Ile trwa nauczenie psa posłuszeństwa? Ile czasu zajmuje tresura

Ile trwa nauczenie psa posłuszeństwa?

szkolenie psów - Michał Szen - 1 Komentarz

ile zajmuje nauczenie psa posłuszeństwa

Ile trwa nauczenie psa posłuszeństwa?

Czas potrzebny na wyszkolenie psa w zakresie podstawowego posłuszeństwa to 3-6 miesięcy szkoleń biorąc pod uwagę treningi z psem 2-3 razy w tygodniu. Czas potrzebny na naukę może się różnić w zależności od wieku, rasy i indywidualnych cech charakteru psa a także w zależy od doświadczenia i konsekwencji trenera (jak się nazywa osoba która szkoli psy) oraz doświadczenie i konsekwencji właściciela.

Nauka posłuszeństwa trwa długo bo psom ciężko przychodzi generalizowanie zachowania

W domu bez świadków i bez rozproszeń pies pięknie wykonywał wszystkie komendy, a na spacerze jest problem.
Generalizowanie zachowania to zjawisko, które mógłbym w skrócie opisać w ten sposób - 'siad znaczy siad, nie ważne gdzie kiedy i w jakich okolicznościach zawsze siad oznacza siad' - taki przekaz chcielibyśmy aby dotarł do naszego psa. Niestety pies nie rozumie tak dobrze naszego języka aby zrozumiał to zdanie. Samemu to zaczniesz zauważać gdy będziesz więcej trenować ze swoim psem, że czasami wystarczy mała zmiana otoczenia a pies przestaje reagować na komendy.

Ile trwa podstawowe szkolenie psa?

Podstawowe szkolenie psa trwa 2-3 miesiące (8-12 tygodni) jeśli pies jest bez stanów lękowych lub agresji i jeśli nie mamy wygórowanych oczekiwań.

Szczenięta mogą rozpocząć naukę podstawowych komend posłuszeństwa już w wieku 8 tygodni. Podstawowe szkolenie posłuszeństwa dla szczeniąt zazwyczaj obejmuje komendy takie jak „siad”, „zostań”, „chodź”, „noga” i „stop”. Ten rodzaj treningu zwykle zajmuje 4-6 miesięcy konsekwentnego treningu, z 2-3 sesjami treningowymi tygodniowo. Jak długo pies jest szczeniakiem

Choć komendy 'siad' pies może nauczyć się w godzinę to wyuczenie reagowania na tę komendę w obecności innych psów i obcych ludzi może być wyzwaniem na kolejne 10 tygodni. Przeczytaj: w jakiej kolejności uczyć psa komend
Nauka chodzenia przy nodze - tu też zobaczysz, że pies jest skupiony i ładnie idzie przy nodze gdy nic ciekawego się nie dzieje wokół - wyćwiczenie tego do poziomu gdzie pies w tłumie ludzi idzie przy nodze to może być zadanie na kilka miesięcy treningów. Ale na pustym placu już po miesiącu będzie ładnie trzymał się nogi.

* Po co psu psie przedszkole

Ile czasu zajmuje nauczenie dorosłego psa podstawowego posłuszeństwa?

W przypadku dorosłych psów proces szkolenia podstawowego posłuszeństwa może trwać dłużej. Dorosłe psy mogą mieć wcześniejsze nawyki, zachowania i doświadczenia z przeszłości, które mogą utrudniać szkolenie. Podstawowe szkolenie posłuszeństwa dla dorosłych psów może trwać od 3 miesięcy do roku konsekwentnego szkolenia, z 2-3 sesjami treningowymi tygodniowo. Jak nauczyć psa posłuszeństwa

Ile trwa ułożenie psa?

Jeśli się przyłożysz do regularnych treningów z psem to ułożenie psa zajmie Ci 8 miesięcy. Najczęściej roczny pies jest dobrze ułożony jeśli był odpowiednio szkolony.

Ważne jest, aby pamiętać, że szkolenie posłuszeństwa jest procesem ciągłym, a nie jednorazowym wydarzeniem, psom należy regularnie przypominać komendy i wzmacniać ich wyuczone nawyki. Nawet po tym, jak pies nauczy się podstawowych komend, ważne jest, aby nadal je ćwiczyć i wzmacniać, aby utrzymać zachowanie przez długi czas.

Należy również pamiętać, że niektóre mogą uczyć się szybciej lub wolniej niż inne. W wyniku różnorodności ras wystąpią duże różnice w tempie nauki. Psy myśliwskie ze względu na swoje popędy będzie dużo trudniej nauczyć przychodzenia na wołanie w lesie niż psa z rasy psów pasterskich czy psów do towarzystwa.

Zapisz się na konsultacje - często po miesiącu szkolenia jest bardzo duża poprawa a poźniej to już szlifowanie szczegółów samemu z psem na spacerach

Zapisy na lekcje online i lekcje na żywo przez dział kontakt szkola-doberman lub facebook.

ile kosztuje szkolenie psa

Jeden komentarz do wpisu: “Ile trwa nauczenie psa posłuszeństwa?”

• alan
    says:

ludzie niestety traktuja swoje psy jak zabawki i zapominaja ze sa za nie odpowiedzialni , a pies to jak dziecko uczy sie od opiekunów