Czy akita inu jest agresywny? czy akita jest agresywna, groźna?

tresura psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Czy akita inu jest agresywny i groźny?

Potrafi być agresywna ta rasa, jednak zwykle tyczy się to obcych dla niego zwierząt. Akita może być agresywna do ludzi do których nie ma zaufania lub którzy przekroczyli wyraźnie granice stawiane przez psa.

Czy akita jest groźna?

Zdecydowanie tak, akita może być agresywna, groźna i niebezpieczna bo to pies stróżujący. Dotyczy to obcych dla psa ludzi lub zwierząt.
Akita zwykle nie ostrzega zbyt wyraźnie. To duże psy i mają siłę do walki. Gdy się zdecyduje zaatakować jest to pies bardzo waleczny, który może wyrządzić człowiekowi dużą krzywdę.
To samo tyczy się walk z innymi psami.

Atak akity

Akita Inu to pies bardzo sprawny w walce, potrafi pokonać nawet pitbulla (pisałem o tym w artykule: szkolenie psa pitbula).
Jak wygląda atak akity? Akita wykonuje w trakcie walki podskoki i zwinne uniki przez co potrafi błyskawicznie uniknąć ataku innego psa albo niespodziewanie szybko zaatakować wrogiego psa. Gdy zaatakuje człowieka w twarz to rany są zwykle bardzo poważne.

Akita a dzieci

Akity są zwykle bardzo dobrymi psami rodzinnymi, rzadko kiedy przejawiają agresję do domowników. Jednak bywają często nieufne do obcych (nie lękliwe, tylko nieufne, to ważne rozróżnienie).
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich gości i miej ograniczone zaufanie do psa gdy zostaje z kimś dla niego obcym.
Przeczytaj o tym jak szkolić psa akita