Cane corso a mrozy? Jak znoszą mróz i niskie temperatury?

Cane corso a mrozy? Jak znoszą mróz i niskie temperatury?

14 lutego 2021 - zdrowie - Michał Szen - 5 komentarzy

psy cane corso na śniegu i mrozie

  • Idealnym rozwiązaniem jest gdy pies może spać ogrzewanym pomieszczeniu - cane corso to psy ciepłolubne, idealnie czują się w domu z rodziną. Raczej źle znoszą długotrwałe mrozy. Jeśli trzymasz psa w domu i tylko wychodzisz z nim na mróz na spacery to pies to spokojnie wytrzyma.
  • Gdy pies cały czas biega wokół domu i nie jest do niego wpuszczany a nadchodzą mrozy to wytrzyma to jeśli zapewnisz mu ciepłą budę i kojec osłonięty od wiatru. W takiej sytuacji pies musi przez całą jesień hartować się do niskich temperatur, nie wolno psa przebywającego w domu nagle przenieść na zimę do kojca.
  • Ważne: Kojec osłonić od wiatru, budę ocieplić porządnie, w środku na podłodze też dać jakiś ocieplacz żeby nie leżał bezpośrednio na betonie.
  • Buda musi być swobodna ale bez nadmiaru przestrzeni gdyż będzie za zimna w środku. Najlepiej sprawdza się buda z przedsionkiem(wiatrołapem). Buda powinna być ocieplona styropianem.
  • Naturalne środowisko dla tej rasy psów jest przy człowieku. Od wieków towarzyszą one człowiekowi i to jest jego naturalne środowisko a nie życie w odizolowaniu - także pamiętaj aby ze swoim psem spędzać jak najwięcej czasu jeśli przebywa on poza domem.
  • Cane corso raczej nie lubią zimna i wilgoci. Wiosną i jesienią gdy jest niska temperatura wtedy również pies skorzysta z budy jako schronienia przed deszczem i wiatrem.
  • Cane corso a kojec? Cane corso na dworze? Jeśli właściciel poświęca dużo czasu na spacery i zabawy z psem, to nie ma w tym nic złego. Cane corso dzięki podszerstkowi znoszą zimowe warunki, pod warunkiem dobrze ocieplonej budy i bardziej energetycznych posiłków. Najlepiej aby kojec był cały czas otwarty i pies był w nim zamykany jedynie w awaryjnych sytuacjach (np. gdy chcemy zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym na naszym terenie).

Przeczytaj:

JAK SZKOLIĆ CANE CORSO?

Cane corso italiano opinie

Psy do pilnowania posesji

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji przez internet.

5 komentarzy do wpisu: “Cane corso a mrozy? Jak znoszą mróz i niskie temperatury?”

Dodaj komentarz