudniowych treningów coś Wam nie wychodzi to się nie denerwuj tylko zrób przerwę i zacznij szkolenie ponownie za kilka godzin.

Szkolenie buldożka francuskiego - czy buldożki są uparte i niezależne?

Wielu ludzi uważa, że buldożki francuskie w trakcie szkolenia są uparte - ja jednak uważam, że one tylko trochę więcej potrzebują powtórzeń aby coś zapamiętać niż np. owczarki niemieckie (szkolenie owczarków niemieckich), dlatego może się zdarzyć, że pies po prostu nie rozumie jeszcze o co Ci chodzi i dlatego prezentuje bardziej znane mu zachowanie - np. uczysz psa komendy 'leżeć' a wcześniej kilka dni ćwiczyliście dawanie łapki to potem trochę zajmuje czasu zanim pies wykonuje komendę leżeć na skinienie Twojej ręki - zwykle gdy chcesz mu pokazać, że ma się położyć to pies najpierw będzie starał się podać Ci łapkę - bo pamięta, że jak się do niego schylasz i wyciągasz rękę to zwykle chciałeś aby podał łapkę.

Dlatego jedna sprawa to jasne komunikaty zarówno słowne jak i optyczne - to ważne aby pies rozróżniał czy prosisz o łapkę czy o leżeć, a druga sprawa to taka, że buldożek może potrzebować 2-3 dni na utrwalenie nowej komendy i w tym czasie będzie komendy mieszał i przeinaczał. Dokładnie co i jak robić w takich sytuacjach dowiesz się w trakcie lekcji szkolenia psa pod okiem instruktora (kontakt).

Podany wcześniej przykład mówi też o tym, że warto w trakcie szkolenia buldożka francuskiego skupić się na jednej rzeczy i poświęcić jej trochę czasu (jak trzeba to nawet kilka dni) i cierpliwie ćwiczyć z psem zaczynając od prostych rzeczy i nie nastawiać się od razu na wielkie sukcesy w pierwszym podejściu.

Czego potrzeba do szkolenia buldożka francuskiego? - przede wszystkim cierpliwości!

Tresura buldożków francuskich jest dość prosta, to mądre psy, na początku jednak gdy Ty również się uczysz jak postępować z psem i jak mu przekazywać wiedzę bądź cierpliwy i nie denerwuj się gdy coś Wam nie wychodzi lub pies nie reaguje tak jakbyś tego oczekiwał.

Czasami buldożkom w trakcie szkolenia potrzeba trochę więcej powtórzeń aby załapać o co Ci dokładnie chodzi, ale jak już załapią czego od nich oczekiwałeś to potem dobrze to pamiętają. Zrozum też swojego psa, gdy w trakcie szkolenia pies się trochę znudzi i nie chce już dalej z Tobą ćwiczyć, bardzo często młode buldożki potrzebuję po 15 minutach ćwiczeń przerwy.

Socjalizacja szczeniaków buldoga francuskiego

Buldogi francuskie słyną z tego, że są przyjaźnie nastawione do całego świata, jednak nie bierz tego za pewnik - trzeba zabierać psa w różne nowe dla niego miejsca i warto umawiać się na spotkania ze znajomymi gdy ma szczeniaka w wieku 2-4 miesiące - niech Twój buldożek poznaje jak najwięcej osób, niech poznaje również różne nowe miejsca, zapachy i sytuacje.

Dla słabo z socjalizowanych psów chodzenie po pochodniku pomiędzy przechodniami w pobliżu ruchliwej ulicy po której jeżdżą samochody może być traumatycznym przeżyciem jeśli pies nie był za młodu socjalizowany. Natłok obcych ludzi i dźwięki ruchu ulicznego może wywoływać wielki stres u takich psów. W tych kwestiach lepiej zapobiegać niż leczyć, także lepiej za młodu psa do tego przyzwyczajać aby potem nie mieć problemów z zabraniem psa w różne nowe miejsca czy na jakąś wycieczkę. Terapia strachliwego psa również jest możliwa ale naprawdę lepiej zapobiegać temu - zobacz jak pracowałem ze strachliwą suczką, która bała się ruchu ulicznego ( szkolenie psa lękliwego i film: lękliwy pies na spacerze) Co daje psu psie przedszkole

Buldog francuski i niemowlę - czy buldog francuski jest dobry dla dzieci?

To chyba oczywiste, ale powtarzam to za każdym razem - nie ma idealnej rasy psa dla dziecka a do tego dzieci zawsze trzeba uczyć jak postępować z psem. Poza tym psy różnią się między sobą charakterami, jedne są bardziej cierpliwe i dzieci mogą sobie z nimi na więcej pozwolić a inne buldożki są bardziej drażliwe lub delikatne i szybciej się denerwują i szybciej mają dość. Dlatego to takie ważne, aby uczyć dzieci jak się mają bawić z psem i czego NIE wolno robić psu.

Buldożek francuski i dziecko:

 • Jeśli buldog francuski ma mieszkać z dziećmi to dużo lepszym pomysłem jest kupienie szczeniaka niż adoptowanie starszego psa.
 • nie pozwalaj dzieciom nosić psa na rękach - bo buldożki mogą ucierpieć mocno gdy dziecko je upuści - buldog francuski nie jest tak zwinny i sprawny jak inne psy - może się zdarzyć że dziecko upuści psa i buldożek upadnie na głowę lub uszkodzi sobie kręgosłup.
 • buldogi francuskie nawet jeśli żyją w zgodzie z Twoimi dziećmi to trzeba je przyzwyczajać do obcych dzieci aby przyjaciele Twoich dzieci były także przyjaciółmi dla Waszego psa.
 • zdarza się, że buldog francuski może być zaborczy jeśli chodzi o pilnowanie swojego miejsca lub kości którą dostał do gryzienia - dlatego trzeba na to zwracać baczną uwagę, czy pies nie przejawia takich skłonności. Jeśli pies warczy gdy zbliża się do niego dziecko lub Ty (rodzic) to koniecznie zapisz psa na szkolenie, nie licz na to, że pies sam z tego wyrośnie.
 • warto zapewnić psu spokojne miejsce odpoczynku w domu, ustalcie wszyscy w domu gdzie jest miejsca odpoczynku dla psa i jeśli pies ma dosyć zabaw z dziećmi i pójdzie na swoje miejsce to nie zaczepiamy psa i nie zmuszamy do dalszej zabawy.
 • gdy pojawia się dziecko w domu to nagle zmienia się rytm dnia i pewne rytuały i cykle dnia zostają zaburzone, buldogi francuskie mogą być wrażliwe na te zmiany.
 • pamiętaj, że szkolenie psa powinnaś przeprowadzić przed pojawieniem się dziecka aby potem jedynie psu wydawać komendy które zna i którą są Ci przydatne do zarządzania psem (np. na miejsce czy zostań).

Szkolenie głuchego buldożka francuskiego - to możliwe!

buldog francuski szkolenieBywa tak, że kupisz szczeniaka buldożka francuskiego i dopiero po fakcie kupna psa okaże się, że szczeniak jest głuchy, znam wiele takich przypadków gdzie dopiero po kilku dniach ludzie zaczynają się domyślać, że pies jest głuchy, bo kompletnie nie reaguje na różne napotkane dźwięki. Początkowo ludzie myślą, że szczeniak jest po prostu rozbrykany i nie reaguje jeszcze nawet na swoje imię, potem jednak wychodzi smutna prawda na jaw. Pewnie gdyby wiedzieli, że pies jest głuchy to by się dwa razy zastanowili czy takiego psa kupić, ale jak już go mają kilka czy kilkanaście dni u siebie w domu to nie chcą oddać psa do którego się przyzwyczaili i wtedy zaczynamy szkolić głuchego psa, bo wielu rzeczy można głuchego buldożka nauczyć, przeczytaj mój artykuł o tym jak szkolić głuchego psa - jeśli masz takiego psa i masz jakieś pytania to pisz do mnie przez formularz kontaktowy.

Szkolenie buldoga francuskiego prowadź w przyjazny dla psa sposób - wykorzystuj dużo nagród (smakołyków) - czyli odpowiedź na pytanie jak karać buldoga francuskiego w trakcie szkolenia?

Niewiele zyskasz stosując kary fizyczne i nieprzyjemne metody w trakcie tresury buldożka francuskiego. Buldożki są często delikatne psychicznie jeśli chodzi o kary i reprymendy, także ostra tresura buldożka to zły pomysł, często robisz wtedy olbrzymi krok wstecz pod kątem szkoleniowym. Pies szybko straci do Ciebie zaufanie a wykonywanie poleceń wcale nie będzie szybsze gdy pies się Ciebie boi, raczej ze strachu pies będzie zestresowany i znieruchomiały, albo pies zamknie się w sobie i przestanie na Ciebie zwracać uwagę. Wydaje mi się, że nie o to ludziom chodzi gdy stosują ostre kary wobec psa, zwykle ludzie mają dobre intencje, myślą, że karcąc wpłyną na jego zachowanie w taki sposób że pies ich zacznie lepiej słuchać. Chciałbym Cię przestrzec przez takim ostrym tresowaniem buldożka, to narobi raczej więcej szkody niż pożytku w psychice Twojego psa. Jeśli masz problemy z wychowaniem swojego psa to napisz do mnie, postaram się pomóc.

Nauka czystości szczeniaka buldoga francuskiego - zrób to poprawnie przez tydzień i wszystko będzie dobrze.

U buldoga francuskiego nauka czystości szczeniaka choć wymaga trochę przygotowań z Twojej strony to jest dość prosta, wiele buldożków które mają 4-5 miesięcy spokojnie przesypiają całą noc i nie brudzą w domu. Nauka czystości musi jednak przebiegać w odpowiedni sposób. Jeśli Twój buldożek sika gdzie popadnie to coś jest nie tak, zwykle problem leży w tym, że źle była prowadzona nauka. Napisz do mnie jeśli chcesz się dowiedzieć jak nauczyć buldoga francuskiego czystości w domu.

Lęk separacyjny u buldoga francuskiego - czyli pies nie chce zostać sam i źle to znosi

Buldożki francuskie to rasa psów 'do towarzystwa' - one kochają być blisko ludzi - często chcą spać na Twoich kolanach albo chociaż z głową umieszczoną w taki sposób aby dotykać Twojej stopy lub ręki. Choć jest to bardzo słodkie zachowanie i wielu ludzi ono rozczula, to warto jednak poćwiczyć z psem to, aby uczył się spać w samotności, aby uczył się zostawać samemu. 

Lęk separacyjny u buldożka francuskiego zdarza się dość często, myślę, że główną przyczyną jest to, że pies zaraz po przywiezieniu do domu jest taki słodki że ciągle z nami przebywa, cała rodzina go rozpieszcza (i nie ma w tym nic złego) ale potem nagle pies zostaje sam na kilka godzin i wtedy panikuje, bo wcześniej całe dni byliście razem. Dlatego robimy to z myślą o naszym psie, aby nie cierpiał i nie panikował gdy zostaje czasem sam. To naprawdę męczarnia dla takiego psa, który zostawiony sam na kilka godzin nie potrafi się uspokoić, nie potrafi się zrelaksować tylko cały czas szczeka, wyje lub drapie w drzwi bo chce się wydostać i chce być blisko Ciebie. Jeśli Twój pies będzie potrafił zostawać sam, to nic złego się nie stanie gdy czasem będzie spał na Twoich kolanach lub z głową na Twojej stopie, ale serio pamiętaj o tym, że trzeba go uczyć zostawania samemu i spania samemu. Bo inaczej Wasze wspólne życie nie będzie tak słodkie gdy za każdym razem jak znikniesz z pola widzenia psa pies będzie dostawał napadów lęku.

Agresja u buldoga francuskiego?

Dotyczy to każdej rasy, dlatego nie myśl, że piszę tak tylko o buldożkach francuskich - buldogi francuskie mogą być agresywne - dlatego nie wierz w historie hodowców o tym, że to rasa bez agresji lub że one są tak cierpliwe i kochane że nigdy nie będą agresywne - buldog francuski może stać się agresywny z takich samych względów jak każdy inny pies.

