W jakim wieku owczarkowi stają uszy? szczeniak owczarka

Owczarek niemiecki - kiedy stają uszy szczeniakowi owczarka?

zdrowie - Michał Szen - Dodaj komentarz

Kiedy owczarkowi stają uszy?

Zwykle owczarkowi stają uszy między 2 a 5 miesiącem życia. Duży wpływ ma na to genetyka oraz odpowiednie żywienie szczeniaka. Niektórzy opiekunowie podawali informacje, że ich psom uszy stanęły dopiero po 6 miesiącu życia. Jak widać moment wyprostowania uszu u owczarków jest bardzo zróżnicowany.
kiedy stają uszy szczeniakowi owczarka
Warto spojrzeć na fotografię matki i ojca swojego psa aby zobaczyć jak wyglądały uszy rodziców. To cecha wyglądu, która jest bardzo mocno skorelowana genetycznie u potomstwa. Uszy owczarka powinny być stojące i sztywne. Przeczytaj czym jest: miękkie ucho u owczarka

W jakim wieku owczarkowi stają uszy?

Najczęściej owczarkowi stają uszy w wieku 3-5 miesięcy. Jest wiele szczeniaków które już w wieku 3 miesięcy mają pięknie stojące uszy.

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz