Kiedy labrador mądrzeje i się uspokaja? ?

Kiedy labrador mądrzeje i się uspokaja?

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

kiedy labrador madrzeje

Kiedy labrador mądrzeje?

Labrador mądrzeje w drugim roku swojego życia - nie chodzi tu o wzrost inteligencji tylko potoczne określenie na bardziej zrównoważonego psa. Pies, który zakończy okres dojrzewania płciowego jest bardziej stonowany i zrównoważony w swoim zachowaniu, dlatego opiekunowie mówią, że wreszcie ich pies zmądrzał. A tak naprawdę chodzi o więcej spokoju w zachowaniu psa, mniej tzw.głupawek, mniej nagłych reakcji impulsywnych na napotkane bodźce.

Co jeszcze warto wiedzieć o tych psach:

Labrador Retriever to jeden z najpopularniejszych ras psów na świecie, słynący z inteligencji, lojalności i radosnego usposobienia.

W pierwszych miesiącach życia labrador jest skupiony głównie na potrzebach fizjologicznych, takich jak jedzenie i sen. W tym okresie, ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju - zdrową dietę i odpowiednią ilość zabaw i gryzaków.

W wieku około 3-4 miesięcy, labrador zaczyna rozwijać swoją inteligencję i zaczyna się bawić. W tym okresie, ważne jest, aby rozwijać jego umiejętności poprzez zabawki i ćwiczenia, które pomogą mu rozwijać jego umiejętności intelektualne. Do tego warto dołożyć naukę czystości i podstawowe komendy.

W wieku 6-12 miesięcy, labrador zaczyna dojrzewać i staje się bardziej skupiony na swoim otoczeniu. W tym okresie, ważne jest, aby kontynuować rozwijanie jego posłuszeństwa poprzez szkolenie (regularne treningi, tresura labradora). Labrador Retriever jest rasą bardzo inteligentną i łatwą do szkolenia, dlatego ważne jest, aby pomóc mu rozwijać swoje umiejętności takie jak posłuszeństwo i odpowiednie zachowanie.

Kiedy labrador się uspokaja?

W wieku około 2-3 lat labrador się uspokaja bo osiąga pełną dojrzałość i jest w pełni rozwiniętym psem, dojrzał emocjonalnie i jest mniej impulsywny.

Ogólnie rzecz biorąc, labrador mądrzeje stopniowo w trakcie całego swojego życia. Ważne jest, aby pomóc mu rozwinąć swoje umiejętności poprzez odpowiednie szkolenie i trening, oraz zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju. Pamiętaj, że każdy labrador jest inny i może rozwijać się w różnym tempie, dlatego ważne jest, aby dać mu czas i przestrzeń do rozwoju.

Ważne jest budowanie dobrych nawyków u psa już od 3 miesiąca życia - jeśli mieszkasz z psem w mieście to ważna jest socjalizacja z otoczeniem i prowadzenie w przemyślany sposób spacerów aby dzięki temu uniknąć wielu problemów w przyszłości gdy pies będzie duży i silny.

Poprzez odpowiednie szkolenie psa rasy labrador, możesz pomóc mu rozwijać swoje umiejętności i charakter (charakter labradora), co pozwoli mu stać się bardziej zrównoważonym i posłusznym psem.