Kiedy buldog francuski może być agresywny? najczęstsze scenariusze:

 • agresja przy misce z karmą lub podczas gryzienia kości - czyli Twój buldożek pilnuje pokarmu i staje się agresywny gdy się zbliżać lub wyciągasz rękę w stronę jego pokarmu.
 • buldożek staje się agresywny gdy chcesz usiąść obok niego na kanapie - pies nie pozwala nikomu usiąść obok niego na miejscu które on sobie zajął. Bywa też taki scenariusz, że pies toleruje powiedzmy swoją 'Panią' ale robi się agresywny gdy ktoś inny chce jeszcze się przysiąść
 • czasami buldożki są agresywne gdy ktoś obcy zbliża się do jego właścicieli - zwykle pies taki ma jedną swoją ulubioną osobę w rodzinie którą jakby chronił przed innymi ludźmi
 • pies bez odpowiedniej socjalizacji który nie poznawał nowych ludzi i obcych psych gdy był szczeniakiem może być bardzo agresywny i problemowy wobec ludzi i psów.
 • buldożek francuski 'po przejściach' który był przez kogoś wcześniej źle traktowany (bity, zastraszany) może przejawiać agresję w bardzo nieprzewidywalnych momentach. Taki pies potrzebuje terapii 'psychologicznej'.

Jak wychowywać buldoga francuskiego aby nie był agresywny wobec dzieci i obcych ludzi?

Wiele zależy od wychowania psa i chodzi mi tutaj o to, że trzeba wyczuć kiedy pies ma dosyć zabaw z dzieckiem lub zareagować trzeba gdy dziecko ciągnie psa za ucho i pies się wyrywa i chce odejść bo ma dosyć zabawy. To samo tyczy się dorosłych osób, najczęstszy błąd jaki widzę, to ktoś bierze buldożka na kolana i nie pozwala psu zejść z kolan gdy pies ma dosyć tego, pies zaczyna się niecierpliwić i stresować sytuacją która mu się nie podoba. I tylko od konkretnego psa zależy ile wytrzyma w takich niekomfortowych dla niego warunkach gdy ktoś go ciągnie za ucho lub przytula na siłę i nie pozwala odejść. Część psów która jest tak traktowana potem nie lubi być głaskana ani przytulana bo kojarzy to z czymś nieprzyjemnym. 

o to mi właśnie chodzi w odpowiednim wychowaniu psa, że trzeba przyzwyczajać psa do różnych sytuacji, warto u psa budować dobre skojarzenia z głaskaniem go i z zabawą z dziećmi - piszę to po to, bo wielu ludzi opacznie rozumie te słowa o wychowaniu psów - wiele osób myśli wtedy, że chodzi o karanie psa gdy pokazuje agresję - a to jest kompletnie na odwrót - odpowiednie wychowanie to moim zdaniem uczenie psa dobrych zachowań. I uczymy psa, że jak mu się coś nie podoba to może odejść i może iść na swoje miejsce do swojego legowiska i nikt mu nie będzie tam przeszkadzał, taki pies nie będzie wtedy pokazywał zachowań agresywnych wobec dzieci. To co tu napisałem to duży skrót myślowy, na takie wychowanie i szkolenie psa składa się wiele innych aspektów i można robić wiele różnorodnych ćwiczeń specjalnie pod tym kątem aby uczyć psa dobrych zachowań i aby minimalizować wystąpienie agresji u psa. Jednak chciałbym abyście o tym wiedzieli, że pisząc wychowanie psa mam namyśli coś znacznie bardziej przemyślanego i profesjonalnego niż karcenie psa.
buldog francuski wychowanie szczeniaka

Jak nauczyć buldoga francuskiego posłuszeństwa? Tresura buldogów francuskich pod kątem posłuszeństwa

W tym temacie wszystko przebiega tak samo jak w przypadku innych ras psów - buldożki uczy się posłuszeństwa w taki sam sposób jak psy innych ras.

 • Bez odpowiedniej ilości ćwiczeń choćbyś miał kurczaka z rożna w ręku i prosił psa o 'leżeć' to pies tego nie zrobi bo nie rozumie co Twoje słowo oznacza. Najpierw uczysz psa znaczenia swojego słowa - czyli uczysz psa, że 'leżeć' znacz leżeć.  Dopiero gdy nauczysz psa, że 'leżeć' znaczy połóż się na ziemi i widzisz, że pies to robi gdy masz dla niego nagrodę, to wiemy że pies się stara dostać nagrodę i wykonuje polecenie i je rozumie. To najważniejszy etap, musisz nauczyć psa w trakcie szkolenia co Twoje słowa oznaczają.
 • gdy pies poznał kilka komend i je rozumie - jeśli masz przysmaki dla psa i powiesz psu 'na miejsce' to czy idzie na swoje legowisko? czy pies to dobrze rozumie?
 • chodzi mi o to, że nie można wymagać od psa posłuszeństwa gdy pies nie rozumie komendy. Gdy nauczymy psa, że 'zostaw' znaczy 'nie ruszaj tego, to nie dla Ciebie' to robimy takie ćwiczenia, że kładziemy plasterek kiełbasy na stole i mówimy 'zostaw' i jeśli pies rozumie komendę to zwykle się od kiełbasy odwraca bo wie, że nie wolno mu tego zjeść. I nie musisz na psa krzyczeć, wystarczy że mu to powiesz. Jednak aby dojść do takiego poziomu musisz w zrozumiały dla psa sposób przekazać mu informację, że jak słyszy 'leżeć' to ma się położyć, że jak słyszy 'na miejsce' to ma iść czym prędzej na swoje legowisko a jak słyszy 'zostaw' to ma nie interesować się tym zakazanym przedmiotem. Wszystkich tych komend uczę psa w trakcie lekcji szkoleniowych - jak chcesz tego psa nauczyć pod moim okiem to skontaktuj się ze mną, umówimy się na lekcję szkoleniową i nauczymy tych komend Twojego psa  - skorzystaj z działu kontakt.

 

Wychowanie szczeniaka buldożka francuskiego - o czym jeszcze pamiętać?

 • choć buldożki mają zwykle mniejszą chęć do pogoni za uciekającymi przedmiotami i zabawkami niż np. jack russell czy bullterier to jednak jak są szczeniaki to zwykle lubią się bawić w pogoń i szarpanie zabawki którą dogonią i złapią - dlatego tak się możesz bawić ze szczeniakiem - nie ma w tym nic złego. Kup psu różne zabawki, z różnych materiałów (pluszowe misie i gumowe zabawki) i poruszaj zabawką po ziemi, zachęcaj psa do zabawy, aby gonił zabawkę i łapał ją i gryzł. Nie pozwalaj jednak na taką zabawkę gdy pies wpadnie na pomysł, że to Twoje nogi będą uciekającą zabawką.
 • kup swojemu buldożkowi zabawkę typu KONG i napełniaj ją jedzeniem, niech pies ma zajęcie w postaci gryzienia zabawki i wydobywania z jej wnętrza karmy lub smakołyków (szczeniakowi dawaj taką zabawkę pełną pożywienia codziennie)
 • zakaz skakania na ludzi na powitanie - jeśli nie chcesz aby pies skakał na gości którzy przychodzą do domu to trzeba tego psa uczyć od małego - będzie dużo prościej wyrobić dobry nawyk u młodego psa niż zmieniać stare nawyki u psa dorosłego.
 • naprawdę warto się skupić na dobrze zaplanowanej socjalizacji szczeniaka i zapewnić szczeniakowi kontakt z różnego rodzaju ludźmi i psami aby pies gdy podrośnie był spokojny i zrelaksowany na spacerach, aby nie bał się 'wielkiego świata' który spotyka na spacerze
 • zabieraj szczeniaka codziennie na spacery, zmieniaj trasy spacerów, a poza spacerami zapewnić psu stymulację psychiczną w domu poprzez naukę nowych komend.
 • opinia, że buldożki francuskie to 'ciepłe kluchy' i straszne leniuchy raczej nie dotyczy szczeniaków - gdy pies ma mniej niż rok to zwykle jest bardzo ruchliwy i wymaga z Twojej strony sporej ilości uwagi - więc nie dziw się temu.
 • szczeniaki buldożka nawet raz dziennie mogą dostawać takich napadów 'głupawki' gdy biegają jak szalone i wydaje się niektórym ludziom, że ich pies ma jakieś ADHD albo pies zwariował na kilka minut - to raczej normalne zjawisko gdy pies tak szaleje chwilowo.
 • dość często buldogi francuskie ciągną na smyczy i choć nie są zbyt dużymi psami to mają dużo siły i ich nawyk ciągnięcia na smyczy będzie kłopotliwy - dlatego trzeba nad tym popracować z psem, spokojnie od wieku 4 miesięcy można już z psem ćwiczyć dobre nawyki związane z chodzeniem na smyczy.

Jak oduczyć buldoga francuskiego gryzienia

Przede wszystkim kształtuj dobre nawyki u swojego psa - tzn. nie dawaj psu do gryzienia rąk, przerywaj zabawę gdy szczeniak zaczyna gryźć nogawkę a nie zabawkę. Ucz psa, że zabawa trwa najdłużej gdy gryzie zabawkę gumową lub pluszową - kup psu szarpak i szarp się z nim delikatnie. Dawaj psu zabawkę typu KONG wypełnioną smakołykami aby zaspokoił swoją wielką potrzebę gryzienia. Jeśli pies jest nieznośny i nie przestaje gryźć rąk czy nóg to odizoluj psa od siebie na kilka minut, daj psu gryzaka i poczekaj aż się uspokoi dopiero wtedy ponownie pozwól mu przebywać w tym samym pomieszczeniu co Ty.
----------

Tagi wpisu: buldog francuski czyli buldożek

buldog francuski wychowanie szczeniaka, buldog francuski długość życia, buldogi francuskie tresura, jak wyszkolić buldoga francuskiego, szkolenie szczeniaka buldoga, szkolenie buldoga francuskiego, jak tresować buldoga francuskiego, jak wyszkolić,

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

186 komentarzy do wpisu: “Wychowanie i szkolenie szczeniaka buldoga francuskiego - ze zrozumieniem dla rasy”

 • Patryk
  says:

  Witam mam problem z moim 1,5 rocznym buldogiem a mianowicie chodzi o załatwienie swoich potrzeb wszędzie tylko nie na dworze. Możemy spacerować nawet i 30 minut, ale i tak po powrocie do domu Pepa zrobi i siusiu i kupę właśnie w domu. Co robić? Nagrody za załatwienie się na dworze nic nie dają pies będąc w domu nie sygnalizuje, że mu się '' chcę ''

  • Dominika
   says:

   Cześć, mam 2miesięczną suczkę, Tekila była uczona załatwiać się ma dworze ale niestety często zdarza się jej nasikać w domu nie mam pojęcia jak ją nauczyć zalatwiania się poza domem, bo robi to i w domu i na podwórku. Kolejna sprawa to taka ze bardzo często ma mnie tak jakby w dupie, widzi mnie patrzy się na mnie ale gdy mówię jej chodź to mnie zlewa i idzie na swoje miejsce. Była też sytuacja ze warczala na mnie gdy jadła kość i do niej podeszłam, lecz dałam jej do zrozumienia ze nie ma prawa na mnie warczec, nie karalam jej ani też nie bilam po 15 min gadania do niej i próbach zabrania i dawania kości tak aby nie warczala, zrozumiala o co mi chodzi. pozdrawiam

  • Magdalena
   says:

   Witam,
   Mam problem z suczka buldoga francuskiego. Moja bulwa ma 7 Msc. Nauczona jest załatwiania swoich potrzeb na podwórku( szybko się nauczyla), jednak w nocy gdy zostawiamy ja w salonie prawie zawsze nasika na kanapę. Już nie wiem co robić, Ręce mi opadają. Nie rozumiem dlaczego. Czy po złości bo jej nie zabraliśmy do sypialni. Czy nie wytrzymuje i musi się załatwić. Nawet jak zostawiłam jej podkład to ten był czysty a kanapa obsikana. Moze zna Pan jakiś złoty środek? Zapomniałam dodać ze jak dzień zostaje sama to nie sika. Zdarza się to tylko w nocy.

   • Marzena
    says:

    Witam. Mam buldożka który ma 6 miesięcy mam go od 6 dni przestał srac w domu gdzie popadnie ale nadal sika mimo to że wychodzę z nim prawie co godz na dwór na 30 min wejdzie do domu chwilę się po kręci i sika, 2 sprawa jak zostaje sam w domu z 2 psem to zaczyna piszczeć i delikatnie szczeka, ma Pan jakieś złote rady ?

    • MATEUSZ
     says:

     Witam,
     Prosiłbym o parę wskazówek jak nauczyc szczeniaka czystości. Za parę dni będę właścicielem młodego buldozka i będę wdzięczny za każde wskazowki

  • Meg
   says:

   Mam 10 tygodniowego buldozka i błagam jak go oduczyć załatwiania w domu ???????

   • Grzegorz
    says:

    Witam mam ten sam problem. Mam 6 tygodniowego buldozka i załatwia się wszędzie. Jak to tego oduczyc

   • Dominik
    says:

    Ludzie dajcie psu też czas jak ma się nie załatwiać w domu? Do jakiego wieku dzieci się załatwiają w pampersy? Na wszystko przyjdzie czas

   • Tomasz
    says:

    Witam, moja Nelka ma prawie dwa miesiące. Prosiłbym o kilka wskazówek dotyczących czystości zważywszy na mój charakter pracy gdzie Nelka przez 6 godzin będzie musiała zostawać sama w domku.

    • Darek
     says:

     Cały korytarz w domu wyłożyłem dość grubo gazetami i pozwalałem mu na nie sikać i robić kupke i jak zrobił to go chwaliłem i dawałem nagrode
     Po tygodniu zmniejszyłem trochepowierzchnie gazet i też chwaliłem psa gdy na nie zrobił i tak stopniowo do miesiąca ze została sie tylko jedna gazeta przy drzwiach wyjściowych i jak widzuałem ze tam idzie to brałem go na dwór i gdy tam zeobił to go chwaliłem i ciasteczko.potem zabrałem po czaie gazety i jak szedłpod drzwi to na smycz i na dwór .teraz to jak chce siku to skomli i ja wiem co to oznacza ale przy przyzwyczajaniu do czystosci trzeba dać psu czas na nauke i nie karać go czasem a tylko głośniej powiedzieć ze źle zrobił i spryskać miejsce płynem na siki. gdy mu sie zdarzy nie na gazety

     • Darek
      says:

      Dodam ze gazety z sikami i kupką trzeba regularnie zmieniać by zawsze były czyste i suche a te zkupką i siku wyrzucać

 • Klaudia
  says:

  Również mam problem z nauką czystości u mojej 6miesiecznej suczki 🙁 proszę o jakieś rady 🙁

 • Katarzyna
  says:

  Witam mam problem duzy z moją bulwą.Dede ma prawie rok i sika wszedzie w domu.w szczegolnosci kanapa legowisko.dzieli legowisko ze swoją kolezanką 3letnià takze byldożką.jak tylko wypiorę legowisko i klade wieczorem to rano jest juz zasikane.i tak caly czas.kanapa w domu juz nadaje sie do wyrzucenia. Masakra.nie wiem co robic. Od 3dni stosuje kary za kazde nasikanie.zapinam Dede na krotką smycz i tak siedzi z pol godz ale nie wiem czy to cos da.ratunkuu

  • Bartek
   says:

   Zależy jak długo jest na dworze.

  • Wiktoria
   says:

   W sklepach zoologicznych jest specjalny sprej psika się go w miejsce gdzie zwierze na sika, dla ludzi jest prawie niewyczuwalny, a mi z moimi zwierzętami pomoglo

 • Darek
  says:

  Witaj, mam analogiczny problem, Rupert o ile w nocy trzyma pięknie i rano jak się budzi to siedzi na łóżku i na nas patrzy, żeby wyjść i wtedy wychodzimy to gdy zostaje w domu sam na pół dnia niestety załatwai się w domu przy balkonie. Gdy położyem mu tam taką mate do załatwiania się niestety zrobił potrzeby na środku salonu. A gdy staram się mu tłumaczyć i pokazywać, że źle zrobił to na mnie szczeka. Jakieś rady jak nauczyć go czystości? Rupert ma 6 miesiecy i jest bardzo upartym buldogiem. Pozdrawiam

 • Joanna
  says:

  Czesc mam buldoga francuskiego ktory ma prawie 2 lata. Gdy wychodze z nim na spacer i jest na smyczy to staje sie bardzo agresywny do innych psow i czasami tak szarpie ze smycz mi z reki wypada co zrobic aby moj Bruno stal sie mily dla innych psow i nie startowal do walki

  • Michał Szen
   says:

   myślę że nie dam rady jakąś jedną ogólną radą Ci pomóc, tylko potrzebna będzie pełnogodzinna konsultacja aby dobrze zrozumieć zachowanie psa i wytłumaczyć też Tobie jak z psem postępować aby zmieniło się jego zachowanie.
   możesz wykupić u mnie szkolenie przez internet, wtedy robimy godzinną rozmowę przez internet na SKYPE i odpowiadam wtedy na wszystkie Twoje pytania i tłumaczę i wyjaśniam różne metody szkolenia psów. albo jak mieszkacie gdzieś w mojej okolicy to zapraszam na lekcje na żywo.

   • Arkadiusz
    says:

    witam. a jak by mialo wygladac szkolenie przez skype ? i jaka kwota ?

   • Arkadiusz
    says:

    witam. bylbym zainteresowany takim szkoleniem,a jak by mialo wygladac szkolenie przez skype ? i jaka kwota ?

   • Jowita
    says:

    Witam, również potrzebuje pomocy w utrzymywaniu czystosci w domu przez pieska. Jak tylko widzimy ze sie kreci wynosimy go na dwor i tam ladnie sie zalatwi. Problem polega na tym ze jak go nikt tam nie zaniesie to sika gdzie tylko mu sie spodoba. Bylo oczywiscie nagradzanie, przenoszenie na mate .. POMOCY

   • Aga
    says:

    Witam. Mam ten sam problem jak dziewczyny powyżej. Jak można się z Panem skontaktować? Pozdrawiam

 • Anna
  says:

  Witam ! Mam problem z nasza suczka buldozkiem , mamy ja 3 tydzień w domu , zabraliśmy ja z Domu gdzie całymi dniami siedziała sama 3 razy była wyprowadzana (jako szczenie ) ona ma obecnie 4,5 miesiąca i ciagle sika po domu , czasem bywa rak ze cały dzień jest pięknie a na następny całe mieszkanie zasila i za kupka ( czasem zje kupę ) generalnie jak ja przywieźliśmy z właścicielem była wesoła a na drugi dzień zrobiła sie smutna teraz jest trochę lepiej ale to itak nie taki szczęśliwy pies , następny problem to to ze siła ja wyciągam na spacery a jak już wyjdzie to ociąga sie , kładzie czasem czołga , bywa wystraszona . Całymi dniami z nią siedzę i przywiązała sie do nas ale jednak cos jest nie tak

 • Angelika
  says:

  Witam. Jestem szczęśliwa posiadaczka buldożka Biszkopta. Ma on 4 miesiące i mam problem z nauczeniem go załatwiania sie na dworze. Jest na spacerze badz ma otwarte non stop drzwi na ogród ale siku i kupę zrobi na wykładzinie w domu. Wiem ze hodowca uczył robienia na podkładzie. Jak mam oduczyć go tego? Na początku jak go odebrałam jak chciał wyjsć na dwór drapał łapka a teraz poprostu załatwia sie w miejscu gdzie miękko. Co mam robić??

 • Patrycja
  says:

  Witam
  Mam 9 tygodniowego buldoga francuskiego i chcę nauczyć ją czystości w domu, mamy teraz okres szczepiony więc nie wychodzimy z domu, kupiłam maty i od tygodnia staramy się ją uczyć ale marnie to idzie, czasami zrobi kupę na matę ale sika gdzie popadnie 🙁 Proszę o jakieś wskazówki. Dziękuje

 • Ania
  says:

  Witam mam 8 tyg.szczeniaka sunie,i mam problem z załatwianiem potrzeb fizjologicznych dodam że a swoje miejsce do tego (kupa,siku)ma położony specjalny podkład i kupiliśmy sprey zachęcający do siku.Dodam że troche pomaga ale nie zawsze a nie chcialabym zeby psiak byl odizolowany od reszty domu,a gdy wejdzie do innego pomieszczenia to odrazu sika.Poproszę o dobre rady.

 • Paulina
  says:

  Witam.,
  Zakupiliśmy 6 miesiecznego buldożka który był wcześniej w innym domu dwa miesiące ale został oddany przez alergie dziecka.
  Piesek jest bardzo przymilny ale mamy z nim problem jesli chodzi o czystosc w domu a wychodzenie na dwór. Sika w domu i załatwia sie w sumie w jednym miejscu ale na sygnał iść na dwór opiera się trzeba go ciagnąc i na dworze w ogóle nie jest zainteresowany załatwieniem potrzeby, rozgląda się lękliwie i ciągnie do domu. Po czym w domu znowu sika gdzie popadnie i załatwia się. Co można z nim począć?

 • Natalia
  says:

  Mam buldożka Mele,jest bardzo ruchliwym psem ... Dlatego tez wydaje mi sie ze mała wazy zbyt malo , ma 10 miesiecy i wazy 10 kg. Bardzo pilnuje aby jadla gdyz jest nie jadek. Uzywamy karmy royal'a dla buldoga Francuskiego. Pomocy :O

  • Michał Szen
   says:

   ona waży idealnie, dorosły buldożek w wieku 1,5 - 2 lata powinien ważyć max 13 kg.

   • Patrycja
    says:

    Mam buldozka ktory ma rok i 4 miesiące, waży 16 kilo i z tego co dowiadywalam sie u wielu weterynarzy to ma prawidłową wagę. Powinny ważyć max 16 kilo

    • Bogumiła
     says:

     Miałam 2 buldożki i każda ważyła Ok.11kg. Zdobywały oceny doskonałe na wystawach. Zależy czy to prawdziwy czystej rasy buldożek czy trochę wyżła w nim. Buldożek ma być krótki, krępy i niezbyt wyrośnięty. Wszystkie te długie i z pałąkowatym kręgosłupem nie są czystej rasy. Proponuję poczytać charakterystykę rasy.

 • Zuza
  says:

  Witam , moja suczka ma rok . Jest pewien problem a mianowicie gdy przychodzi ktoś obcy do domu to warczy szczeka i jest nie sympatyczna nawet gdy ktoś próbuje ja do siebie oswoić , potrzebuje trochę czasu wtedy towarzystwo nowej osoby jej nie przeszkadza . Tyczy to się tez wizyt u weterynarza , zwykle obcięcie pazurów to istny horror . Ostatnio musiałam jej założyć pierwszy raz w życiu kaganiec bo Pani doktor została by pogryziona . Co robić ?..

  • Żaneta
   says:

   Mam ten sam problem 🙁

   • Edyta
    says:

    Mam problem z moim 5 miesięcznym psem ponieważ bardzo dużo pije i odrazu sika w domu oraz załatwia swoje potrzeby na podwórku na spacerze i w nocy w domu jeszcze

  • Michał Szen
   says:

   da się psa przyzwyczaić i do wizyt obcych ludzi w domu i do obcinania pazurków, są na to specjalne ćwiczenia, jednak odpowiedzi na to jak to wszystko zrobić udzielam tylko na indywidualnych lekcjach, jak mieszkasz daleko ode mnie możemy zrobić szkolenie przez internet, jeśli chcesz z tego skorzystać to napisz do mnie przez dział kontakt. Zrobimy wideo-rozmowę i udzielę Ci wtedy wszelkich informacji na temat tego co i jak warto ćwiczyć z takim psem.

 • Sylwi
  says:

  Witam.mam buldoga francuskiego .ma 6 tygodni i sika i sra gdzie chce. U nas jest już 3 dni. Jak go mogę odluczyc tego. Chciałabym żeby w jednym miejscu się załatwiam ale nie wiem jak się zabrać do tego. Czy wystarczy gazetę położyć w tym miejscu i mu pokazać czy jak to zrobić. Proszę o pomoc

  • Michał Szen
   says:

   Przeczytaj najpierw porady które napisałem tutaj: nauka czystości szczeniaka chi - jak to przeczytasz i zastosujesz i będziesz miała jeszcze jakieś pytania to wyślij mi prywatną wiadomość przez dział kontakt.

