Dlaczego owczarek niemiecki szczeka na inne psy? na spacerach

Dlaczego owczarek niemiecki szczeka na inne psy?

Jakie mogą być powody dlaczego owczarek niemiecki szczeka na inne psy

Owczarek niemiecki szczeka na inne psy bo broni swojego terenu. Robi się takim strażnikiem w swojej okolicy, który pilnuje porządku. Owczarek niemiecki to pies pracujący, często terytorialny i obronny.

Można owczarka niemieckiego oduczyć szczekania na obce psy - jednak musisz zrobić to pod okiem psiego trenera. 

Twój pies atakuje inne psy czy tylko szczeka na nie na spacerze?

W moim artykule o owczarkach niemieckich (jak wytresować owczarka niemieckiego) piszę o tym, że to mądre psy, jedne z najmądrzejszych psów świata jednak nie są to psy idealne same z siebie, trzeba je szkolić i trzeba wiedzieć jak z nimi postępować.

Możesz trafić na spokojnego szczeniaka i będziesz mieć owczarka, który będzie grzecznie się zachowywał na spacerach ale jeśli psa nie szkolisz profesjonalnie to może się okazać, że Twój mądry owczarek będzie najbardziej rozszczekanym psem na osiedlu i będzie wyrywał się do innych psów z agresywnym szczekaniem.

Owczarki mają to do siebie, że we wczesnym wieku szczenięcym trzeba je socjalizować z innymi psami różnych ras, a potem dalej dbać o ich dobre wychowanie gdy wkraczają w okres dojrzewania, czyli zwykle między 7 a 12 miesiącem życia sprawiają najwięcej kłopotów gdy nie są odpowiednio szkolone.

Twojego owczarka można będzie nauczyć spokojnego chodzenia na smyczy i nie zwracania uwagi na obce psy - jednak przygotuj się od razu na jakiś miesiąc treningów i zapisz się do psiej szkoły lub na lekcje indywidualne z psim szkoleniowcem (kontakt: treser psów)


// powiązane wpisy: Jak oduczyć psa szczekania na inne psy na spacerze, owczarek szetlandzki usposobienie, kiedy owczarek niemiecki przestaje rosnąć, kiedy pierwsza cieczka u owczarka niemieckiego, york terrier szkolenie, shi tzu szkolenie, pies pitbull szkolenieczym karmić szczeniaki 4 tygodniowekiedy odebrać psa z hodowli , kiedy labrador mądrzeje//

Tutaj: szkolenie psów

Polecam jeśli mieszkasz daleko ode mnie - szkolenie psa z instruktorem przez SKYPE: https://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-przez-internet-konsultacje-online/