Co oznacza jak pies biega w kółko?

Co oznacza jak pies biega w kółko?

behawioryzm - Michał Szen - Dodaj komentarz

pies biega w kolko

Odpowiadamy na pytanie: Co oznacza jak pies biega w kółko?

Gdy pies biega w kółko to oznacza zwykle zabawę ale czasami może oznaczać zaburzenie psychiczne psa. Gdy pies biega długo w kółko albo goni ogon i nie interesuje się ludźmi ani otoczeniem to oznacza, że cierpi na zaburzenie obsesyjno kompulsywne. Zaburzenia kompulsywne psów albo stereorypie zachowań to poważne zaburzenie behawioralne psów o podłożu stresowym.

Jeśli Twój pies nie nawiązuje dobrego kontaktu z ludźmi i nie zajmuje się eksploracją terenu, mało węszy, mało się bawi tylko biega w kółko to zgłoś się na leczenie psa do psiego behawiorysty. To naprawdę poważna sprawa a Twój pies bardzo cierpi, nie czekaj na samoistną poprawę.

Na filmie widać obsesyjne zachowanie w postaci kręcenia się w kółko za własnym ogonem (gonienie ogona, kręcenie się w kółko za ogonem) - takie zachowanie jak widać na filmie należy leczyć.

Zapisy na leczenie tutaj: Behawiorysta Psów Zielona Góra

Przeczytaj także: rodzaje sygnałów w komunikacji zwierząt, jak zdominować psa

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji przez internet.

Dodaj komentarz