  • Żaneta
   says:

   Nasza psinka po 3 dniach u nas sika i robi kupkę na specjalną matę 🙂 Za każde siku na macie nagradzamy ją pieszczotami, słowna aprobatą i ostatecznie snaczkiem. Niewłaściwe zachowanie ignorujemy (to jest jeszcze szczeniak) i właściwie nie zdarza się jej już załatwiać w innym miejscu niz wskazanym 🙂

   Jak nasika na podłogę to weź mate i wytrzyj nią siku tak żeby czuła na macie zapach. U nas zadziałało 🙂
   Na początku jak widzieliśmy, że zmierza do sikania/kupy to szybko podkladalismy mate pod pupę. Najlepiej zaraz po śnie stawiać ja na mate 😉

 • Paulina Zasada
  says:

  Witam. Mam buldoga francuskiego ( suczkę) Ajssa ma 8 miesięcy.. Jak mogę ją oduczyć sikania w domu (sika tylko i wyłącznie na dywany (grube dywany)... próbowaliśmy wielu sposobów aby ją oduczyć tego , niestety nic nie pomaga ...bardzo proszę o pomoc.

 • Natalia
  says:

  Cześć, mam prześliczna buldozke francuska która ma 4 miesiące i jest u mnie ponad miesiąc i mam problem z nauczaniem jej załatwiania potrzeb na dworze stosuje podkłady higieniczne czasami na nie sika a czasami nie, nagradzam ja za każde załatwienie sie na dworze ale to i tak nie pomaga, cos robie zle i nie wiem co. Dodatkowo jest bardzo lapczywa na jedzenie i zdarza jej sie zjesc swoje odchody, juz zjadła całe opakowanie rumen tabs i średnio to pomaga. Moze masz jakies rady ?

 • LENA
  says:

  Jak nauczyc pieska 8 miesięcznego czystości?

 • Czarek
  says:

  Witam. Moj buldozek ma 2 miesiace. Od jakiegos tygodnia zaczal robic kupe obok podkladu i zaczal ja jesc. Wczesniej nie bylobz tym problemu, ladnie zalatwial sie na podklad. Karmie go royalem dla buldogow, co moge z tym zrobic? Jak go nauczyc ze nie wolno jesc wlasnych odchodow? Pozdrawiam

 • Kasia
  says:

  Witam serdecznie. Mam 9 miesięczna buldożke. U nas jest od kilku dni. U poprzedniego właściciela jako mały szczeniak bardzo rzadko wychodziła na dwor, swoje potrzeby załatwia w domu? My wychodzimy ok 4 razy dziennie. Czasami sama sygnalizuje ze chce wyjsc. Za siusiu lub kupkę na dworze dostaje smakołyk lub pieszczoty. Ale mam problem bo zdaża jej sie zrobic siusiu w domu jak wracamy , z radości chyba.Jak ja tego oduczyć? Jest tez agresywna do innych psów , niby chce sie bawić ale warczy przy tym i gryzie tego psa. Jak temu zaradzić? I teraz zaczęliśmy ja uczyć komend siad podaj łapę , następnie leżeć . Zostań ,na swoje rozumie? Nagradzać ja za zrozumienie komendy? A jak ciągnie na smyczy, hohoho?

 • sylwia sendor
  says:

  Wg wzorca FCI nr. 101 prawidlowa masa wynosi: pies 9-14 kg, suczka 8-13 kg.

 • Adrian Ochalek
  says:

  Witam
  Pisze poniewaz od okolo miesiaca posiadsm buldozka francuzkiego. Najwiekszy problem jaki mamy to nauka czystosci,sika gdzie tylko sie da i wogole tego nie sygnalizuje. Wychodzimy czesto na spacery zaraz po wyjsciu zalatwia obie sprawy i chce sondomu po czym zdarza sie ze pomimo ze zalatwi sie na zewnatrz po powrocie ze spaceru robi dalej w domu. W domu ma wyzmaczone miejsce do zalatwiania kuweta dla psa z mata jednak czesciej w tym siedzinniz sie zalatwia. Na spacerze za zalatwieniebsie dostaje smakolyk natomiast w domu stosujemy pogawedki i grozenie palcem jednaknnic z tego sobie nie robi... prosze o pomoc poniewaz piesek ma juz 4 miesiace od miesiaca u nas a w dalszym ciagu zasikuje nam cale mieszkanie w bloku.
  Pozdrawiam

 • Angelina
  says:

  Witam serdecznie, proszę o pomoc, mam buldoga francuskiego suczkę, która ma 3 miesiące i 1 tydzień, czasem sika na mate przez cały dzień, a innego dnia wszędzie tylko nie na maty, ostatnio nawet zaczela sikac do legowiska, jak mam ja uczyć? Nie wiem co źle robię 🙁

 • Paula
  says:

  Witam mam 3 letnia buldozke francuska i od 3 dni pół roczna suczkę tez buldozek fr, niestety ta starsza nie reaguje na zaczepki do zabawy małej, ucieka przed nią pod stół, a jak się już zacznie z nią bawić to warczy i próbuje ja niby ugryźć. Przestała spać nawet u siebie w posłaniu tylko chce na łóżku. Mała na szczęście się nie poddaje i się nie boi. Proszę o jakieś rady. Z góry bardzo dziękuje.

 • Zuzanna
  says:

  Witam. Mam suczkę buldoga francuskiego która ma 3 miesisce. Mam ja w domu od tygodnia i nie mogę jej oduczyć sikania w domu . Bardzo proszę o pomoc.

 • Monoka
  says:

  Witam mam 6,5 miesięcznego buldoga Francuskiego jego sierść jest szorstka i miejscami ma prześwituje Pieska odkupilismy tydzień temu Pomocy jak mam mu poprawić kondycję sierśći żeby miał gładką. Z góry dziękuję

 • JOANNA
  says:

  Jak oduczyc sikania suczka ma 4 miesiące i sika gdzie popadnie .Mam ja od 5 dni

 • Agnieszka
  says:

  Witam mam buldozke 4.5 miesieczna i niewim jak ja zostawiac sama w domu pniewaz jeszcze nigdy nie byla sama boje sie ze bedzie bardzo tesknic i szczekakac jak pojde do pracy na 8.5 h.i jeszcze jedno to skacze na znajomych odwiedzajacych nas prosze o pomoc?

 • Agnieszka
  says:

  Hej. Mam buldozke 4.5 miesieczna jak mam ja zostawic sama w domu na 8.5 jezeli nigdy nie byla sama musze wrocic do pracy i jeszcze jedno skacze na znajomych a ja chcialabym zeby tego nie robila prosze o pomoc?

 • Dominika
  says:

  Witam od 4 dni jest z nami 4 miesięczny buldożek. Mamy problem ponieważ załatwia się gdzie popadnie. Jak sobie z tym poradzić? Rozlozylismy juz w tych miejscach nieprzemakalne maty ale to średnio pomaga. Czasami pójdzie na matę a czasami nie. Jak nauczyć go czystości?

 • Maciej
  says:

  Pomocy
  Mam Buldoga Francuskiego i robi siusiu i kupke gdzie popadnie nazywa się Klusek ma 3 miesiące.Co mam zrobić .
  Proszę o szybką odpowiedź.

 • tomasz
  says:

  Witam, kupiliśmy pieska i okazało się ze nie do końca u niego ze zdrowiem (Prawdopodobnie pseudo hodowla) glisty, nurzyca itp ale na szczęście dochodzimy do zdrowia choć nam to zajęło ponad dwa miesiące i przez ten czas piesek załatwiał się w domu na mate (czasem obok) Piesek ma piec miesięcy, od ok 2 tyg wychodzimy na dwór i za żadne skarby nie chce się załatwić, za bardzo tez nie chce być na dworze (może mu zimno) Jest puszczany luzem jak również chodzimy na smyczy i nic. Po powrocie dopiero się załatwia, ale żeby było ciekawiej nie na mate tylko wszędzie gdzie się da. Potrafił również zrobić "dwójkę" na swoje posłanie i nawet często mu się to zdarzało odkąd go mamy. Proszę o pomoc!!!!!!

 • Daria
  says:

  Witam. Kupilismy wczoraj z mezem Buldoga Francuskiego (pies, ma 3 miesiace). Mamy problem poniewaz zalatwia sie w domu i to w roznych miejscach. Wychodzimy z nim po kazdym posilku, lecz wtedy tylko sika. Chcielibysmy wiedziec co zrobic. Prosimy o pomoc.

 • Ewka
  says:

  Witam! Mam 4-letniego buldozka który nie akceptuje innych psów spacery potrafia byc koszmarne gdy po drodze spotykamy psa wyrywa szczeka nic na niego nie dziala ani smakolyki ani ulubione zabawki. Prosze o pomoc.

 • Daniel
  says:

  Witam.Mam buldoga i po tym co robi z moim życiem często żałuję ,że się zgodziłem.Nie pozbędę się go bo córka go kocha więc podejmuję tym rozpaczliwym komentarzem walkę o niego.
  Samiec ur.17.11.2016. Waga 13 kg(kulturysta) Karma pdst.:Taste of Wild/
  1.Skacze jak wariat na wszystkich.
  2.Załatwia się w domu nawet zaraz po spacerze,najczęściej na łóżku dziecka,dywanikach itp
  3.Pod względem pazerności jest obrzydliwy( wyjadł nawet z nocnika)liże zmywarkę,wskakuj na stół i wyżera.Ostatnio wjebał 100zł:(
  4.Skacze na nogi do kopulacji
  5.Ciągnie na smyczy jak John Dear.
  Jest kochany...jak śpi.

 • Daniel
  says:

  I najważniejsze zapomniałem: Zjada wszystko czyli zabawki dzieci gryzie,każdy drobny element łyka a potem rzyga najczęściej na świeżej pościeli córek.Ostatnio z zabawki wypadła bateria tzw.paluszek i przy próbie zabrania mu jej użarł mnie do krwi pacan.Bateria by go zabiła.

 • Iwona
  says:

  Witam mam 15 miesięcznego buldożka problemem jest to ,że skacze na każdego kto do nas przyjdzie nie jest agresywny tylko się cieszy ,nie wiem co robić.

  • Michał Szen
   says:

   to bardzo popularny problem, szkoliłem bardzo wiele psów, które tak się właśnie zachowywały. W przeciągu 2-4tygodni można psa tego oduczyć. Zapraszam do umówienia się na indywidualną lekcję to dobiorę dla Was odpowiedni zestaw ćwiczeń.

  • Damian
   says:

   Mam ten sam problem i nie wiem co robic?na kazdego skacze,leci jak wariat,cieszy sie,lize po rekach kazdego kogo napotka.pomocy

 • Maksymilian
  says:

  Dobry wieczór Panu od Paru dni mam z narzeczoną buldożka ma 3 miesiące niestety sika wszędzie gdzie popadnie , kupiliśmy mu maty do załatwiania się i bez przerwy pokazujemy mu to miejsce kładziemy go tam lecz nic nie pomaga jest na to jakaś rada? pozdrawiam Maks

 • Wiola
  says:

  Witam mam problem z moim 4 miesiaczna suczke buldogiem a mianowicie chodzi o załatwienie swoich potrzeb wszędzie tylko nie na dworze. Możemy spacerować nawet i 30 minut, ale i tak po powrocie do domu Bella zrobi i siusiu i kupę właśnie w domu. Co robić?

  • Michał Szen
   says:

   wysłałem Ci instrukcje co robić na email który podałaś pisząc komentarz.

   • Monika
    says:

    Witam mam podobny problem z tym ze mój psiak powoli zaczyna załatwiać na dworze ale robi także w domu czasami na maty a czasami gdzie stanie, jak oduczyć psa załatwiania się w domu i na matach

   • Angela
    says:

    Witam podpinam sie o pomocy przy zachowaniu czystosci w domu

   • Martyna
    says:

    Niestety mam ten sam problem ze swoim 3 miesięcznym buldogiem- Fuks w mieszkaniu robi gdzie chce mimo, ze ma podkłady i dostaje nagrody jeśli z nich korzysta- również za każdym razem gdy zauważe, że przymierza sie do załatwienia od razu zabieram go na podkład. Czy również mogłabym prosić o wskazówki/instrukcję jak sobie poradzić z tym problemem ?

  • Magdalena
   says:

   Proszę o pomoc w tym samym temacie. Tez mam suczke 4 miesięczna buldoga francuskiego.

 • Hanna
  says:

  Witam. Mam 10 tyg buldoga, który na podwórku rzuca się na wszystko i próbuje zjadać. Trawa, kamienie, pestki, pety, co tylko znajdzie. Spacery stały się koszmarem, cały czas pilnujemy żeby nic nie zjadł, bo mu to szkodzi, mocno potem choruje. Co robić?

 • Anna Szul
  says:

  Witam, mam problem z moim 1,5 roczny. Buldozkiem, jak tylko cos spadnie na ziemie, on odrazu chce to przechwycić a jak sięga sie po ta rzecz lub juz chce mu sie ja zabrac bo jest np niebezpieczna dla niego to momentalnie atakuje i jest agresywny do kazdego, nie pozwoli wziasc i gryzie jak wściekły pies. A przy misce, do obcych ludzi czy psów i w każdej innej sytuacji jest tak łagodny jak Misiu i można z nim zrobić wszystko, ze jest to nie do uwierzenia, ze to ten sam pies. Proszę o pomoc, bo nie jestem wstanie go tego oduczyć i dla dobra swojej ręki odpuszczam.

 • Ada
  says:

  Witam☺
  Mam 2 miesięcznego pieska buldoga. Dopiero co go kupiliśmy ale nie wiemy jak nauczyć go załatwiania się tylko na dworze a nie w domu. Mamy też dwójkę innych psiaków Yorkow jeden jest nawet przyjaźnie nastawiony za to drugi jak buldog podchodzi od razu odchodzi i momentami warczy lub nawet wystawia zęby. Jak ich nauczyć aby się dogadały? I jaka karma była by dla niego najlepsza ?
  Z góry dziękuję za pomoc ☺

 • Monika
  says:

  Witaj, mam.problem z moim miesięcznym buldozkiem. Ma syraszna obsesje z drzwiami. Kazdymi. Nie chodzi onro.ze chce wyjsc na zewnatrz, tylko jak zauwazy ze drzwinsie porusza to masakrycznie je atakuje. Drapie, szczeka tak az agresywnie. Mowie o kazdych drzwiach (lazienkowe, wyjsciowe, bakllkonowe, brama) on nie chce ich przekroczyc tylko na nich sie wyzyc w jakis sposob. Czy to normlane?

 • Katarzyna
  says:

  Witam mam problem z moja 2 letnia bulwa a mianowicie siusia mi na narożnik i jak przyjedzie ktoś z dziećmi to zachowuje się jak nienormalna skacze i się nie słucha a jak ktoś chce podejść za szybko do dziecka to potrafi warczec i nawet złapać ale po ten wie że źle zrobiła i idzie do siebie. Co mam robić?

 • Aleksandra
  says:

  Witam. Mam spory problem z 4 miesięcznym buldogiem. Piesek od małego był wychowywany przez byłą właścicielkę "załatwiaj się gdzie chcesz, ja posprzątam", cała nasza rodzina stara się aby piesek nauczył się załatwiać na spacerach, ale : piesek ma różne naloty w spacerkach, raz idzie ładnie a raz usiądzie w miejscu i nie chce iść dalej. Dodatkowo załatwia się wszedzie tylko nie na spacerach. Co robić?

 • Karina
  says:

  Mam 13 miesiecznego buldoga jest u nas 2 dzien i gdy do niego zbliza sie nasza 4 letnia corka to zachowuje sie agredywnie. Mala nie ciagnie psa ani nie wyrowa mu zabawki poprostu chce go pogłaskać. I tu jest problem boje sie za moze ja ugrys

 • ula
  says:

  Witam, mamy 3 miesieczna suczke buldoga, wychodzimy z nia kilka razy dziennie po jedzieniu,zabawie i spaniu ale ani razu nie zrobila jeszcze nic na dworze. W domu przewaznie siusia na podklady,choc czasem i gdzie indziej. Czy moge prosic o porade jak sprawic zeby zrozumiała po co wychodzi? Dodam,ze to nie pierwszy nasz buldog ale tamte jakos szybciej łapały o co.chodzi 😉 pozdawiam Ula

 • Joanna
  says:

  Witam.Nasz 11 tygodniowy buldożek przejawia czasami ( gdy się mu czegoś zabrania , nie pozwala gryźć nas albo przedmiotów domowych ) agresję .Warczy i rzuca się do gryzienia .Nie jest to forma zabawy .Jest wtedy na prawdę wkurzony.Nie trwa to cały czas i nie zawsze .Ale nie było dnia ,żeby nie miał takiego ,, szału ,,
  W domu korzysta z mat , nie było to dla niego problemem od początku jednak prawie każdego dnia sika na swoje legowisko albo koc .

 • Monika
  says:

  Witam serdecznie,
  Posiadamy suczkę buldoga francuskiego w wieku 10 Msc. Niestety dalej załatwia swoje potrzeby w domu. Jak wyjdzie na dwór to nie ma problemu z tym aby się załatwić. Ale w domu też to robi, nie ważne że godzinę wcześniej była na dworze. Sika w domu tylko w jednym miejscu, na mate koło balkonu. Tam zawsze biegnie kiedy chce siku. Nie umie sygnalizowac że chce wyjść na dwór. Wychodzimy z nią na "chybil trafił". Jak można nauczyć psinke, aby wiedziała że załatwiać się trzeba na dworze i żeby jakoś dała znać że potrzebuję wyjść. Za każdą radę serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

 • Tomek
  says:

  Witam chcial bym nauczyc czystosci mojego buldoga .strasznie duzo robi kupek czy to normalne ? Mam go nie caly tydzien dopieo i potrzebuje porady jak zwalczyc ten problem i czy rzadka kupka na poczatku to nolmalne czekam na porady pozdrawiam

 • Monika
  says:

  Witam mam 4miesiecznego buldoga i rowniez problem z czystoscia pies zalatwia sie wszedzie na dworze tez ale wystarczy 10min w domu i znow nabrudzi pies skacze po stole jak kot nie potrafie go oduczyc sikania w domu

 • Justyna
  says:

  Witam potrzebuje pomocy nasz Bazy załatwia się wszędzie w domu. Rano z nim wychodzimy potem zostaje na ok 9 godzin sam bo my jesteśmy w pracy i pod czas naszej nie obecności nic nie zrobi osstno spacer m ok 22 i podczas nocy zaczyna się załatwiać rano kuchnia całą tonie w siku oraz jest jeszcze gdzieniegdzie kupa. Jak go tego oduczyć zebybw nocy też wytrzymywał

 • Anna
  says:

  Witam mam problem z moim 4 miesięcznym buldogiem a mianowicie chodzi o załatwienie swoich potrzeb wszędzie tylko nie na dworze. Możemy spacerować nawet i 30 minut, ale i tak po powrocie do domu Łili zrobi i siusiu i kupę właśnie w domu. Co robić już brak mi pomysłu? Podczas załatwiania na dworze nagradzalam smakołykami lecz mimo wszystko nie wychodzi.

 • Olga
  says:

  Mam ten sam problem - buldożek ma prawie 3 miesiące i nie chce załatwiać sie na dworze. Pare razy nawet mu się udało ale jakoś się zablokował ? próbujemy wynosić go na dwór po spaniu, jedzeniu i zabawie ale niestety tam nic nie robi, a ledwo wracamy do domu to sika gdzie mu sie podoba - jak sobie z tym poradzić?

 • Klaudia
  says:

  Witam.
  Właśnie kupiliśmy 7 tygodniowego buldożka. Jak nauczyć go czystości skutecznie? Zabieram go na mate, nagradzam ale wciąż zdarza mu się nasikać gdziekolwiek. Pomocy! 🙂

 • Jaro
  says:

  Witam.
  Jestem szczęśliwym posiadaczem pieska Pako 3 miesiace.Mój problem polega na tym ze mój psiak często popuszcza czy to w dzień czy w nocy,czesto podczas zabawy.

 • Paulina
  says:

  Witaj mam problem z moim maluchem ma niecałe 4 miesiące i sika i robi kupkę wszedzie tylko nie na dworze. Stosowałam nagrody w postaci różnych smakołyków i nic . Gdy tylko wychodzimy na jakiś spacer piesek ciągnie spowrotem do domu

 • Magdalena
  says:

  Witam mam problem z 5 miesięcznym bukdogiem, raczej nie brudzi w domu jedynie jak zostaje sam, wystarczy 45 minut a odrazu nabrudzi mimo to że był wcześniej na dworze. A drugi problem to że czasem na dworze nie chce się w ogóle załatwić bezwzględny na to ile by się z nim chodziło.

 • Anita
  says:

  Witam, mam problem z moim 4 miesięcznym buldog iem francuskim, mianowicie kiedy tylko Bono zostaje sam w domu i widzi jak wychodzimy bo tego nie da się uniknąć Odrazu po zamknięciu drzwi sika albo robi kupę pod drzwiami nie wiemy jak sobie z tym radzić,piesek trafił do nas jak miał 5 tygodni i Odrazu zostawać sam na przynajmniej 5 godzin, więc nigdy nie było tak że Bono był z kimś przez cały czas,i jest jeszcze jeden problem kiedy nie chcemy go wziąć na kolana, na kanapę, do łóżka (był uczony spać w swoim spaniu i tak jest do tej pory ale dalej próbuje dostać się do naszego łóżka) itd to Odrazu robi siku tak jakby popuszczal mimo tego że np. pół godziny wczesniej wrócił że spaceru. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.

 • Mateusz
  says:

  Witam, mam buldoga francuskiego i problem z sikaniem w domu, pies ma 8 miesięcy, staram sie z nim wychodzić regularnie i za każdym razem jak jestesmy na dworze to sie załatwia, lecz gdy zostanie sam w domu to lubi nasikać na dywan bądź kanapę. Dostaje tez zawsze smakolyk jak sie załatwi na zewnątrz. Jak oduczyć go sikania w domu? Prosze o pomoc
  .

 • Patrycja
  says:

  Bilbo ma 3 miesiące i jest ze mną od tygodnia. Nie ma wszystkich szczepień więc nie wychodzi jeszcze na spacery. Mam problem z nauką czystości. Pies robi siusiu na kojec mimo iz mata leży niedaleko. Gdy załatwi się na mate to gratuluję mu i daje smakołyk, gdy jednak zrobi na posłanie to wyzywam i mówię że jest złym psem. Co robić? I co robić w trakcie głupawek?kiedy pies łapie wszystko co popadnie i ucieka z tym po mieszkaniu lub gryzie buty? Pomocy!

 • Anastazja
  says:

  2017 O 11:01
  Witam mam problem z moim 7miesiacznym buldogiem a mianowicie chodzi o załatwienie swoich potrzeb wszędzie tylko nie na dworze. Możemy spacerować na dworze z godzinę, ale i tak po powrocie do domu Max zrobi i siusiu i kupę właśnie w domu. Co robić?

 • Monika
  says:

  Suczka 3 miesięczna załatwia się na dworze wyprowadzają średnio co 1,5-2 godziny jednak nie jest to sygnalizowane potrzeba psiaka, ponadto po nocy niestety czeka sprzątanie bo załatwia się byle gdzie....pomocy

 • Agnieszka
  says:

  Witam, mam szczeniaka od dziś jak prawidlowo nauczyc maluszka czystości. Buldog urodził się 4 listopada

 • Małgorzata
  says:

  Witam, mój buldog Drops skacze na osoby przybywajace do naszego domu. Co robić? Można kontakt do Pana odnośnie tresury. Poza tym podgryza różne rzeczy w domu np. listwy. Dodatkowo ciągnie na smyczy na spacerze. Prosimy o pomoc. Pozdrawiam.

