Osoba która szkoli psy - jak ją nazywamy?

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

osoba która szkoli psy

Jak się nazywa osoba która szkoli psy?

Osoba, która szkoli psy, może mieć różne tytuły zawodowe, w zależności od rodzaju szkolenia, jakie oferuje.

1. Trener psów - Jednym z najczęściej spotykanych tytułów jest trener psów. Trener psów to osoba, która uczy podstawowych i zaawansowanych komend oraz zachowań psów, takich jak chodzenie na smyczy, reagowanie na komendy, posłuszeństwo i inne. Treser psów Wrocław
  2. Psi Behawiorysta - Innym tytułem jest behawiorysta psów. Behawiorysta psów to osoba, która specjalizuje się w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów behawioralnych psów, takich jak agresja, lękliwość, zaburzenia zachowań związanych z czystością lub inne problemy z zachowaniem. Psi behawiorysta Zielona Góra, Psi behawiorysta Lubin
  3. Instruktor szkolenia psów - Jest też takie określenie jak instruktor szkolenia psów, to zwykle osoba która specjalizuje się w szkoleniu innych trenerów psów.
  4. W Polsce spotykamy także osoby które nazywają siebie instruktorami psich sportów - to specjalizacja obejmująca treningi psa pod kątem uczestnictwa w zawodach organizowanych typowo dla psów. W tej kategorii znajdziesz instruktorów obedience, nose work, agility, rally itd.

Nie ma jednej właściwej nazwy dla osoby która szkoli psy, wszystko zależy od specjalizacji tej osoby.
Ważne aby wybierać psią szkołę dopytać z jakimi przypadkami spotykają się trenerzy (szkoleniowcy) - jakich psich umiejętności nauczają, z jakimi psami pracują najczęściej.

Przeczytaj także: czym się zajmuje behawiorysta zwierząt, co to za nauka behawioryzm zwierząt