Dlaczego pies ze schroniska warczy na męża? Co robić?

Dlaczego pies ze schroniska warczy na męża?

tresura psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Pies ze schroniska warczy na męża? Co robić w takiej sytuacji?

pies warczy na mężczyznę
Pies ze schroniska, tak jak każdy inny pies, może warczeć na ludzi. Pies może warczeć na mężczyzn z różnych powodów.

Oto kilka możliwych przyczyn dlaczego pies warczy na męża:

  • Trauma z przeszłości: Pies, który przeszedł przez trudne doświadczenia, takie jak zaniedbanie lub przemoc, może mieć trudności z zaufaniem do ludzi, szczególnie do mężczyzn. Warczenie jest sposobem, w jaki pies sygnalizuje swoje niepokoje. Najwidoczniej pies uważa za zagrożenie mężczyznę.
  • Brak socjalizacji: Pies, który nie miał wcześniej kontaktu z ludźmi lub nie był odpowiednio socjalizowany, może bojaźliwie reagować na obce osoby, w tym mężczyzn. Jeśli był wychowywany przez kobietę, może nie znać kontaktu z mężczyznami, lub od mężczyzn dostał czegoś nieprzyjemnego.
  • Choroba: Warczenie może być objawem choroby, psa coś boli i skojarzył to z czynnością, którą wykonywał mężczyzna, ból i stres wywołuje niepokój u psa.
  • Zmiana sytuacji: Pies, który jest przyzwyczajony do życia w schronisku, może być zaniepokojony i warczeć na obcych, kiedy znajdzie się w nowym otoczeniu. Być może początkowo w nowym domu poznał kobietę, a mężczyzna pojawił się w domu później.
  • Zazdrość - pies może broni swojej Pani, może warczeć gdy leży obok swojej opiekunki a mężczyzna podchodzi bliżej.

Co ma robić mąż gdy pies warczy na niego?

Najbezpieczniej byłoby się wycofać i nie prowokować bardziej psa. Zwykle pies warczeniem chce wymusić zwiększenie dystansu. Później warto umówić się na wizytę z psim behawiorystą i rozpocząć szkolenie psa.

Zamów konsultację online z psim behawiorystą!

W każdym przypadku, ważne jest, aby skonsultować się z behawiorystą psów, który pomoże zrozumieć przyczynę zachowania i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. To może wymagać cierpliwości i pracy nad budowaniem zaufania i relacji z psem. Zapraszam na konsultacje behawioralne online lub na żywo.


szkolenie psa ze schroniska
czy akita jest groźna


 

 

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz