Husky szkolenie, WYCHOWANIE i tresura psa haskiego syberyjski

Siberian Husky - szkolenie, wychowanie, tresura

szkolenie psów - Michał Szen - 40 komentarzy

Pies Husky szkolenie, tresura psa huskiego syberyjskiego

Szkolenie psa rasy Husky należy rozpocząć gdy pies ma 12 tygodni. Należy od samego początku uczyć psa chodzenia na smyczy i wracania na wołanie. Najważniejsza komenda jakiej należy nauczyć psa husky to komenda 'do mnie'. Proces szkolenia psa husky trwa zwykle 3-4 miesiące. Tresura husky powinna zawierać w sobie stosowanie nagród w formie smakołyków oraz nagrody socjalne i środowiskowe. Pies husky może nauczyć się wielu komend jeśli przekonamy psa, że warto wykonywać komendy w zamian za smakołyki. W pierwszych 3 miesiącach szkolenia trzeba stosować mnóstwo pochwał i nagród dla psa aby utrwalić w nim dobre nawyki.
siberian huskysiberian husky zdjęcie

Efekty szkolenia psa husky w "Szkole Doberman" - referencje od zadowolonej klientki

Snikers to pies rasy Siberian Husky - prowadziłem dla "Snikersa" tylko 3 lekcje, potem właścicielka wzięła sprawy w swoje ręce i ćwiczyła z psem według moich zaleceń i planu treningowego. Oto kilka fragmentów z tego co mi ostatnio napisała:

Snikers spisuje się bardzo dobrze, [...] przestał skakać na ludzi (przynajmniej tych z rodziny). [...] spacery nam nawet wychodzą (jedynie pierwsze 100 m ciągnie a potem jest spokój.[...] Aktualnie spędza cały dzień z dziećmi i bardzo dobrze na nie reaguje, wystarczy zwrócić mu uwagę i nie zaczepia ich (chyba, że one dokuczają jemu to wtedy jest wspólna zabawa). Jest taki, jaki chciałam, żeby był...
Bardzo dziękuję za pomoc:)
Może gdybym miała trochę więcej czasu, to mogłabym z nim wypracować więcej, bo jest to mądry psiak...

Prawo autorskie do zdjęcia psa: https://pl.123rf.com/profile_olgacov oraz https://pl.123rf.com/profile_tortoon'>tortoon

Bardzo mnie cieszą takie wiadomości 🙂 Lubię gdy problemy z psim zachowaniem znikają, bo wtedy można się po prostu cieszyć z posiadania psa i można robić z psem inne rzeczy ciekawe rzeczy, można z psem uprawiać psie sporty (psy rasy husky są przecież świetne do dogtrekingu, frajdę im też sprawią na pewno zabawy węchowe (tropienie)). Snikers też bardzo lubił biegać przy rowerze, choć czasami to wyglądało bardziej jak psi zaprzęg, czyli pies biegł tak szybko, że rowerzysta nie nadążał i kończyło się na tym, że pies ciągnął rower 🙂

Jak przebiega szkolenie psa rasy husky? Mam psa siberian husky - jak go wychować?

  • postaw na budowanie dobrej relacji - czyli spraw aby pies uwielbiał wszelkie aktywności wykonywać razem z Tobą.
  • wykorzystaj smakołyki jako wzmocnienie pozytywne dla nauki nowych komend - przeczytaj więcej o roli wzmocnień w trakcie szkolenia psów w artykule metody szkolenia psów
  • trenuj z psem posłuszeństwo na długiej lince aby zapobiegać ucieczkom i zapobiegać ignorowaniu Twoich poleceń.
  • codziennie chociaż 5minut poćwiczysz z psem podstawowe komendy
  • nagradzaj smakołykami i zabawkami powroty do Ciebie gdy wołasz psa. Nigdy nie karaj psa za ucieczkę - to nie daje nic dobrego.
  • Szkolenie psa husky można zacząć od 8tygodnia życia szczeniaka.

Najczęściej zadawane pytania na temat wychowania, szkolenia i tresury psów rasy Siberian Husky

Aby nauczyć husky posłuszeństwa, konsekwencja i systematyczność są kluczowe. Pamiętaj, że husky są inteligentnymi, ale niezależnymi psami, więc będą potrzebowały konsekwentnego i motywującego szkolenia. Oto kilka zaleceń:

  • Rozpocznij szkolenie od wieku 8-12tygodni życia psa: Zacznij szkolenie, gdy husky jest jeszcze szczeniakiem, aby utrwalać w nim posłuszeństwo i kojarzenie komend.
  • Używaj pozytywnych wzmocnień: Nagradzaj psa za niemal każde dobre zachowanie za pomocą smakołyków, pochwał lub zabawy. To motywuje szczeniaka do nauki i dobre zachowania których uczysz psa w trakcie szkolenia.
  • Rób krótkie 5-10 minutowe sesje szkoleniowe: Husky jako szczeniak nie potrafi się skoncentrować na więcej jak 10minut, dlatego krótkie, intensywne sesje szkoleniowe są bardziej skuteczne niż długie i monotonne.
  • Nauka podstawowych komend: Naucz husky podstawowych komend, takich jak "siad", "zostaw", "do mnie" i "chodzenie przy nodze", konsekwentnie korzystając z zaleceń psiego szkoleniowca.
  • Bądź konsekwentny: Konsekwentne stosowanie zasad jest kluczowe dla efektywnego szkolenia husky. Upewnij się, że wszyscy członkowie rodziny stosują te same komendy i zasady. Przykładem wprowadzonej zasady może być taka, że pies ma usiąść zanim odepniesz mu smycz - tę zasadę mają stosować wszyscy domownicy, nawet jeśli trzeba poczekać kilka minut zanim pies usiądzie.
  • Zapewnij codzienną aktywność fizyczną psu: Husky są energicznymi psami i potrzebują codziennej aktywności fizycznej, aby ułatwić im skupienie się podczas szkolenia.
  • Bądź cierpliwy: Pamiętaj, że szkolenie husky może wymagać cierpliwości i czasu. Niektóre komendy mogą wymagać więcej powtórzeń i praktyki, zanim pies je opanuje.

Czy husky jest trudny w wychowaniu?

Husky jest trudny w wychowaniu dlatego warto zasady szkolenia psa konsultować z psim szkoleniowcem i psim behawiorystą. Niezależna natura tych psów i silne instynkty łowieckie mogą sprawić, że szkolenie może wymagać więcej cierpliwości i konsekwencji. Właściwe i konsekwentne szkolenie od najmłodszych lat oraz odpowiednia aktywność fizyczna mogą pomóc w zapewnieniu bardziej zrównoważonego rozwoju charakteru psa husky.

Co zrobić, gdy husky gryzie?

Gryzienie może być naturalnym zachowaniem u szczeniąt husky, ale należy je kontrolować i korygować gdy pies zbyt mocno gryzie. Oto kilka zaleceń:

  1. Odwracaj uwagę: Gdy husky zaczyna gryźć, odwróć jego uwagę i przekieruj gryzienie na coś innego, np. na zabawkę lub smakołyk, aby odwrócić uwagę od gryzienia mebli czy butów.
  2. Stosuj technikę błyskawicznej korekty złego zachowania: Gdy husky gryzie zakazany przedmiot, natychmiast przerwij interakcję i ignoruj psa przez kilka minut.
  3. Zaproponuj alternatywne zachowania: Naucz husky alternatywnych zachowań, takich jak gryzienie zabawki lub szukanie smakołyków.
  4. Nagradzaj pożądane zachowanie: Nagradzaj husky za spokojne zachowanie, czyli gdy pies leży i odpoczywa to wtedy daj mu smakołyk aby wzmocnić taki spokojny relaks psa w domu.

Co zrobić, by husky nie ciągnął na smyczy?

Ciągnięcie na smyczy może być poważnym problemem u husky bo te psy mają dużo siły.

  • Używaj smyczy codziennie: Prowadź szkolenie psa na długiej smyczy, ucz psa chodzenia przy nodze i reagowania na komendy według zaleceń instruktora szkolenia psów.
  • Użyj technik wzmocnienia pozytywnego: Nagradzaj husky za chodzenie przy nodze i spokojne chodzenie na długiej smyczy, aby wzmocnić pożądane zachowanie.
  • Zastosuj technikę polegającą na zmianach kierunku spaceru gdy pies ciągnie: Gdy husky ciągnie na smyczy, zmień kierunek marszu, aby zwrócić jego uwagę i nauczyć go reagowania na Twoje polecenia.
  • Używaj długiej smyczy: Stosuj szkolenie przy użyciu długiej smyczy, aby dać psu więcej swobody, ale jednocześnie zachować kontrolę nad nim.
  • Bądź konsekwentny: Konsekwentne stosowanie metod szkoleniowych i cierpliwość są kluczowe dla wyeliminowania ciągnięcia na smyczy.

Wychowanie psa husky - generalne zasady dobrego wychowania psa

  • Konsekwencja: Bądź konsekwentny w stosowaniu zasad wobec husky.
  • Pozytywne wzmocnienia: Używaj pozytywnych wzmocnień, takich jak smakołyki, pochwały i zabawa
  • Regularna aktywność fizyczna: Zapewnij husky regularną aktywność fizyczną, aby zapewnić mu odpowiednią stymulację umysłową i fizyczną.
  • Socjalizacja: Od 8 do 16 tygodnia życia zabieraj psa do różnych środowisk, do obcych ludzi i innych zwierząt, aby rozwijał pozytywne relacje społeczne. Dzięki socjalizacji pies nie będzie nadmiernie lękliwy ani nie będzie agresywny ze strachu.
  • Regularne szkolenie: Regularne sesje szkoleniowe są kluczowe dla utrzymania posłuszeństwa. W pierwszych 4-5 miesiącach życia psa warto codziennie przez 15-20 minut trenować z psem komendy.

Wychowanie szczeniaka husky - na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Socjalizacja szczeniaka z obcymi ludźmi i psami
  • Podstawowe komendy: Naucz szczeniaka husky podstawowych komend.
  • Nauka czystości
  • Kontrola gryzienia: kontroluj gryzienie szczeniaka, zapewniając mu zabawki do gryziania. Chodzi o to aby pies nie utrwalił sobie złych zachowań polegających na gryzieniu mebli lub butów
  • Regularne wizyty u weterynarza: Zadbaj o regularne wizyty u weterynarza, szczepienia i kontrolę zdrowia
  • Adekwatna aktywność fizyczna: Zapewnij szczeniakowi husky odpowiednią aktywność fizyczną, dostosowaną do jego wieku i potrzeb, aby wspierać rozwój fizyczny.
  • Cierpliwość i wyrozumiałość: Bądź cierpliwy i wyrozumiały wobec szczeniaka, pamiętając, że jest on jeszcze młody i uczy się nowych rzeczy.
  • Kontynuacja szkolenia: Kontynuuj szkolenie w miarę dorastania psa

Czy Siberian Husky to pies dla Ciebie?

Ważne aby wybierając dla siebie psa rasy Siberian Husky naprawdę dobrze to przemyśleć, to nie jest pies dla każdego, jego wielka pasja do bycia w ruchu i biegania może być dla wielu osób przytłaczająca, wielu tak zwanych normalnych ludzi nie daje sobie rady z wielkimi pokładami energii u tych psów. Bo właściciel nie ma siły lub czasu na 2 godzinny spacer, czy na to aby przejechać 20km na rowerze - a dla dorosłego psa huskiego to często nic wielkiego. One po powrocie do domu chwilę się zdrzemną i już po chwili mógłby znowu iść biegać.

Dlaczego husky uciekają?

Husky uciekają bo mają wielką potrzebę ruchu, te psy uwielbiają biegać i mogą biegać bardzo długo. Dlatego jeśli nie chcesz aby Twój pies husky uciekał to zadbaj o długie spacery i w trakcie spacerów ćwicz z psem komendy i nagradzaj psa smakołykami za dobrze wykonane polecenia.

Czy husky naprawdę często ucieka? Czy to prawda, że Husky często uciekają? I inne tego typu, czyli 'siberian husky ucieczki'

Jeśli Twój husky nie ma zapewnionych długich spacerów (codziennie) to wielce prawdopodobne, że będzie szukał okazji do ucieczki, tym bardziej gdy mieszka na ogrodzonym terenie i wokół wyczuwa najróżniejsze zapachy - kuszą go wówczas zapachy różnych zwierząt - Twój pies doskonale wie dzięki swojemu węchowi gdzie szukać innych psów, które chciałby poznać lub gdzie szukać saren, zajęcy czy kur na które można by zapolować.

Jak oduczyć husky uciekania?

Husky poluje na kury, zające i goni zwierzynę w lesie?

Często tak bywa, już o tym wspomniałem w poprzednim pytaniu, że psy rasy siberian husky mają silny instynkt łowiecki i gdyby biegały bez smyczy to zajęłyby się polowaniem. Tym bardziej jest to prawdopodobne, gdy pies jest znudzony i zostawiony sam sobie, gdy opiekun w trakcie spacerów nie zapewnia mu odpowiednich ćwiczeń i atrakcji.

Czy pies husky może mieszkać w bloku?

siberian husky w bloku? Tak, husky może mieszkać w mieszkaniu w bloku i myślę że jak będziecie go mieli w mieszkaniu, to będziecie bardziej zmobilizowani do codziennych spacerów. Nie myślcie, że jak wypuścicie psa przed dom, do ogrodu to jesteście zwolnieni z długich spacerów! Husky będzie nudził się w domu z ogrodem tak samo jak ten trzymany w mieszkaniu. On musi biegać i chodzić na spacery.

Pies Siberian husky a dzieci?

Pies husky jest dobrym psem dla dzieci jeśli został od szczeniaka wychowany z dziećmi. A jeśli husky nie miał dobrych dobrych kontaktów z dziećmi jako szczeniak to może być psem kłopotliwym bo ma dużo siły i dziecko nie da rady zapanować nad psem, który jest niewychowany i sprawia problemy. Jak pies każdej innej rasy, każdy husy (Haski) ma swój indywidualny charakter, nie każdy Husky będzie lubił dzieci. Wiele też zależy od tego czy husky pozna dzieci gdy jest szczeniakiem, czy też do dorosłego psa, który nigdy nie miał kontaktu z dziećmi nagle wprowadzisz dziecko. Pewnie rozumiesz, że może być bardzo różnie. Poza tym husky jest naprawdę silnym psem, nawet 8-10 letnie dzieci nie dadzą sobie rady z takim psem, tzn. w trakcie zabawy pies będzie dużo silniejszy od dzieci.

Czy to prawda, że psy rasy husky nie szczekają? Czy husky wyje?

Generalnie psy husky raczej nie szczekają. Potrafią szczekać ale robią to bardzo niechętnie i ciężko je skłonić do szczekania.
W porównaniu do innych ras psów psy rasy husky wydają z siebie mało dźwięków.

Dlaczego husky tak wyje?

Husky najczęściej wyje z nudy. Gdy nie ma odpowiedniej ilości spacerów oraz treningów to wtedy wyraża swoją frustrację i niezadowolenie poprzez wycie.
Te psy potrafią wyć i często wyją z nudów. Jeśli skojarzą, że gdy wyją to ich właściciel wraca do domu i otwiera drzwi no to masz problem:) Warto na to zwrócić uwagę, aby pies nie skojarzył takich faktów. Jeśli Twój pies już nauczył się wycia pod Twoją nieobecność i chciałbyś go tego oduczyć to wyślij do mnie wiadomość lub zadzwoń i umów się na lekcję szkoleniową. Pomogę Ci rozwiązać ten problem.

Czy husky jest agresywny?

Jak każdy pies husky może być agresywny. Husky może być niebezpieczny dla dzieci, bo mało szczeka i gdy jest agresywny pokazuje agresję mową ciała ale nie szczeka, dlatego dziecko może błędnie zrozumieć zachowanie psa. Oczywiście, że husky może być agresywny i może być niebezpieczny. Powodów agresji może być wiele, jak z każdym innym psem trzeba traktować to bardzo poważnie. Agresywny pies stanowi zagrożenie zarówno dla ludzi jak i dla innych zwierząt.

Czy husky demoluje mieszkanie gdy zostaje sam?

Husky bez odpowiedniego treningu może niszczyć mieszkanie gdy zostaje sam w domu. To pies pełen energii, stworzony do biegania i bycia w ruchu, gdy zostanie zamknięty sam w pustym mieszkaniu na 8 godzin może narobić szkód po prostu z nudów i z nadmiaru energii. Twój husky może też ogólnie źle znosić rozłąkę, może być to dla niego wielki stres 'zostawanie samemu w domu' dlatego też może niszczyć przedmioty bo ze stresu dostaje ataku paniki lub gryzie różne przedmioty aby rozładować stres i przetrwać nudę. Jest wiele sposób na radzenie sobie z takimi sytuacjami i z takich zachowaniem psa, jednak do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie. Jeśli masz taki problem ze swoim psem - wyślij mi wiadomość.

Husky ze schroniska, czy to dobry pomysł?

Jeśli husky który jest w schronisku jest dla ciebie przyjaźnie nastawiony i wychodził z Tobą na spacery i nie przejawiał agresji do ludzi ani obcych psów to można uznać, że to dobry wybór. Jeśli jednak husky ze schroniska przejawia zachowania agresywne to nie polecam adopcji takiego psa, bo generalnie ta rasa psów jest dość trudna do szkolenia. Do póki nie znam konkretnego przypadku to ciężko cokolwiek powiedzieć - zapraszam do umówienia się na konsultacje behawioralne przez dział kontakt - wówczas uzyskasz konkretną pomoc i poradę.


Inne tego typu pytania jakie ludzi zadają to m.in.: szkolenie husky - od kiedy można zacząć szkolenie? husky syberyjski wychowanie szczeniaka, pies husky wychowanie psa dorosłego, husky wychowanie szczeniaka, husky jak się opiekować?
syberian husky pies haski
Bardzo podoba mi się pewna sekwencja, którą znalazłem na forum o psach siberian husky:
"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Prawo autorskie do zdjęcia: http://pl.123rf.com/profile_alphababy

Podsumowując: wychowanie huskiego przypomina proces wychowania i szkolenia każdego innego psa - trzeba jednak pamiętać o wielkiej potrzebie ruchu u tych psów i o potencjalnie problematycznym instynkcie myśliwskim. Warto wielką uwagę przyłożyć do odpowiedniej nauki przychodzenia na wołanie.

W sprawie szkolenia psów rasy Husky możesz pisać lub dzwonić do mnie bezpośrednio, w dziale KONTAKT znajdziesz dane kontaktowe


Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

40 komentarzy do wpisu: “Siberian Husky - szkolenie, wychowanie, tresura”

  • Maryla
    says:

    Witam!
    Posiadam psa rasy (hm....matka byla husky, ojciec nieznany :P), czyli mieszany; ma ponad pół roku. Chciałabym żeby był to pies cieszący się z tego że trafił właśnie do mnie. Chcę by był posłuszny. Nie mogę jednak znaleźc sposobu jak go okiełznac. Próbuje podczas zabawy go czegos nauczyc, ale jako amator nie mam wiedzy jak do niego dotrzec, nie moge odczytac jego charakteru. potrzebowałabym kilku wskazówek jak z nim postępowac by był ułożonym psiakiem. Bardzo dziękuję za pomoc.

    • Marcin
      says:

      Witam mam 8 miesięcznego husky psa .mam pytanie jak najlepiej nauczyć pieska na komendę wróć jak biega z góry dziękuję pozdrawiam serdecznie

  • Dominika
    says:

    Witam. Mam 5 miesieczną suczke husky. Na początku gdy zostawała sama znosiła to calkiem dobrze tylko chwile wyła po naszym wyjściu a teraz jest coraz gorzej poonieważ nawet jak zostaje sama max godzine to robi niezła demolkę w domu co spowdowało ze zamykamy ją w pustym przedpokoju jedynie z jej zabawkami i miskami. Bardzo proszę o jakąś radę

    • Michał Szen
      says:

      wysłałem Ci kilka porad na Twój email, który podałaś pisząc komentarz. Jednak problem jest poważny i bardzo złożony, to temat na godzinną rozmowę, bo z takim psem potrzeba wiele specjalnie przemyślanych ćwiczeń wykonywać aby psa nauczyć zostawania samemu, także może się okazać że potrzebna Wam będzie wizyta psiego szkoleniowca, który Wam wytłumaczy co i jak robić z takim psem. Jak nie masz kogoś zaufanego w swojej miejscowości to możemy w tej sprawie zrobić wideorozmowę na skype przez internet i wtedy postaram się Wam pomóc.

      • Dominika
        says:

        Bardzo dziekuje za rady na pewno skorzystamy. A mamy jeszcze jeden problem a mianowicie kontakt z kims obcym a nawet przejscie obok obcego to dla niej ogromne wyzwanie. Jak ten lek pokonac?

      • marlena
        says:

        Witam.czy ja też moge liczyć na radę?Mam 6-ścio miesieczną suczke husky.Jest kochana.Nauczyłam ją wielu rzeczy.ale jest jedna z którą mamy problem.Mianowicie przyjście na zawołanie.Ona jest głucha na wołanie.Tylko w domu czasem posłucha(czasem)A na luzie w ogrodzie niestety wcale.I niemoge tego ogarnąć.Próbowałam już wszystkiego.Nagradzanie,karanie tzn.zapinanie na smycz jak wreszcie ją dopasłam.No i oczywiście ucieka.Ganiam za nią po sąsiednich posesjach a wtedy to już dostaje takiej wariacji ze niemożna jej ogarnąć.I ani prośbą ani stanowczym tonem niemoge jej przywołać.Prosze o rade.

  • Katarzyna
    says:

    Ja dopiero zaczynam przygode z haskim i juz idzie nam jak po grudzie.Wracam ze spaceru na ktorym pies sie zalatwi a po pieciu minutach w domu pies sika .

  • Justyna
    says:

    Witam.
    Mamy z mezem dokladnie ten sam problem co Dominika. Nasz husky bardzo zle znosi zostawanie samemu w domu nawet na chwile. Ostatnio jednak zauwazylam że gdy maz jest w domu, thorin (nasz psiak) jest grzeczny jak aniołek, ale gdy zostaje z nim sama potrafi przewrocic smietnik i poroznosic jego zawartosc na cale mieszkanie :/

  • Agnieszka
    says:

    Witam! Mam 4 miesięcznego husky i nie daje sobie z nim rady. To, że na wszystkich skacze to jedno... od małego lubił bawić się skacząc i gryząc delikatnie dla zabawy. Próbowałam tłumaczyć mu, że gryźć nie wolno. Nic nie skutkuje. Ostatnio zaczął gryźć już mniej dla zabawy a bardziej żeby ugryźć. Wczoraj o mało nie ugryzł mnie w rękę (na szczęście tylko drasnął). Boję się, bo staje się coraz bardziej agresywny a mam małe dziecko. Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady.

  • Justyna
    says:

    Witam. Mamy 7 miesiecznego psa husky. Bywało ciężko ale jakoś dawalismy rade do czasu lata. Pies dosłownie zjada wszystko. Hustawkę, końcówki odo węża ogrodowego, namiot ogrodowy, doniczki, rękawiczki. Nie dałam rady wnieść zakupów do domu to zdążył rozbić senatora i go wypić. Idąc z nim na spacer nie jestem już w stanie go utrzymać strasznie szarpie. Ale jeśli coś chce to umie na komende przyjść do nogi. robich siad, dać łapę, leżeć. Itd. A jak jest na smyczy to juzyskujesz w ogole ideał psa. Ale wypuszczam go na łące to psa nie ma. Na rowerze juz tylko mąż potrafi z nim jeździć. Mnie tak ciągnie ze się boje. Jest oswajany z dziećmi dlatego ze jestem w ciąży ale nie zna hamulca. Cze sto podczas zabawy dosłownie je taranuje nie patrzec na to ze robi im krzywde. Co robić? Kupiliśmy mu kojec żeby nie zdemolowol domu i ogródka do końca ale urządza takie ariel operowe ze sąsiedzi nie mogą spać.

  • Marek
    says:

    witam . mam konkretne pytanie. moje dziecko jest chore na ASD , zaproponowano nam zakup psa na dogoterapie .Moje pytanie jest takie ; czy pies husky na daje się do tego?

  • Monika
    says:

    Witam,
    Mamy ponad rocznego pieska, problem pojawił się dopiero niedawno, dotyczy on naszych gości. Nie on agresywny w stosunku do gości, bez problemu wejdą na posesję, jednak Brego kręci się koło nich i zdarza się, że chwyta kogoś zębami za nogę czy rękę. Nie warczy, nie przejawia agresji, '' tylko" lekko klapnie zębami.

  • Krzys
    says:

    Hej, mam rocznego psa husky o imieniu Rambo i mam z nim ogromny problem dotyczacy ucieczek, probuje tego w kazdej mozliwej sytuacji, a cudem jest sprowadzenie go do domu(na dzialke) probowem juz wielu rzeczy jak przekupstwo itp nawet karanie go. Niestety wciąż nie ma poprawy. Nie radze juz skbie z nim zupełnie.

  • Marta
    says:

    Witam
    Zaadoptowaliśmy 8 letnia husky ze schroniska większych problemów z nią nie mamy prócz jednego pomimo tego ze zamykamy ja aby chodziła po wybranych przez nas pokojach ona zawsze znajdzie sposób na dostanie się tam gdzie nie powinna jak np kuchnia i wyjada z kosza na smieci albo coś innego. Nie mam zielonego pojęcia jak sobie z tym radzić zdarzyło jej się to już z 6 razy tak wiec cokolwiek do tej pory robimy nie działa. Jak można ja nauczyć by tego nie robiła?
    Dziękuje z góry za odpowiedz.

  • Elżbieta
    says:

    Niestety ja mam problem ze szczekaniem mojej suni jak zostaje sama w domu.mieszkam w niemczech i tam niestety jest to zachowanie nieporządane przez sąsiadów.nie wiem co mam robić.wieczne skargi.kocjam mojego psiaka i nie chcę jej oddawać.proszę o kilka rad.

  • EWELINA
    says:

    Witam.Mam suczkę Husky która dzisiaj ma 16 miesięcy.Generalnie wszystko jest ok.kochany psiak.Problem tkwi w tym że jak wychodzimy do pracy to sika w mieszkaniu.Ledwo wyjdziemy i już jest zasikane mieszkanie.Weterynarz powiedział że taki pies ma temperament.Czy można coś na to poradzić.Pozdrawiam.

  • Oliwia
    says:

    Witam moze zaczne od poczatku moj czteronozny przyjaciel husky zwie sie macho. Wiek macha jest mniej wiecej (nie wiadome) 7-9Jego przeszlosc jest niestety smutna. 4 lata temu w lato zostal znaleziony przez nas w lesie od samego poczatku byl pewnie nastawiony do nas (przyjacielski). Piesek okazal sie wlascicielki ktora wyrzucila go z domu mniej wiecej wloczyl sie 2 lata sam. Mimo ze juz jest z nami taki czas macho nie slucha sie nas. Zguba juz uciekla 4 razy ladujac przy tym w schronisku. W czym tkwi problem? Piesek na spacerach bardzo ciagnie, nie slucha sie jesli mowi sie nie, o spuszczeniu ze smyczy wydaje sie ze mozna zapomniec a widac ze bardzo by chcial jednak wiadomo kazdy chce uniknac ucieczki. Dodaje ze piesek ma wiele energii. Czy mozna psiaka w tym wieku jeszcze probowac wychowac? Jesli tak prosze o porady
    Pozdrawiam

  • zanetka
    says:

    Wydaje mi sie,ze mozna.Sa specjalisci ktorzy to potrafia.Niestety na pewno nie jest to tanie.poza tym rasa tych psow szybko dojrzewa i moze byc problem.Ale wydaje mi sie ze warto sprobowac.pozdrawiam

  • agnieszka
    says:

    dobryvwieczor mam pieska haskiego ma rok wzielam go z ogloszenia pies jest strasznie zaniedbany wystraszony boi sie wszystkiego jak miala bym go nauczyc ze jest bezpieczny zeby byl radosnym psem. prosze o pomoc

  • Michał
    says:

    Witam.Mam młodego szczeniaczka.Czy to jest dobry czas na zaczęcie tresury ? Najlepiej pokoleji komendy czy można kilka naraz ?

  • Anna
    says:

    Mam haskiego od 3 lat kupilam go z drugiego reki kiedy juz mial 2 lata dlugo trwalo aby nauczyc go wzieli rzeczy mozna powiedziec ze sie udalo .Jedne z czym nie moge sobie poradzic to atak na malego psa mimo ze prowadzam go na smyczy ma zapewnione dlugie spacery omijam male psy to zdarza sie ze male psy biegajace luzem same przybiegaja do mego psa wtedy je lapie za gardlo i trzyma oczywiscie panika wlascicieli malych psow jest syraszna nigdy nie ugryzl psa tylko trzymal kiedy udalo mi sie uspokojc psy puszczsl. Teraz nakladam mu kaganiec ktorej nie lubi nie wiem czy moge zrobic cos jeszcze prosze o rade.

  • Przemek
    says:

    Witam czyli jaki jest odpowiedni wiek na naukę husky?
    Ile kosztuje lekcja nauki psa u pana?

  • Ewa
    says:

    Mój hasky podkopuje drzewka i inne rośliny, czy da się go oduczyc tego i jak?

  • Karolina
    says:

    Witam serdeserdecznie mam szczeniaka husky Syberia 2 miesiące,którego chciałabym oduczyć gryzienia mnie dotkliwego po stopach i dłoniach oraz skakania na mnie i na gości kiedy próbuje go uspokoic zaczyna szczeka i jeszcze bardziej skacze i gryzie aż się nie zmęczy.

  • Lidia
    says:

    Mam suczkę haski,,Iskerka,,ma dwa miesiące.Jest kochana ale i nieznośna,gryzie wszystko i sika nawet po powrocie ze spaceru.Czy jest jakiś sposób ja tego odzwyczaić czy jest jeszcze za mala

  • Maroka
    says:

    Witam mam do Pana pytanie mamy suczke husky syberian ma teraz 5miesiecy nie mozemy jej wogole nauczyc czystosci w domu i zaczela sie robic agresywna wobec nas prosze o jakas porade wskazowke pozdrawiam

    • Michał Szen
      says:

      w takiej sytuacji proszę przyjść na szkolenie, bo tak przez internet nie pomogę, sprawy z agresją trzeba dobrze przeanalizować i dobrać odpowiedni trening i ustalić zasady postępowania z psem w domu.