  • Michał Szen
   says:

   jeśli jesteś z moich okolic to zapraszam na lekcje na żywo z psem (kontakt), a jak z daleka to konsultacja przez internet wchodzi w grę i wtedy odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wyjaśnię jak z psem postępować. Szkolenie przez internet tu

 • Maciej
  says:

  Witam, zakupiłem budozka francuskiego, mam pytanie czy możesz przedstawić mi kilka wskazówek, które pozwolą nauczyć pieska czystości?
  Pozdrawiam

 • Lidka
  says:

  Witam jestem szczęśliwa właścicielka 3.5 miesięcznej buldozki jest z nami od 3 tygodni . Problemem jest nauczenie jej czystości od hodowcy przyjechała nauczony załatwiać się na matę ale w domu teraz załatwia się gdzie popadnie kanapa podłoga w różnych miejscach a nawet własne posłanie... czasami uda trafić się na matę ale przeważnie potrzeby załatwiane są po za nią. Gdy wychodzimy na podwórko z rana po spaniu bądź zabawie, maluch strasznie się trzęsie zapiera lapki na spacerze , czasem uda się zrobić siku i nic po za tym . Jedt syrasznie bojazliwa . Prosze i wskazówki co mozna zrobic by nauczyc ja czystoaci i przyzywczaic do otoczenia bez tracenia cierpluwosci . Pozdrawiam

 • Magdalena B.
  says:

  Witam - jestem szczęśliwą posiadaczką 4 miesięcznej suni o imieniu Fiona 🙂 - jest u nas od 6 tygodni i od pierwszego dnia stoi w kuchni kuweta - to bardzo mądry piesek i od pierwszego tygodnia w naszym domku korzysta z tej kuwety 🙂 . My mieszkamy w centrum miasta więc trudno byłoby przetrwać kwarantannę związaną ze szczepieniami, a kuweta zapewniła nam bezpieczeństwo- serdecznie polecam ten sposób, a przy okazji Fionka nauczyła się załatwia na piasku więc na spacerze od razu wiedziała co i jak 🙂
  Pozdrawiam

 • Paulina
  says:

  Witam, jestem właścicielka prawie 3letniego buldożka Hugo, pies od małego był zabierany w wiele miejsc, nawet inne miasta- jak Warszawa( na codzien mieszkamy w małym miasteczku). Kiedy był szczeniakiem, tak do roku był radosny i podbiegał do wszystkich na spacerach i dawał sie głaskać, jednak od kilku miesiecy jak ktos wyciąga do niego rękę potrafi odwrócić głowę w druga stronę, a nawet straszyć ze chce ugryzc( przy czym to on sam podbiega do osoby, ktora po tym chce go pogłaskać ). Niestety ostatnio straszenie sie skończyło, a zaczął gryźć. Od małego miał rownież problem z dziećmi, gdy miał 3 Msc jak wzielam go od hodowcy warczał na małe dzieci. Juz wtedy wydawało mi sie to dziwne, ale w rodzinie nie było małych dzieci na codzien i nie mogłam widzieć jak sytuacja dalej bedzie sie toczyła. W tym momencie jak widzi dzieci to sie trzesnie. Obecnie mamy małego synka 5msc i poki co do niego nie wykazuje agresji, tak jakby go pilnuje. Cała ciąże mu tłumaczyłam ze w brzuszku mam dzidzie, bo pies jest bardzo przywiązany do mnie. Niby małego zaakceptował ale po ostatnich dwóch ugryzeiniach- dziecko 8 lat i dorosły chłopak. Nie wiem co z nim robic, jak pracować zeby ktokolwiek obcy mogl go pogłaskać, a moze nie tyle obcy, ale nawet do znajomych domu, których zna potrafi tak reagować.

 • Natalia
  says:

  Witam, wczoraj razem z mężem przyprowadziliśmy naszą cudowną sunię Tosię w nasze skromne progi. Mamy jednak problem z jej ciągłym podsikiwaniem gdzie tylko to możliwe. Mimo wielokrotnego pokazywania Tosi, gdzie jest jej toaleta, ona upodobała sobie dywan w salonie.Co robić?

 • Katarzyna
  says:

  Witam. W jakim wieku buldozkowi powinny sterczec uszka? ?

 • Ola
  says:

  Witam, mam problem z naszym Brzuniem, który za 3 dni skończy 4 miesiące. Pierwszy to oczywiście kwestia czystości - mimo regularnych wyjsc na dwór załatwia się tylko w domu. Spacery to istny cyrk - jest zadowolony tylko kiedy bawi się z innymi psami lub ludźmi, w innym wypadku ostentacyjnie okazuje swoje niezadowolenie. Siada i zapiera się jak osioł, łaskawie przejdzie 50m za patykiem, który ciągnę będąc " w kucki", ale najchętniej byłby noszony ciągle na rękach. Jest zimno, ale ma ubranko, rozumiem go, bo też lubię kiedy jest ciepło, ale klimatu dla niego nie zmienię ? To nienormalne, bo zaczęliśmy go nagradzać za to, że samodzielnie chodzi na spacerze. Dodam, że ogólnie jest przeslodkim, otwartym, wesołym psem. Lubi chodzić z nami do znajomych, uwielbia dzieci i inne psy, zabawy etc. Mam wrażenie, że straszny z niego "Piecuch" nie wiem jak naprawić te zachowania. Bardzo proszę o jakieś rady, dziękuję.

 • Monika
  says:

  Witam
  Mam problem z buldozkiem 9 miesięcy. Stał sie agresywny przy myciu mu fałdek bądź uszu. Jest to biały buldog wiec pielęgnacja jest raz dwa razy w tygodniu bo ma skłonności do alergii. Agresja jest spowodowana wypadkiem ktory miał w wieku 4 miesięcy został zadrapany przez kota podczas zabawy. Kot z nim sie dogaduje bardzo dobrze , ale podejrzewam ze ta trauma która wiązała sie z weterynarzem zabiegiem i przemywaniem tego oczka spowodowała ze nie chce do siebie dopuścić wacika ściereczki czy tez chusteczki. Jak moge na spokojnie nauczyć go znow mi ufać ?

 • Klaudia
  says:

  Witam mam 5 mies buldożka i wszystko jest z nim jak najbardziej w porządku poza higieną. Bruno sobie uzmysłowił iż spacer służy do zabawy a załatwiać sie trzeba w domu. Nie pomagają żadne maty ani nic podobnego. Bruno wie że źle zrobił kiedy nasikał bądź zrobił kupke bo od razu biegnie do siebie, ale nie wie biedny co z tym zrobić żeby tak nie robić... nagrody nie pomagają pochwały tymbardziej. Dodam że to nie jest mój pierwszy pies ale pierwszy raz mam taki problem z nauką psa .. dlatego zwracam się z pomocą . Pozdrawiam

 • Klaudia
  says:

  Witam, mój 6 miesięczny buldog również ma problem z załatwianiem sie w nocy. Sika tylko i wyłącznie na jeden dywan. Maty jej ewidentnie nie podchodzą. Jest wyprowadzana Ok. 22 wieczorem i 7 rano gdzie bezproblemowo sie wyproznia, ale mimo tego siusia w nocy na dywan. Pomocy, już nie wiem jak mam jej pomóc.

 • wioleta
  says:

  Witam
  Od dwóch tygodni mamy w domu buldoga francuskiego. Zabraliśmy pieska ze schroniska. Trafił tam wraz z 8 innymi pieskami rasy buldog przez nieodpowiednie warunki w jakich przetrzymywał zwierzęta poprzedni właściciel.
  Zachowanie mojej bulwy jest bez zarzutu , już się do nas przyzwyczaiła jest radosna i skora do zabawy. Jedyny problem to zachowanie czystości. Jeśli wyjedźmy z nią na podwórko średnio co 1-2 h załatwi swoje potrzeby tam gdzie powinna. Ale jeśli nie wyczujemy momentu ,piesek sika i robi kupę gdzie popadnie bez sygnalizowania potrzeby.
  Jest jakiś sposób żeby ją tego oduczyć?

 • Kinga
  says:

  Nasza buldożka ma 4 miesiące. Do tej pory sikala zawsze na maty, wszystko było ok. Lecz od pewnego czasu sika gdzie popadnie: na podłogę, na łóżko, na dywan.
  Jak ją tego oduczyć? Kupki robi prawidłowo na matę.

 • Kacper
  says:

  Witam serdecznie!
  Mam pytanie dotyczące mojego buldozka. Mianowicie pracuje w nocy 12 h pózniej wracam do domu i idę spać Zorro zawsze śpi ze mną chyba ze napsoci to wyedy śpi sam. I teraz moje pytanie czy jednak to nie jest dla niego za długo w samotności i cierpi ?? Gdy przychodzę do domu zawsze jest radosny z załatwianiem
  Sie przeważnie nie ma problemu. Boje sie tylko czy nie krzywdzę psa. Zostawiam na ten czas włączony telewizor oczywiście ma wodę typowego jedzonka ne dostaje wtedy. Ma zabawkę Kong i tam na ten okres samotności ma smakołyki. Oczywiście światło ciagle włączone

 • Renata
  says:

  Witam mam problem z moim Tołdim,ma sześć miesięcy i nadal załatwia się w domu.Pomocy

 • Renata
  says:

  Witam mam problem z moim Tołdim,ma sześć miesięcy i nadal załatwia się w domu.Pomocy

 • Wieska
  says:

  Mój problem to gryzienia w ręce. stopy i napady szalenizny jak krzyczę to jeszcze bardziej się rozdraznia. Ma 4 miesiące. Poproszę o rade

 • Adam
  says:

  Witam. Mam 3,5 miesięczną suczkę buldoga francuskiego i jestem całkowicie głupi i ciemny w temacie czystości. Problemem w tym że sika i robi kupę wszędzie gdzie chce. Mieszkam sam więc w czasie mojej pracy zostaje sama i po powrocie mam bagno w mieszkaniu ale liczyłem się z tym. Wyprowadzam ją z rana o 6 potem po pracy 15:30 potem koło 18stej i 21-22drugiej w między czasie próbuje ją uczyć na matę gdy widzę że węszy gdy się napiję dużo wody itd. czasem udaje się że zdążę i jak zrobi na matę to ja glaskam i chwalę także w nocy zanoszę ja na matę gdy się zbudzi jednak najczęściej załatwia się gdzie chce nawet jak zrobi na matę to w innym miejscu też, pewnie dlatego że gdy mnie niema nikt jej nie kontroluje ????? Niestety na naukę mam czas tylko po pracy oraz w weekend (sobota, niedziela) Gdy narobi gdzie chce gdy jestem w domu to krzyczę na nią pokazuje palcem i zanoszę na matę choć przyznam się że brak cierpliwości brał górę i dostała czasem klapsy na tyłek (wiem że to ZŁE ) Nie stosuje smakołyków do nauki gdyż ma problem z jelitami i niechcem ja podrażniać. Nie wiem jak to ugryźć żeby było napewno dobrze i potrzebuje POMOCY bo brak mojej wiedzy odbija się na piesku i na mnie. Wiem że trzeba cierpliwości ale mam wrażenie że nigdy jej nie nauczę. Czuję się jak kretyn w tym wszystkim. Pomożecie ??????

 • Kasia
  says:

  Witam. Moja dwuletnia bulwa Lola jest agresywna w stosunku do domowników - warczy, rzuca sie, zdarzyly sie tez pogryzienia. Pies podczas spacerow zachowuje si3e bardzo grzecznie. Od listopada ub roku przyjmuje preparat z magnezem, ktory powoli przestaje dzialac. Co robic?

 • Marlena
  says:

  Witam mam buldozka 7 miesięcy. jest z nami 5 miesiecy mam problem z sikaniem w domu calom noc wytrzymuje nie nabroi gdy zostaje sam sika w jednym miejscu w kuchni

 • Tomasz
  says:

  Witam. Mam buldoga od wczoraj 9 miesiecy . Jak.nauczyc go czystości i posłuszeństwa?
  Raz zrobi w domu potrzebę raz na dworze.

 • Gosia
  says:

  Dzień dobry, mam 2 miesięcznego buldożka, jak go nauczyć załatwiania się na podwórku?

 • Monika
  says:

  Moj buldog ma rok , po sterylizacji zrobila sie agresywna dla domownikow , gdy ma cos w pysku czego jej nie wolno nie chce oddac i do tego warczy i gryzie , ostatnio pogryzla moja mame gdy chciala jej wyciagnac z gęby zdechlwgo ptaka znalezionego w parku , co mam robic

 • Liliana
  says:

  Witam, nasza suczka Megi ma już prawie pół roku, największym problemem jest skakanie na wszystkich ludzi czy znajomych czy obcych. Spacery są uciążliwe bo na smyczy strasznie ciągnie i załatwianie się w domu w nocy (w dzień załatwia się na dworze) jak zostanie sama nawet na parę minut to też zawsze coś zrobi... 😐 proszę o pomoc

 • Michał
  says:

  Witam nasz 4 miesięczny Lacky tak jak w temacie wyżej, załatwia swoje potrzeby wszędzie tylko nie na dworzu. Naprawdę spacery są 30-50 minut ale przyjdzie do domu i zaraz robi i to często w różnych miejscach. Proszę o pomoc

 • Natalia
  says:

  Witam, jestem przerażona widząc, jak często się powtarza problem załatwiania potrzeb buldożka w domu. Mam suczkę 5-cio miesięczną, zaledwie od wczoraj. Nie chce załatwiać się na dworze, natomiast w domu na kanapie, albo dywanie, bardzo chętnie.. Co robić, żeby szybko nauczyć ją czystości?

 • Justyna
  says:

  Witam,
  mój 3-miesięczny maluch zupełnie nie lubi spacerów. Z mieszkania trzeba go wynosić na rękach, a sam spacer to szarpanina. Po prostu siada i ani rusz. W początkowych dniach znacznie chętniej chodził, ale z każdym kolejnym spacerem stawał się coraz bardziej oporny. Co prawda, jak postawi się go na trawce to załatwi swoje potrzeby. Ale jak tylko zauważy ze kierujemy się w strone domu to się ożywia i to jedyny moment kiedy chętnie idzie, bez zatrzymywania się. Jak zachęcić psa do spacerowania?

 • Klaudia
  says:

  Dzień dobry. Mam buldoga francuskiego który ma 4 miesiące. Problem jest w tym że załatwia się w domu gdy jesteśmy w pracy. Na podwórku gdy rano jest wprowadzany załatwia wszystkie swoje potrzeby i to nawet kilka razy. Ale jak wracamy do domu zawsze czeka na nas jakąś '' niespodzianka''. A drugi problem to że mimo że ma bardzo dużo zabawek to zaczyna niszczyć inne przedmioty. Jest jakis sposób na to wszystko!?

 • Kinga
  says:

  Witam mam psa buldoga francuskiego mamy taki problem że robi w domu siku chodź wychodzę z nim często na dwór

 • Ewelina
  says:

  Witam,

  Mam problem z moim buldogów ma 2 lata i do tej pory nie jestem w stanie nauczyć go załatwiania się w domu 🙁 sika szczególnie na dywan który już raz był wymieniany, jeśli jest zwinięty wtedy na matę w jedno miejsce. Spodziewam się dziecka i nie wyobrażam sobie żeby to trwało dalej i dywan był cały zasikany. Próbowałam już wszystkiego i nagród , pochwał ciagle jest to samo. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Bardzo proszę o pomoc!

 • Beata
  says:

  Dzień dobry mam 3 miesięcznego pieska ciągle mi sika w domu gdzie popadnie zawsze gdy to zrobi biorę go tam i mówię nie wolno pokazując palcem.wychodze z nim na dwór co 30 min załatwia się na dworze a gdy wrócę do domu znowu idzie i sika .Jakaś porada jak go oduczyć ?

 • Marcel
  says:

  Mam problem ze swoim Buldogiem ma 9 miesięcy i jest ostatnio bardzo agresywny czepia się o wszystko bez przyczyny,warczy i gryzie.Co zrobić?

 • Rob
  says:

  Dzień dobry
  Mam rocznego buldożka. Bawię się z nim siłując się takim plecionym sznurem (zapomniałem fachowej nazwy). Czy jest to właściwa zabawa dla tego typu psów?Nie chcę rozbudzać w nim agresji, a jedynie zależny mi na zmęczeniu psa. Co ewentualnie w zamian? Pozdrawiam

  • Michał Szen
   says:

   możesz się z nim szarpać sznurem, nie widzę problemu. Warto nauczyć psa aby oddawał zabawkę raz kiedyś gdy powiesz 'puść/oddaj'. I nie biegaj za psem, tylko niech on przynosi Ci zabawkę.

 • Ilona
  says:

  Witam .
  Właśnie dziś zakupiłam 2 miesięcznego pieska .
  Buldoga francuskiego .
  Jeśli chodzi o szkolenie to nie wiem jak zacząć..
  Jak nauczyć to sikac na mate oraz prostych komend typu siad daj łapę czy leżeć..
  Bardzo proszę o jakieś porady .
  Pozdrawiam serdecznie

 • Aneta
  says:

  Witam moja Kluska ma prawie 4mc i załatwia swoje potrzeby w domu nawet po długim spacerze przychodzi i od razu załatwia się w domu. Maty nie zdają egzaminu ponieważ zaczyna je gryźć zaraz po położeniu. Zaczyna jej się zdarzać zjeść swoje odchody. Pomocy

 • Aleksandra
  says:

  witam posiadam buldozke francuska ma 3 miesiące i strasznie gryzie nas juz nie mamy pomyslow co robic zasyepujemy caly czas zabawkami pobawi sie 5 minut znudzi sie inrzuca sie nam na rece.. jak i tez z zalatwianiem sie w domu.. chodzimy z nia na spacery po 45 minut gdy zalatwi sporadycznie potrzebe na dworze zawsze ja nagradzamy smakolykiem lecz wroci do domu i odrazu biegnie do lazienki i zalaatwia potrzebę.

 • Ewelina
  says:

  Witam mam buldoga francuskiego od ponad 2 tygodni piesek skończył 3 miesiące Mam problem z nauczaniem go toalety sika gdzie popadnie mimo tego że byliśmy na podwórku wraca do domu i sika wszędzie gdzie się da tak samo z kupka nie wiem co robić staram się z nim wychodzić kiedy tylko widzę że się kręci i obwachuje podłogi!!I jeszcze jedno pytanie nie chce wchodzić ani schodzić po schodach siada i czeka aż wezmę go na ręce. JEST JESZCZE ZA MAŁY CZY PO PROSTU LENIWY I MNIE WYKORZYSTUJE??

 • Agnieszka Filipska
  says:

  Witam , proszę o pomoc w nauczeniu mojej suczki 3 (miesięczny buldog francuski ) czystości .. po przebudzeniu mimo spaceru porannego i wyszukaniu się na trawkę przychodzi do domu i pisikuje i załatwia się w różnych miejscach mieszkania .. od 3 dni nam porozkładania w różnych miejscach mieszkania podkłady . Czasem uda jej się zrobić siusiu na podkład ale już załatwia się gdzie popadnie . Jest pozostawiana sama w domu od 8:30 do 15. Prosze o pomoc

 • Lukasz
  says:

  Witam mój roki nie potrafi chodzić na smyczy ciągnie i siłuje się. Co zrobić żeby w końcu chodził luźno blisko nogi? Gdy jest puszczony luzem również nie słucha komend i nie chce wracać szczególnie kiedy nie ma kontaktu wzrokowego. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 • Kasia
  says:

  Witam
  Nasza buldożka ma 11 lat mamy ją od 4 lat. W domu są też koty, mamy problem z wyjadaniem z kuwet, ale także załatwianiem potrzeb w domu. Myślę, że chodzi tu o zaznaczanie terenu odchodami, miejsca są powtarzalne, zdarza się to okresowo. Miesiąc spokój miesiąc tragedia. Kwestie zdrowotne są wykluczone, badania robimy cyklicznie z uwagi na problemy zdrowotne (tarczyca i alergia). Nie wiem jak reagować, może robię to nieprawidłowo. Próbuję wszelkich sposobów kara i nagroda nic to nie daje. Problem to też nie kwestia ilości spacerów, są wystarczające. Ręce załamuję, nie chcę psa leciwego klatkować kilka godzin dziennie a tak podpowiada nam behawiorysta może jest jakaś inna metoda? Pozdrawiam.

 • Beata
  says:

  jak nauczyć buldoga francuskiego czystości w domu.

 • Beata
  says:

  jak nauczyć buldoga francuskiego czystości w domu.

 • Aleksandra
  says:

  Witam ,mój buldog francuski jest z nami od 4 dni , mamy straszny problem z nauczaniem go spać na swoim legowisku a nie na naszym łóżku , po długotrwałych próbach nauczenia spania na legowisku w końcu bierzemy ja do naszego łóżka a bardzo byśmy chcieli ja tego oduczyć

 • Ola
  says:

  Witam, moja suczkę ma 4 miesiące. Przez pierwsze kilka dni od kupna byłam z nią w domu cały czas. Potem zostawiłam ja sama na jakieś 2-3 godziny. Wówczas było jeszcze dobrze. Teraz wychodzę do pracy na 8 godzin. Wychodząc słyszę,jak pies skomle i szczeka. Zostawiam jej smakołyki w różnych zakamarkach, aby miała zajęcie i oczywiście zabawki. Od kilku dni zauważyłam, że sika na moje łóżko (w którym śpi ze mna), nie niszczy niczego prócz maty, która rozszarpuje po całym pokoju zamiast się na nią załatwiać. Załatwia się dosłownie wszędzie. Jak z tym walczyć?skoro, gdy jestem w domu nie robi tego. Często z nią wychodzę. Daje nagrody za każdą kupę i siku na dworzu. Zauważyłam również, że kupa jest dosłownie wszędzie. Jakby tarzala w niej łapy i skakala po pufach, meblach.

 • Małgorzata
  says:

  Witam jak nauczyć buldożka francuskiego czystości?ma 10 tygodni i sika gdzie popadnie,mimo że prowadzę go na matę.

 • Joasia
  says:

  Witam mam 24 miesięcznego buldożka problemem jest to ,że skacze na każdego kto do nas przyjdzie nie jest agresywny tylko się cieszy ,nie wiem co robić.

 • Katarzyna
  says:

  Witam, mam problem z moją 7miesięczną buldożką, a mianowicie kilka razy dziennie ma totalne adhd (głupawkę, lata po cały mieszkaniu, obija się o ściany) i nic się mnie nie słucha na "nie wolno", "spokój" i jeszcze bardziej na mnie szczeka i się nakręca (zgadzam się, że jest to śmieszne i typowe dla buldożków, ale po dłuższym czasie już bardzo męczące). Często się zdarza, że biegając wskakuje na moje łózko i z podniecenia na nie nasika. Próbuje ignorować, ale to nic nie pomaga, a jak w końcu uda mi się ją złapać i zamknąć w kojcu (metalowy płotek), to podskakuje w górę na metr żeby się wydostać, czasem po złości potrafi nasikać. Inna kwestia, która bardziej uprzykrza życie jest taka, że często bardzo wysoko podskakuje, ciągnie mnie za sweter, spódnicę, pogryzie nawet w pupę, kolano, cały czas zaczepia, bo chce się pewnie bawić. Staram się jej poświęcać uwagę, raz dziennie wychodzę na dłuższe spacery, żeby się wyhasała, nie wiem czy to kwestia niewyczerpanych pokładów energii czy tego, że jest najzwyczajniej rozwydrzona (staram się ją dobrze wychowywać) i nie chce się słuchać i chce dominować, a może wredny charakter? Bardzo proszę o poradę, sugestię 🙂

 • Domink
  says:

  Czy jeśli szczeniaczek ma miesiąc to już dobry czas aby uczyć go załatwiać się na dworze i chodzenia na smyczy?

 • Karolina
  says:

  Witam mam 11 misiecznego buldoga francuskiego suczke i juz nie mam sil do niej bo sika mi na kanape i ogolnie zalatwia sie w domu ....co mam robic pomocy ???

 • Paula
  says:

  Witam
  Mam młodego buldożka jest u Nas już 3 tygodnie i mimo ze w nocy ładnie sika na matę która ma rozłożona to w ciągu dnia sika wszędzie po domu, mata go wogole nie interesuje. Co powinnam zrobić ?

 • Edyta
  says:

  Dobry wieczór. Mój buldożek 26.02 będzie miał 4 miesiące. Kiedy "zaskoczy" że wychodzenie na dwór wiąże się z załatwianiem swoich potrzeb?
  Na razie robi to w domu na podkłady higieniczne. Zdarza się też, że zrobi to gdzie indziej ale rzadko. Mój weterynarz mówi,że mogę ją brać już na 5/10 minut na dwór ale jak jej pokazać że ten "dwór" to na siusiu i to drugie przede wszystkim?? Czy wziąć ze sobą podkład na dwór?
  Prozę o radę. Pozdrawiam i dziękuję

 • Angelika
  says:

  Witam mam 2 miesięcznego buldoga podczas zabawy zaczyna mocno nas gryźć nawet jak daje mu się jej zabawkę po chwili i tak zaczyna znowu gryźć rozumiem ze to mały pies i traktuje to jako formę zabawy ale to dość bolesna forma zabawy według niej. Czy to minie?

