Jak oduczyć psa szczekania na inne psy na spacerze?

Zestaw porad jak oduczyć psa szczekania na inne psy na spacerze?


Jak oduczyć psa szczekania na inne psy na spacerze?


Aby oduczyć psa szczekania na inne psy na spacerze konieczne jest rozpoczęcie szkolenia, które obejmuje naukę rezygnacji, samokontrolę psa i dużo socjalizacji wraz z nauką komend z zakresu posłuszeństwa. Takie szkolenie trwa zwykle 3 miesiące.

Dlaczego pies szczeka na inne psy?

Zwykle ma to podłoże lękowe - Twój szczekający pies chce przepędzić jak najdalej obcego psa. Zwykle tak bywa, że jak ta druga osoba z psem widzi takiego głośno szczekającego psa to zmienia kierunek spaceru i Twój pies osiąga to co chciał osiągnąć - obcy pies oddala się. To niestety powoduje, że dalej Twój pies będzie szczekał na inne psy. Można to zmienić i można oduczyć Twojego psa szczekania jeśli zaplanujesz dobrze co robić z nim na spacerze aby takich złych nawyków się nie uczuł. Szkoliłem wiele takich psów - jeśli chcesz pod moim okiem wyszkolić swojego psa wyślij mi wiadomość: kontakt szkola-doberman

Może to być też frustracja i przejaw wysokich emocji u psa. Czasami Twój pies chciałby się spotkać 'nos w nos' z obcym psem, chciałby nawiązać z nim bliższy kontakt a ty trzymasz go na smyczy i pies frustruje się bo nie może dostać tego co chce i zaczyna popiskiwać lub szczekać w kierunku innego psa. Nie ma  w tym jednak agresji, tylko dużo hałasu.

Rzadziej szczekanie psa na inne psy ma podłoże w radosnej ekscytacji - zwykle to się tyczy psów młodych i radosnych, które jeszcze do niedawna były puszczane luzem i bawiły się z każdym napotkanym psem - gdy teraz idą na smyczy i nie widzą obcego psa to zaczynają się wyrywać w jego kierunku, bo chciałyby pobiec i się pobawić i już na samą myśl o fajnej zabawie szczekają z radości. Takiego psa pełnego radosnej energii który szczeka z dużego pobudzenia szkoli się inaczej niż psa lękliwego lub psa agresywnego.

A może to agresja? Twój pies agresywnie szczeka na inne psy?

Jeśli Twój pies przejawia zachowania agresywne wobec innych psów i jeśli kiedykolwiek pogryzł się z innym psem to trzeba rozpocząć kompleksowy program szkolenia psa. Bo szczekanie psa to tylko zewnętrzny objaw buzujących u psa emocji i problemów w sferze psychiki psa. Można takie psy szkolić, mam w tym duże doświadczenie - zapraszam do kontaktu, pomogę Ci dobrze ułożyć Twojego psa tak aby przestał szczekać.

Co zrobić żeby pies nie szczekał na inne psy w trakcie spacerów? Jak nauczyć psa nie reagowania na inne psy ?

Najprostsza odpowiedź to 'iść z psem na szkolenie' - u psów strachliwych budujemy pewność siebie, aby nie szczekały ze strachu na byle co. U psów zbyt terytorialnych uczymy je akceptowania obcych psów w swojej okolicy na spacerach. Wszystkie psy uczymy spokoju, opanowania i cierpliwości - dużo można psa nauczyć gdy poświęcisz mu 20minut dziennie przez miesiąc (zakładając, że poznasz dobre nowoczesne techniki szkoleniowe które wywrą wpływ na psychikę Twojego psa).

Jak oduczyć psa szczekania na inne psy na spacerze?

  • pokazać psu jakie zachowanie pochwalasz i nagradzasz a jakich psich zachowań NIE akceptujesz - nie wolno się skupiać tylko na zabranianiu szczekania - musisz w szkoleniu psa zachować balans w pochwałach i reprymendach.
  • nauczyć psa innych zachowań alternatywnych - np. zamiast szczekać na inne psy i je odstraszać można przecież samemu odwrócić się i odejść - prawda? to chcemy wytłumaczyć Twojemu psu w trakcie szkoleń.
  • wszystkie powyższe strategie szkoleniowe oraz zasady psiej psychologii tłumaczę dokładnie moim klientom, którzy zgłaszają się do mnie na lekcje ze swoimi szczekającymi psami, zapraszam i Ciebie do wzięcia udziału w zajęciach: "Kontakt w sprawie tresury psa", Szkoła Doberman na Facebooku

//powiązane wpisy: jak oduczyć psa szczekania na wszystkowszystko o shih tzu, owczarek szetlandzki usposobieniejak nauczyć szczeniaka spać samemuwszystko o yorkach szczeniakachwszystko o buldogach francuskich, pies sika pod siebie - wychowanie psa rasy appenzeller, szkolenie owczarków niemieckich//

Jeśli mieszkasz daleko ode mnie: Konsultacje odnośnie szkolenia psa ze szkoleniowcem przez SKYPE: https://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-przez-internet-konsultacje-online/