Co zrobić żeby owczarkowi stanęły uszy

Co zrobić żeby owczarkowi stanęły uszy

zdrowie - Michał Szen - Dodaj komentarz

Co zrobić żeby owczarkowi stanęły uszy - 3 metody?

co zrobić żeby stanęły uszy owczarkowiIstnieją 3 rzeczy jakie możesz zrobić żeby owczarkowi stanęły uszy, są to:

  1. Masowanie uszu: Delikatne masowanie podstawy ucha zwiększa ukrwienie i pomagać im rosnąć. Jeśli masujesz ucho psa zbyt mocno efekt będzie negatywny. Chodzi o delikatne pobudzenie krążenia w tym regionie ciała, chrząstki ucha są delikatne u szczeniąt, nie masuj ucha zbyt często ani zbyt mocno.
  2. Plastry i klej do podklejania uszu psa: podklejanie uszu ma zapewnić wsparcie małżowiny i zachęcić uszy do stania i do wzrostu w odpowiednim kierunku. Zasięgnij porady groomera oraz hodowcy i weterynarza gdy planujesz taki zabieg - nie rób tego samodzielnie bez konsultacji. Podklejanie uszu wykonuje się zwykle w wieku 3 miesięcy gdy kształtuje się chrząstka w uchu psa.
  3. Suplementy diety: niektóre suplementy, takie jak preparaty z wapnem, kolagenem, glukozaminą i chondroityną mogą wpłynąć na wzrost chrząstki i poprawić ustawienie uszu. Opiekunowie często samodzielnie przygotowują kleik z wygotowanych kurzych łapek i golonek wieprzowych.  Jak stosować te preparaty: najlepiej skonsultować się z weterynarzem przed podawaniem jakichkolwiek suplementów swojemu szczeniakowi.

Czwarta rzecz to czas: to również możliwe, że uszy szczeniaka samodzielnie staną prosto w miarę jego dojrzewania. Może to zająć kilka miesięcy, aby uszy owczarka się wyprostowały. Przeczytaj: kiedy stają uszy szczeniakowi owczarka

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz