Co daje "przedszkole dla psa"? Po co psu psie przedszkole?

Co daje "przedszkole dla psa"? Po co psu psie przedszkole?

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

przedszkole dla szczeniaka

Co daje przedszkole dla psa?

Przedszkole dla psa to program szkoleniowy, który skupia się na socjalizacji i nauce podstawowych dobrych zachowań dla młodych psów. To inwestycja w dalsze dorosłe życie psa.

Przedszkole dla psa może oferować różnego rodzaju zajęcia, takie jak:

 1. Socjalizacja: Przedszkole dla psa to doskonała okazja do zapoznania psa z innymi psami i ludźmi w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Psy do 16 tygodnia życia powinny mieć jak najwięcej kontaktów przyjacielskich z różnymi psami, ludźmi i nowymi dla nich przedmiotami oraz dźwiękami. Dzięki temu pies wyrasta na zrównoważonego psychicznie osobnika bez napadów agresji czy lęku.
 2. Nauka podstawowych komend: Przedszkole dla psa to okazja do nauki podstawowych komend, takich jak "siad", "leżeć" i "do mnie". Oraz wstęp do nauki chodzenia na luźnej smyczy. To wszystko jest niezbędne do późniejszych bardziej zaawansowanych szkoleń i miłych spacerów z psem.
 3. Podstawowe komendy dla psa
 4. Jak nauczyć psa posłuszeństwa
 5. Kształtowanie pozytywnych nawyków: Przedszkole dla psa to okazja do kształtowania pozytywnych nawyków, takich jak cierpliwość, poprzez specjalnie zaprojektowane ćwiczenia i zabawy. Nasze psy uczymy, że zajęcia mają swój początek i koniec. Uczymy psa, że poza zabawą z innymi szczeniakami jest też czas na skupienie na opiekunie i jest to czas hojnie nagradzany przez opiekuna.
 6. Nauka końca zabawy z psami: na komendę 'koniec' następuje koniec zabawy z innymi psami - oczywiście psy tego same nie rozumieją, dlatego po prostu każdy opiekun łapie wtedy swojego psa i odchodzi w ustronne miejsce. Przez powtarzanie tego ćwiczenia pies wpaja sobie do głowy rozumienie tego hasła. Wyobraź sobie, że puścisz psa luzem aby bawił się z innymi psami a potem na jedno Twoje słowo kończy zabawę i wraca do Ciebie - czy to nie byłoby piękne? to możliwe, ale wymaga zwykle kilku tygodni ćwiczeń
 7. Poprawa zachowania: Przedszkole dla psa to okazja do wczesnego rozpoznawania i korygowania problemów zachowania, takich jak lęk, agresja czy nadmierna ekscytacja. Różne rasy psów mają też specyficzne dla rasy formy zabawy, tych różnych stylów zabawy psy uczą się między sobą a gdy są szczeniakami najłatwiej im to przychodzi.

Zalety psiego przedszkola - Czy warto?

 1. Nauka dobrych manier i obycie z innymi psami (uspołecznienie, socjalizacja)
 2. Poziom trudności zajęć dostosowany do wieku psa ( bez wygórowanych oczekiwań wobec szczeniaków)
 3. Współpraca z innymi opiekunami psów pomaga przepracować podstawowe komendy w rozproszeniach
 4. Opiekun uczy się jak spędzić wartościowy czas na spacerze z psem i jak uczyć psa komend

Czego uczy się pies w psim przedszkolu?

 1. Kilka podstawowych komend
 2. Podstawowe posłuszeństwo w obecności innych psów
 3. Dobre maniery w zabawach z innymi psami
 4. Przez dobre skojarzenia psy lękliwe wychodzą z lęków socjalnych

Przeczytaj także:

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz