Co zrobić żeby pies nie szczekał na ludzi?

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Czy wiesz co zrobić żeby Twój pies nie szczekał na ludzi?

1. Zapisz się na lekcje do szkółki dla psów lub zamów wizytę domową.
  2. Bierz udział w zajęciach ze swoim psem.
  3. Słuchaj rad instruktora i wcielaj je w życie.
  4. Daj sobie oraz swojemu psu 3 tygodnie (21 dni) na naukę i przyzwyczajenie się do nowych zasad i nowych nawyków
  5. Obserwuj efekty, mierz efektywność (zwracaj uwagę czy pies szczeka na wszystkich spotkanych ludzi czy tylko na niektórych)
  6. Obserwuj i zapamiętuj jak daleko musi być obcy człowiek aby psa to pobudzało do szczekania (zwykle im bliżej tym większa szansa że pies wybuchnie i zacznie szczekać).
  7. Po 3tygodniach zgłoś się na konsultację do psiego szkoleniowca i porozmawiajcie o tym jakie pies zrobił postępy, jak dokładnie wyglądały Wasze treningu na spacerach i jak jest teraz w porównaniu do tego co było 3tygodnie temu. Trener czy behawiorysta na pewno pomoże Ci tak zmodyfikować plan treningów z psem aby postępy były coraz lepsze.

Jak nauczyć psa żeby nie szczekał na ludzi? Co zrobić?

1. Oswajać z obcymi ludźmi od szczeniaka. Ludzie mogą szczeniakowi dawać smakołyki aby pies ich dobrze kojarzył.
  2. Pilnuj aby nikt nie zrobił szczeniakowi krzywdy. Uważaj też na zbyt mocne klepanie po głowie szczeniaka przez obce osoby - bo psy tego zwykle nie lubią i potem źle kojarzą obcych.
  3. W obecności obcych dawaj psu dużo pysznych przysmaków.

Zawsze najlepszą opcją jest zapisanie się na lekcje do psiej szkoły - instruktor wyjaśni Ci jak z psem postępować i specjalnie pod kątem Twojego psa dobierze ćwiczenia.

Kontakt do mnie przez dział kontakt 🙂

Jak oduczyć psa szczekania na inne psy?

Jak oduczyć psa szczekania?

Szczeniak piszczy w nocy