Zadowolony klient i zadowolony pies - efekty szkolenia psów

Zadowolony klient i zadowolony pies

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Efekty szkolenia psa

Na efekty nie trzeba długo czekać jeśli program szkoleniowy jest dobrze opracowany a opiekun psa przyłoży się do samodzielnych ćwiczeń z psem regularnie w trakcie spacerów. Wystarczy 20minut dziennie przez 14dni aby szybko pojawiały się postępy w zachowaniu psa jako efekt szkoleń.
Szkolenie psów ma to do siebie, że w dużej mierze ma w tym udział właściciel psa.

Ostatnio pojechałem na drugą lekcję szkoleniową do pewnego sympatycznego, aczkolwiek bardzo energetycznego psa, którego energia wprost roznosiła i strasznie szalał. Gdy go zobaczyłem na drugiej wizycie szkoleniowej jak on się zachowuje, gdy je go właściciel rozpoczyna z nim zabawę i wyjście na spacer to byłem wprost oszołomiony. Właściciel psa zastosował się do wszystkich moich rad, pokazał mi po kolei wszystkie ćwiczenia jak dopracował je na tip-top, nawet psa lekko odchudził bo też o tym wspomniałem. To była rewelacja, rzadko spotykam tak zaangażowanych właścicieli, którzy wzięli sobie do serca co mówię i wszystkie rady prowadzili w życie i poświęcili czas na pracę z psem.

Pies może być trudnym przypadkiem, ale przy odpowiedniej opiece i treningu szybko zrobi postępy i zmieni swoje zachowanie gdy poświęcisz mu czas na ćwiczenia.

Najbardziej cieszą mnie takie przypadki gdzie pies po jeden wizycie szkoleniowej zmienia się wprost nie do poznania.
Ma na to wszystko wpływ kilka składników - jednak w metamorfozie zachowania psa największy wpływ ma to, czy właściciel psa znajdzie czas do ćwiczeń z psem i czy posłucha moich rad i będzie postępował konsekwentnie z psem w takim sposób w jaki zaleciłem.

• Cenię sobie szczerość - i jeśli uważam psa za trudny przypadek, to mówię o tym otwarcie - że będzie ciężko, że czeka nas dużo pracy, że zanim zobaczymy znaczną poprawę może upłynąć jakiś czas czas.
  • Mówię, też prawdę, gdy widzę, że pies jest 'podatny na szkolenie', że jego zachowanie można zmienić stosunkowo prosto, że trzeba tak niewiele aby zobaczyć efekty.
  • Zawsze też podkreślam, co jest mocną stroną u danego psa i z czego trzeba się cieszyć a nad czym trzeba najmocniej pracować, bo coś zostaje mocno w tyle.
  • Cenię sobie szczerość również z Twojej strony - czyli jeśli nie miałeś czasu ćwiczyć z psem to powiedz mi o tym otwarcie - wtedy wiem na czym stoję i nie żyje w błędnym przekonaniu, że nie widać efektów pomimo wykonywania zalecanych ćwiczeń.

Na jednej z podstron znajduje się dział referencje z opiniami klientów - tak naprawdę to zaledwie czubek góry lodowej, referencje te nie były już dawno aktualizowane. Miałbym z ostatnich kilku miesięcy mnóstwo ciekawych przypadków do opowiedzenia, o pozytywnych zmianach w zachowaniu psa.

Bardzo cieszy mnie zadowolony klient i zadowolony pies, dlatego staram się zawsze przekazać Ci najlepsze i najskuteczniejsze sposoby pracy z psem. Mam nadzieję, że szybko zobaczysz pozytywne efekty szkolenia i zapragniesz więcej, bo gdy pies zmienia się na lepsze, to czasami nagle pojawia się pomysł 'a  może jeszcze dało by się go nauczyć czegoś takiego...' lub 'zawsze chciałem nauczyć psa...' zwykle możemy to zrealizować.
Tylko daj znać, czego chcesz nauczyć swojego psa?

Michał Szen szkoła doberman opinie

Inne artykuły: komendy dla psa, jak szkolić psy husky, jak oduczyć psa szczekania na inne psy, jak szkolić labradora, jak szkolić akitę, jak szkolić owczarka niemieckiego, jak szkolić doga argentyńskiego, jak szkolić bernardyna, szkolenie psa rasy appenzeller