Ile ruchu dziennie powinien mieć owczarek niemiecki?

Ile ruchu dziennie powinien mieć owczarek niemiecki?

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

owczarek w ruchu biegnie

Ile ruchu powinien mieć owczarek niemiecki?

Owczarek niemiecki powinien mieć przynajmniej 60miut ruchu dziennie. Jeśli pies biega wokół domu zobaczysz, że pies sam z siebie biega o wiele więcej. Mówimy o minimum ruchu jaki trzeba zapewnić gdy psa trzymasz w kojcu lub gdy pies mieszka w mieszkaniu w bloku.

  • Jeśli pies mieszka w bloku wyprowadzaj go minimum 3 razy dziennie. Jeden spacer powienien być dłuższy np.45minut. A dwa krótkie 10-15 minutowe.
  • Ważne jest, aby spacerować z psem owczarkiem niemieckim przynajmniej 1 razy dziennie poza ogrodzony teren naszej działki. Dobrą zasadą jest dążenie do zapewnienia co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie. Piszę o tym, bo często ludzie mający psy 'na ogrodzie' przestają wychodzić ze swoimi psami na spacery.
  • Oprócz codziennych spacerów, warto wprowadzić do rutyny owczarka niemieckiego inne formy aktywności fizycznej, takie jak zabawy szarpakiem, zabawy w aportowanie, zabawy węchowe lub wizyty na psim placu zabaw. Ważne jest zapewnienie psu owczarkowi niemieckiemu różnorodnych aktywności, aby zachować go w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Dla młodych psów dobrze jest 2-3 razy w tygodniu zrobić lekcję z zakresu posłuszeństwa: przeczytaj: Szkolenie owczarka niemieckiego
  • Jeśli nie masz czasu na długi spacer: weź psa w nowy dla niego teren czyli poprostu zmień trasę spaceru, w trakcie spaceru pobaw się z psem szarpakiem i weź ze sobą smakołyki aby pies wykonał 10-20 razy podstawowe komendy. Możesz też rozrzucić w trawie smakołyki i kazać psu ich szukać. Taki 20minutowy spacer to dobra metoda gdy nie masz czasu na godzinny spacer.

Owczarki niemieckie to rasa psów o wysokiej energii, które potrzebują regularnego wysiłku fizycznego, aby pozostawały w pełni zdrowe i szczęśliwe. Pamiętaj, że ważne jest rozważenie indywidualnych potrzeb i ograniczeń Twojego psa, aby określić, ile ruchu potrzebuje - intensywne bieganie z psem może nie być wskazane dla szczeniaków których układ kostny dopiero się rozwija.

Jak szybko biega owczarek niemiecki?

Owczarek niemiecki biega z maksymalną prędkością 48km/h. Na spacerach puszczony luzem owczarek niemiecki biegnie ze średnią prędkością 15km/h. Owczarki niemieckie które mają powyżej 12 miesięcy życia mogą przebiec 10-15km na spacerze każdego dnia. Owczarek niemiecki w wieku powyżej 18 miesięcy może przejść na spacerze w trakcie jednego dnia 10-20km bez większych problemów.

jak nauczyć psa posłuszeństwa
Przeczytaj: charakter owczarka niemieckiego, miękkie ucho u owczarka, kiedy stają uszy u owczarka niemieckiego, dlaczego owczarek szczeka na inne psy

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz