Ile kosztuje szkolenie psa policyjnego? Wyliczenia kosztów

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

psy do policji

Ile kosztuje szkolenie psa policyjnego?

Koszt szkolenia pojedynczego psa policyjnego może wynieść od 15 do 40tys zł, co obejmuje koszt psa, jego szkolenia oraz ciągłych wydatków na karmienie i opiekę nad psem. Koszt szkolenia psa policyjnego może się znacząco różnić w zależności od programu szkoleniowego oraz firmy prowadzącej szkolenie. Szkolenia mogą być różne: Szkolenie psów wykrywających nielegalne substancje, psów tropiących poszukujących ludzi i szkolenie psów patrolowych i obronnych.

Ile kosztuje wyszkolony pies policyjny?

Rzadko kiedy wyszkolone psy policyjne trafiają na sprzedaż, gdyby to się jednak zdarzyło jego cena wynosiłaby zapewne ok.15tys zł. Biorąc pod uwagę koszty opieki, żywienia i szkolenia psa przez rok czasu to dałoby taką kwotę.

Jakie psy mogą iść do policji na szkolenie?

Zwykle do pracy w policji wybiera się psy, które są w wieku jednego roku, które przeszły badania lekarskie oraz testy predyspozycji do pracy w policji. Dla psów tropiących są inne wymagania niż do psów obronnych.

Jako psy wykrywające nielegalne substancje mogą trafić beagle, foksteriery i inne psy małych ras myśliwskich albo labradory. Do psów tropiących wybierane są średniej wielkości psy myśliwskie (np. posokowce bawarskie). Najpopularniejsze rasy w policji to owczarki niemiecki oraz owczarki belgijskie.

Kto prowadzi szkolenie psów policyjnych?

W Polsce szkoleniami zajmuje się Zakład Kynologii Policyjnej. W innych krajach niektóre departamenty policyjne posiadają własne programy szkoleniowe psów i szkolenia prowadzą tam oficerowie z odpowiednimi umiejętnościami, podczas gdy inne mogą zlecać szkolenie zewnętrznym organizacjom. Koszt tych programów może się znacznie różnić, niektóre z nich kosztują dziesiątki tysięcy złotych.

Ile trwa szkolenie psa policyjnego? Jak długo trwa szkolenie psa policyjnego?

Szkolenie psa policyjnego trwa od 6 miesięcy do roku czasu. Później pies dalej musi utrwalać swoją wiedzę trenując ze swoim opiekunem.

Czy policja kupuje psy do pracy w policji?

Tak, zwykle psy są kupowane po wcześniejszej selekcji i przeprowadzeniu testów psychicznych psa.

Jak długo pies pracuje w policji?

Pies pracuje w policji aż do swojej emerytury - zatem koszt intensywnych szkoleń w trakcie pierwszego roku gdy pies przygotowuje się do pracy procentuje później na wszystkie kolejne lata służby psa.