Miękkie ucho u owczarka niemieckiego

Miękkie ucho u owczarka niemieckiego

zdrowie - Michał Szen - Dodaj komentarz

Czym jest miękkie ucho u owczarka niemieckiego?

miękkie ucho owczarkaO zjawisku miękkiego ucha u owczarków niemieckich mówi się gdy uszy psa nie chcą samodzielnie się wyprostować i usztywnić. Są szczeniaki, które już w wieku 3miesięcy mają wyprostowane uszy, jednak bywają też takie osobniki u których ucho nie staje. Przeczytaj: kiedy stają uszy szczeniakowi owczarka

Miękkie ucho jest jedynie kosmetycznym niuansem, nie jest to problem medyczny.

Opiekunowie martwią się gdy uszy psa nie stają prosto, ale u owczarka jest to jedynie mankament wizualny, który nie wpływa na zdrowie uszu psa. Czasem by uszy owczarka stanęły pomagają masaże i suplementacja diety (Co zrobić żeby owczarkowi stanęły uszy). Warto z hodowcą od którego kupiliśmy szczeniaka konsultować problem miękkiego ucha oraz ze swoim zaufanym lekarzem weterynarii oraz groomerem.

Przeczytaj też: zioła dla psów, zioła na stawy dla psów, czystek dla psa na kleszcze,

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz