Do kiedy rośnie owczarek niemiecki?

Do kiedy rośnie owczarek niemiecki?

zdrowie - Michał Szen - Dodaj komentarz

owczarek młody rośnie

Do jakiego wieku rośnie owczarek niemiecki?

Pies rasy owczarek niemiecki rośnie do wieku 2 lub 3lat. Wszystko zależy od wielu czynników, w tym od płci, genetyki, diety i stylu życia psa. Jednak ogólnie rzecz biorąc, owczarek niemiecki osiąga dojrzałość fizyczną w wieku około 2-3 lat.

W pierwszym roku życia owczarka niemieckiego, szczeniak intensywnie rośnie (jak długo pies jest szczeniakiem). W tym czasie ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednią dietę i regularną aktywność fizyczną, aby zapewnić mu zdrowy rozwój. W tym okresie owczarki niemieckie zazwyczaj osiągają 50-70% swojej ostatecznej wagi dorosłej, a ich kości i stawy są szczególnie podatne na urazy, dlatego często miłośnicy owczarków ostrzegają przed zbyt silnym obciążaniem stawów szczeniaka w trakcie biegów lub chodzenia po schodach.

W drugim roku życia owczarek niemiecki niejako nabiera masy ale nie rośnie już tak mocno w górę. Rozwój w drugim roku życia widoczny jest bardziej u psów niż u suk. Psy stają się bardziej masywne w klatce piersiowej i osiągają pełnię wzrostu. Zwykle pod koniec drugiego roku owczarek kończy swój wzrost i osiąga swoją ostateczną wagę dorosłą. W tym czasie pies dojrzewa też seksualnie, to hormony płciowe odpowiedzialne są za wzrost masy mięśniowej psa.
Teraz już wiesz kiedy owczarek przestaje rosnąć 🙂

Po osiągnięciu dojrzałości fizycznej, owczarek może kontynuować rozwijanie się w innych aspektach, takich jak trening, zdobywanie doświadczenia i umiejętności w pracy, co może przyczynić się do jego pozytywnego rozwoju. Psy między pierwszym a drugim rokiem życia dalej bardzo szybko się uczą i warto chodzić z nimi na szkolenie owczarków niemieckich.

Podsumowując, owczarek niemiecki jest psem, który intensywnie rośnie i rozwija się przez pierwsze 2-3 lata życia. W tym czasie ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednią dietę i tym samym zdrowy rozwój.

Powiązane artykuły: owczarek szczeka na inne psy, miękkie ucho u owczarków niemieckich, ile ruchu powinien mieć owczarek niemiecki, kiedy stają uszy owczarkom

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji przez internet.

Dodaj komentarz