Zachowanie suki po oddaniu szczeniąt

Zachowanie suki po oddaniu szczeniąt

tresura psów - Michał Szen - 4 komentarze

Czy zmienia się zachowanie suki po oddaniu szczeniąt?

Rozmawiałem w tej sprawie z wieloma hodowcami i pytani o zmianę zachowania suczki po zabraniu jej szczeniąt najczęściej mówili, że NIC SIĘ NIE ZMIENIA w zachowaniu suki.

Rozmowy prowadziłem z hodowcami, którzy sprzedają szczeniaki w wieku 8 tygodni lub nawet trochę później. Zatem suka nie ma wielkiego stresu, bo szczeniaki są już w miarę samodzielne. Co innego gdyby zbyt wcześnie zabrać od matki wszystkie szczeniaki, które karmi lub gdyby suka straciła młode zaraz po porodzie. Wtedy zapewne ich matka przeżyła by szok.

Wiek 8 tygodni jest dobry na zabranie szczeniaków od matki i można też wtedy odstawić szczeniaki od mleka matki

 

Powiązane artykuły:

 

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji przez internet.

4 komentarze do wpisu: “Zachowanie suki po oddaniu szczeniąt”

 • Wydaje mi się, że 8 tydzień to minimum. Zalecane jest przecież późniejsze wydawanie do domów - psiaki muszą się zsocjalizować, nauczyć, do którego momentu gdy gryzą jest to jeszcze zabawa, a kiedy zaczyna boleć 🙂

 • Aleksandra
  says:

  Witam, w jakiej cenie byłoby szkolenie online 1h?

 • Joanna
  says:

  Jak można oduczyć sukę kopania dołów i uciekania z posesji?( Miała zabrane szczeniaki zaraz po porodzie)

  • Michał Szen
   says:

   zabranie suczce szczeniaków nie ma wpływu na zachowanie takie jak kopanie dołów czy ucieczki, to zwykle wskazuje na nudę w życiu psa i brak zabach węchowych, najlepiej poświęć na zabawę z psem 3x dziennie po 20minut i dawaj jej zabawki typu kong wypełnione karmą gdy zostaje sama. po tygodniu zobaczysz poprawę (ilość dziur na posesji i liczba ucieczek się zmniejszy).

Dodaj komentarz