  • Pamela
    says:

    Witam! Mam sunię 3 miesięczną (mama husky, tata nieznany ale wygląda jak mała kopia mamy) i mam z nią mały problem, ponieważ nie załatwia się na spacerze ale za to w domu robi wszystko, zdarza się, że zrobi na matę tak jak była uczona, ale także częściej robi po prostu obok. Nie wiem już jak mam ją tego oduczyć. Bez względu na to na jak długi spacer byśmy wyszły i tak zdarzy się jej w domu, NIE na mate zrobić. Drugi problem to moja mała to istne tornado. Robi zniszczenie jak zostaje nieco dłużej sama (już nawet nie mam na myśli moją pracę 8 godzinną, ale zakupy 2 godzinne) piszczy tylko chwile 20 min na początku, ale później zaczyna się szał. Jak na to zaradzić? Może jakieś dodatkowe zabawy w trakcie spaceru? Coś innego jej wprowadzić? Coś co odciągnie jej uwage. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! Pozdrawiam ☺️

  • Kasia
    says:

    Witam Mój Husky ma już 5 miesięcy i już zaczyna mi uciekać, uczyłam go przychodzenia na zawolanie i na początku przychodził (nie zawsze od razu, ale w większości) a od 3 tyg. Nie reaguje już w ogóle praktycznie (można wołać godzinami) na spacerze złączal mu już uciekać.. Jak mogę go wyszkolić tak aby znow do mnie przychodził na zawolanie?

  • Kasia
    says:

    Witam mam prawie 3 letnia suczka i kupiłam ja od Holendra bo nie miał dla niej czasu biedna cały czas była na podwórku nie chodził z nią na spacery nie dawał że tak powiem do innych psów jednym słowem uczę jej chodzenia na smyczy i zachowania z innymi psami ale skubana piszczy i szczeka haha A ponoć husky nie szczekaja?? niech mi Pan podpowie jak ja wychować

  • Paulina
    says:

    Witam mamy suczke syberian husky ma 7 mc co moge zrobic bo bardzo ciagnie na spacerze ponadto mnie i dzieci sie nie slucha i w zabawie gryzie a meza mojego nie ,i co mozna zrobic zeby psa spuszczac ze smyczy bo w tej chwili nie ma takiej opcji bo sie boje ze ucieknie a jest bardzo zywym psiakiem

    • Michał Szen
      says:

      wszystko jest do wyuczenia, przy odrobinie cierpliwości i odpowednim treningu w ciągu miesiąca można psa wiele nauczyć. Jak jesteście z moich okolic to zapraszam do mnie na lekcje

  • Monia
    says:

    Dzień dobry, nasz pies ma 10 tygodni i mamy go narazie w domu. Ma klatkę ale nie chce w niej spać bo wyje od razu. Teraz nie zamykamy klatki tylko ma tam swoje miski. Chciałam żeby klatka/kojec nie kojarzylo mu się z czymś zlym. Docelowo chcemy zbudować mu kojec. Zastanawiam się jak go przygotować do tego żeby nie wyl i przeszło to jakoś w miarę spokojnie. Nie byłby cały czas w końcu, mamy duza działkę i wiadomo codzienne spacery, bieganie, rower. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś rady odnośnie tego kojca. Pozdrawiam.

  • Marian
    says:

    Czy mogę prosić o konsultację w sprawie rocznego Huskiego - regularnie gryzie wszystkie materace i pontony, które kupię, choć codziennie 2 godz. wspólnie z owczarkiem rowerkujemy...??

  • Agata
    says:

    Dzień dobry nasza 10-miesięczna suczka gdy zostaje sama gryzie kanapę (połowę kanapy już nie mamy) i brudzi gdy nas nie ma. nawet jak z domu wyjdzie się na 10 minut można zastać w domu niemiła niespodziankę na podłodze. Suczka sobie obrała jedna osobę w domu, której podgryza ręce i szczeka bez powodu. Nie mamy już pomysłu co zrobic

  • Gosia
    says:

    Witam.Mam doświadczeni z Hasky.17 lat temu uciekłam dla tej rasy z miasta niestety mój zaprzęg już odszedł.Od pięciu miesięcy jestem właścicielką 2 letniego haszczaka że schroniskai tu niestety poległam . Bardzo dużo udało mi się go nauczyć,był kompletnie surowy, zostały jeszcze jakieś traumy,jak drapanie podłogi ,szarpanie smyczy wchwili pobudzenia na spacerach.Proszę o radę jak sobie z tym poradzić.

    • Michał Szen
      says:

      szarpanie smyczy to nie jest duży problem i myślę że to dość łatwo można przepracować i ukierunkować psa na zabawki, bardziej przyjrzałbym się temu drapaniu podłogi bo różne mogą być tego przyczyny

Dodaj komentarz