Co oznacza jak pies biega w kółko?

Co oznacza jak pies biega w kółko?

behawioryzm - Michał Szen - Dodaj komentarz

pies biega w kolko

Odpowiadamy na pytanie: Co oznacza jak pies biega w kółko?

Gdy pies biega w kółko to oznacza zwykle zabawę ale czasami może oznaczać zaburzenie psychiczne psa. Gdy pies biega długo w kółko albo goni ogon i nie interesuje się ludźmi ani otoczeniem to oznacza, że cierpi na zaburzenie obsesyjno kompulsywne. Zaburzenia kompulsywne psów albo stereorypie zachowań psów to poważne zaburzenie behawioralne psów o podłożu stresowym.

Jeśli młody pies w trakcie zabawy jest tak podekscytowany, że biega z radości w kółko po pokoju albo biega i robi kółka po ogrodzie czy gdzieś na wybiegu to jest to normalne zachowanie, problematyczne i chorobowe jest kręcenie się psa w kółko bez przyczyny. (jak uspokoić podekscytowanego psa)

Jeśli Twój pies nie nawiązuje dobrego kontaktu z ludźmi i nie zajmuje się eksploracją terenu, mało węszy, mało się bawi tylko biega w kółko to zgłoś się na leczenie psa do psiego behawiorysty. To naprawdę poważna sprawa a Twój pies bardzo cierpi, nie czekaj na samoistną poprawę.

Na filmie widać obsesyjne zachowanie w postaci kręcenia się w kółko za własnym ogonem (gonienie ogona - pies goni ogon, kręcenie się w kółko za ogonem) - takie zachowanie jak widać na filmie należy leczyć.

Co oznacza jak pies kręci się w kółko?

W zależności od okoliczności może to oznaczać, że pies układa się do snu albo pies jest podekscytowany zabawą albo cierpi na zaburzenie kompulsywne. Jeśli pies kręci się w kółko bez przyczyny to może to być oznaka zaburzenia psychicznego. Czasami psy kręcą się w kółko zanim pójdą spać - wówczas takie ruchy są normalne.

Zapisy na leczenie tutaj: Behawiorysta Psów Zielona Góra

Przeczytaj także: rodzaje sygnałów w komunikacji zwierząt, jak zdominować psa

kiedy iść z psem do behawiorysty

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz