"DO MNIE" - dlaczego to bardzo ważna KOMENDA w szkoleniu psów?

Bardzo ważna komenda w szkoleniu psów: 'do mnie'

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Ostatnio tak się zastanawiałem i dla większości moich klientów najważniejszą komendą w całym treningu jest 'przywołanie psa' - czyli komenda 'do mnie'.

Ta komenda pozwala nam przywołać psa gdy biega swobodnie (najczęściej bez smyczy) - bo gdy ludzie mają smycz w ręku to mają takie poczucie bezpieczeństwa, że w razie czego mogę pociągnąć za smycz i psa od czegoś odciągnąć, bądź też powstrzymać go przed czymś.

Gdy jednak pies biega swobodnie bez smyczy i biegnie w stronę ruchliwej ulicy - to co wtedy zrobisz? Pozostaje Ci użycie własnego głosu.

Jest też jeszcze jedna opcja - można psa nauczyć przychodzenia do nas na dźwięk gwizdka - jednak to wymaga wielu powtórek i dobrego przećwiczenia.

Mimo wszystko myślę, że warto przywoływanie psa ćwiczyć i to bardzo często, bo dzięki tej komendzie możemy ocalić psu życie.

Przeczytaj także:
- komendy dla psa
- głuchy pies nauka komend
- dog argentyński
- amerykański pitbullterier
- bernardyn pies rasa
- buldog francuski
- appenzeller rasa
- psy stróżujące na podwórko
- sznaucer miniaturka
- wszystko o cieczce u psów
- jak wyciągnąć kleszcza u psa
- ile kosztuje tresura psa

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji przez internet.

Dodaj komentarz