 • Ola
  says:

  Witam,
  Mam 5 miesięcznego buldoga. Mimo spacerów i tak załatwia swoje potrzeby po powrotach z spacerów.

 • Kamil
  says:

  Witam. Mam problem z 3 miesięcznym buldogiem. Chodzi o załatwianie sie, tzn. Załatwia się Juz głównie na dworze lecz w domu upatrzyl sobie swoje legowisko i często do niego sika mimo, że nauczył się załatwiać swoje potrzeby na dworze. W jaki sposób mogę temu zapobiec?

 • Anna
  says:

  Witam u mnie to samo nawet po godzinnym byciu na dworze raz się wysika a resztę zrobi w domu i tak

 • Nina
  says:

  Witam .
  Mam 8 miesieczna buldożke i nadal robi nam siku w domu ale wychodzimy z nią co 2 godziny. Był nawet takie momety ze przez godzine zrobiła 4 raz. Prosze o porade bo mi ręce opadają.

 • Bożena
  says:

  Mam suczke dwu miesięczna wszystko gryzie i robi gdzie popadnie czy jest na to rada czy trzeba odczekać aż wszystkie będą szczepienia i będzie można z nią wychodzić na dwór

 • Aga
  says:

  Kupiłam buldoga 2 tygodnie temu i wprowadziłam trening czystości jednak z dnia na dzień pies zaczął się cofać robi mi w domu Nawet jeśli wyjdę na spacer a pies zrobi siusiu to wraca do domu i po 30 minutach robi ponownie Jak nauczyć malucha nie siusiania w domu

 • Tomasz
  says:

  Witam. Mam od paru dni 2,5 miesięcznego Buldożka. W dzień załatwia się na dworze ale wieczorem mimo wcześniejszego spaceru z siusianiem sika dodatkowo na naszą pościel lub na chodniku. Nie na matę ale na chodnik lub łużko. Jak go nauczyć higieny?

 • Dominika
  says:

  Witam mam od kilku dni 2 letnią suczkę buldga francukiego jest mało aktywna. Nie chce chodzić na spacery, kładzie się i nie chce wstać. Nie reaguje na swoje imię. Co mam zrobić?

 • Anna
  says:

  Witam mam 16 tyg bf załatwia się na dworze ale czasem zdarzy mu się w domu jak nauczyć sikać go na matę .

 • Kamil
  says:

  Witajcie, mój dwuletni buldog (samiec), zaczął warczeć podczas zakładanie smyczy przez domowników, czasami też na mnie. Kiedy sie go głaska, również zaczął warczeć. Nie ma zmian w domu, pies jest rozpieszczany tak jak był, wybiegany. Nie wiem w czym tkwi problem. Prowadzi bardzo bezstresowe życie!

 • Asia
  says:

  Witam mam mały problem że swoim budzikiem który ma 8m strasznie ciągnie na smyczy jedna już zerwał jest to bardzo kłopotliwe bo Codi waży już 16,5kg.Co robić?

 • Ol
  says:

  Nasz buldog ma ponad rok. Dalej jest pokręcony i szalony. Ciężko go nauczyć załatwiania na dworze. Posikuje na świeżo wyprany koc na łóżku syna. Rozwala maty w złości i dodatkowo rozwala wszystkie legowiska podczas gdy jest zamknięty w kojcu gdy nie ma nas w domu. Psuje tez poduszki. Kradnie różne rzeczy i biega po mieszkaniu od pudełek z chusteczkami po skarpetki itp.
  Co mamy robic?

 • Helena
  says:

  Witam mój Maksio ma 4 miesiąca 2 jest ze mną załatwia się pod czas zabawy na łóżku lub na swoim leżaku. Stosuje podkłady z wabikiem ale nie zawsze na nich załatwia się, tylko obok. Jak mu nie pozwalam przyjść do mnie to sika gdzieś blisko żeby mnie ukarać aby wstała i powycierała po nim. Pod czas zabawy gryzie za ręce lub wabiące części ubrania zamek, sznurek. Ma różne zabawki ale gryzie przewody. Bardzo nie lubi zostawać w domu kiedy idę do pracy, i też płacze kiedy nie jest zawsze przy mnie. A jak go puszczam to sika w tych miejscach. Też jak chodzi na spacer to strasznie ciągnie smycz , rzuca się z strony na stronę i do każdego przechodnia . Ma szelki .

 • Barbara
  says:

  Witam mam mojego buldoga od miesiaca . Ma on 9 miesiecy mam problem zdazylo mu sie z pare razy wysikac sie na dywan .na spacerze normalnie zrobi wszystko . Jak go odluczyc robic w domu . Dywan juz z sciaglam .

 • Kamila
  says:

  Mam 7 miesieczna buldozke w noc jak chce siusiu przychodzi do sypialni i mnie budzi w dzien sika gdzoe chce mata lezy ona kolo niej potrafi nasikac.byla mniejsza sikalana mate teraz ja omija

 • Dominika
  says:

  Mam 4 miesięcznego psa, mój problem polega na tym że Azi je wszystko co popadnie w domu kartki gumki do włosów córki zabawki na dworze kamienie wszystkie rośliny jakie ma koło siebie piasek gałęzie szyszki dosłownie wszystko ... dostaje 3 razy dziennie karme Royal Canin i ma przepisane witaminy przez weterynarza ale poprawy nie ma .... mimo to nie idzie go nauczyć tego aby dzieciom nie zabierał jedzenia. Przy mnie jest ułożony słucha ale wystarczy że się odwroce. Do tego mamy problem z tym aby zostawał sam od małego uczymy to tego ale nie da się potrafi godzinami wyć i ujadac aby wpuścić go na łóżko A żeby wyjść chociaż śmieci wyrzucić nie ma mowy bo to już tragedia jest pies nie do opanowania. Dodam że Azi szybko się uczy 1 dzień uczyłam go załatwiania się na dworze 30 min zajęło mi nauczenie go komendy siad i 3 spacery aby chodził koło nogi.

 • Aga
  says:

  Witam proszę o kilka wskazówek jak nauczyć czystosci

 • Michał
  says:

  Korek sika na łóżka ma 8 miesiecy. Wychodzi co 2 godziny. Jak ja tego od uczyć pomocy

 • Aleksandra
  says:

  Witam. Mam problem z psem załatwianie się w domu zara
  ma 10miesiecy mam ja od mięs. Jest bardzo mądrym psem bo wie co zrobiła jak się już załatwi. Ale problem jest taki że potrafię z nią być nawet 2godz na dworze bo ma takie spacery. Na dworze zrobi siku dwójki niechce zrobić po jakimś czasie bedac juz w domu pójdzie i zrobi. Najgorzej jest w nocy bo nawet 3razy jest zrobione 2 i siku. Wieczorem wychodzi ostatni raz po 22 A 23 rano wychodzi po 8. Pomocy jak sobie z tym poradzić.

 • Małgoś
  says:

  Witam mam 6 miesięcznego buldożka Prezesa nauczyłam go aby siadał na polecenie .Gdy wyjdę na dwór on ma swój świat pędzi gdzie chce i mogę wołać i wołać a on ma mnie gdzieś .Niewiem jakie jeszcze smakołyki mogę mu dać bo wiem że psy są wrażliwe na takie dodatki i mają rewolucje może macie linki z neta aby zamówić pyszności jakieś dla niego?niewiem co mam zrobić aby się słuchał aby przyszedł do mnie pomocy

 • Agnieszka
  says:

  Proszę o wskazówkę jak nauczyć szczeniaka załatwiania swoich potrzeb na podwórku. Suczka ma 3 miesiące od tygodnia jest z nami i pomimo częstego wychodzenia na podwórko, po powrocie często załatwia się w domu.

 • Lena
  says:

  Witam mam problem z rocznym buldogiem fr. mojej siostry. Mamy w domu drugiego psa 12 letnia shi tzu, oby dwie to suczki. Ten buldog ma tak jakby ataki agresji na tą shi tzu zaczyna warczeć i atakować i musimy ja odciągać. Pierwszy raz zdążyło się to w marcu miała wtedy 7 miesięcy. Zauważyłam że daje oznaki dominacji nad nią i ona jej ulega. Na codzień się bawią i zachowuje normalnie ale nw dlaczego nagle zaczyna ja atakować. Za pierwszym razem było to spowodowanejedzeniem więc od tamtej pory karmimy je w osobnych pokojach a teraz nie zauważam wazniejszych powodów Wydaje mi się że może być czasem zazdrosna i bardzo szuka atencji

 • Przemek
  says:

  Dzień dobry.
  Mam suczke buldożka która ma prawie 6 miesięcy i nie chce się załatwiać na dworze tylko ciągle robi to w domu na dodatek kiedy tylko zauważy nie zamknięty pokój biegnie tam i sika na łóżko albo zaczyna gryźć wszystko. Kiedy była mniejsza to mówiliśmy jej aby tak nie robiła i pokazywalismy że to nie dobrze ale nie przedstala tego robić później robiliśmy kary i dalej nic poprostu robi to po złości, często się z nią bawimy oraz tresujemy (potrafi siadać oraz podawać łapę) i wychodzimy na spacery po 20minut ale ona nie załatwia się tylko bawi wszystkim innym lub goni liście. Nie mam pojęcia co możemy robić aby przestała specjalnie sikac na łóżko nawet kiedy dostaje karę I mówimy jej ze tak nie wolno potem za kilka minut zrobi to samo. Proszę pana bardzo o pomoc bo nie mam pojęcia co już robić

 • Dagmara
  says:

  Mam buldoga prawde tydzień. Wzięliśmy go gdy miał 1,5 miesiąca. Mamy tez 1,5 roczne dziecko w domu. Moja mała psinka cały czas wchodzi mi na kolana, siana na stopach. Bywa, ze trzymam ją i malucha na kolanach jednocześnie: czy mam się czymś martwić? Czy to normalne? Druga sprawa; czystość.. jak siedzę nad nią i karze jej sikać na mate, to yo zrobi; jednak gdy jest noc, wstaje a wszędzie jest nasikane i pełno kup. Co mam zrobic? Co zrobic, żeby sama wiedziała, ze ma iść na mate? Mój narzeczony ma mało cierpliwości, stosuje te „niewłaściwe metody”. Piesek zazwyczaj chowa się między moimi nogami, gdy go widzi, czy to dobrze? Bardzo mi zależy, żeby nie była agresywna, żeby nie gryzła.. mam małe dziecko w końcu.. proszę o jakieś rady.

 • Aneta
  says:

  Witam proszę o poradę jak nauczyc buldoga czystości nasz ma 4 mce i o ile kupka wychodzi na dworze tak siusiu juz nie bardzo .Pozdrawiam

 • Agnieszka
  says:

  Problem z załatwianiem się w domu. Pomocy

 • Iza
  says:

  Witam, mamy suczkę roczna ( oddana przez rodzinę z dziećmi i innym szczeniakiem) Teoretycznie suczka jest ok, bawi się, jest wesoła że spacer a mi różnie bywa ( potrafi wyjść na spacer i usiąść na środku chodnika na kilka minut i nie ruszyć się ani o centymetr) ale główny problem polega na agresji w czasie zakładania szelek oraz gdy ktoś chce założyć lub wziąć buty ( rzuca się z zębami i chce ugryźć,tylko refleks uchronił mnie przed ugryzieniem już kilka razy) Nie wiem co się działko w poprzednim domu, poprzedni właściciele nie wspominali o takich problemach. Mam wrażenie, że była karcona lub bita w czasie zakładania szelek i lub dostawała butem za nieposłuszeństwo.

 • Ewa
  says:

  Dzien dobry mam pytanie wsprawie mojie bulldoga ma 2 mniesionce .i sika gdzie popadnie.prubowalam z matami ale nie poskudkowalo.prosze mi doradzic co mam robic.

 • Małgorzata
  says:

  Witam mam 7miesięczńą buldoszkę jest słodka ale zarazem złośliwa sika jeszcze w domu pomimo że wychodzi na spacery potrafi z godzinkę chodzić na spaceże przyjdzie do domu i zrobi siku a czasami się zdarzy że dwójkę jak jej się coś nie da to potrafi nasikać pod nogi chociaż poświęcam jej dużo uwagi i miłości .

Dodaj komentarz