Jak nauczyć psa żeby nie wychodził za bramę i nie uciekał na ulicę?

Jak nauczyć psa żeby nie wychodził za bramę i nie uciekał na ulicę?

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Jak nauczyć psa żeby nie uciekał za bramę?

Należy trenować z psem komendę 'siad' w momencie otwierania bramy. Pies powinien być na smyczy. Weź garść smakołyków i każ psu usiąść przy zamkniętej bramie, następnie otwieraj i zamykaj bramę i każ psu siedzieć przez cały czas. Nagradzaj często psa gdy siedzi w momencie gdy brama się otwiera.
jak uczyć psa żeby nie uciekał za bramę

Jak nauczyć psa nie wychodzenia za bramę?

Ucz psa, że ma siedzieć gdy brama się otwiera - tak nauczysz psa nie wychodzenia za bramę. Ucz psa, że otwieranie bramy nie oznacza zgody na wyjście. Ćwicz to codziennie z psem przy bramie - nawet 3x dziennie trenuj z psem komendę 'siad' przy bramie i otwieraj i zamykaj bramę i nie pozwalaj psu wychodzić. Tresuj psa przez 10 dni a zobaczysz efekty. Gdy pies siedzi w momencie otwierania bramę wtedy Ty wychodzisz za bramę a pies ma zostać na miejscu. Nauczysz psa, że ma zostać za bramą gdy ty wychodzisz - ale to jest wyższy poziom do opanowania - najpierw opanuj trening siedzenia w miejscu gdy brama się otwiera, dopiero później zacznij trenować komendę 'zostań'.

Trening przy bramie lub przy drzwiach

    • ucz psa, że dostanie nagrodę gdy wysiedzi w miejscu przez chwilę gdy ty uchylasz drzwi.
    • często będzie tak, że jak tylko złapiesz za klamkę to już pies się ruszy z miejsca. Każ wtedy psu ponownie usiąść. i ponownie złap za klamkę. Gdy pies siedzi a Ty trzymasz klamkę przez sekundę to wtedy szybko daj psu smakołyk. Nie czekaj długo z podaniem smakołyka.
    • uchyl drzwi albo otwórz delikatnie bramę i gdy pies siedzi daj mu smakołyk.
    • zrób to 10 razy i 10 razy nagródź psa gdy siedzi a Ty otwierasz odrobinę drzwi lub bramę.
    • jeśli pies zrywa się z miejsca i przestaje siedzieć ucz go najpierw przez 3 dni, że ma siedzieć przy bramie i nagradzaj go smakołykami gdy siedzi - przez 3 dni treningów nie otwieraj drzwi tylko ćwicz siedzenie przy zamkniętych drzwiach.

Film pokazuje jak szkolić psa aby nie uciekał za bramę

Trenerka najpierw nagradza psa za spokojne siedzenie przy bramie. Następnie łapie za klamkę i bacznie obserwuje psa - gdy pies siedzi w momencie gdy chwytana jest klamka wówczas pies dostaje nagrodę - ale pies dalej ma siedzieć, mimo że drzwi się otwierają. Zwróć uwagę że osoba która szkoli psa nie mówi do psa. Pies uczy się przez obserwację i nagrody. Pochwal psa gdy zamkniesz bramkę i gdy podajesz psu smakołyk. Staraj się nie mówić zbyt wiele.
W dalszej części filmiku widać jak trenerka wychodzi tyłem za drzwi - robi to aby patrzeć na psa i aby powstrzymać psa przed ucieczką. Na koniec gdy pies grzecznie siedzi i czeka wydana zostaje komenda zwalniająca i pies dostaje zgodę na wyjście. Pies ma nie wychodzić za drzwi dopóki nie usłyszy komendy pozwalającej na wyjście.

Artykuł: jak uczyć psa komend

Jak nauczyć psa aby nie uciekał za bramę gdy ją otwieram?

Jak nauczyć psa, że jak jest otwarta brama to żeby nie uciekał?

Ucz psa, że ma siedzieć w miejscy gdy drzwi są otwarte a ty się cofasz.
Stosuj dużo smakołyków - zobacz na filmie - wykorzystasz ok 30 smakołyków aby przeprowadzić jedną sesję szkolenia psa przy otwartej bramie.
Jeśli pies rusza się z miejsca to cofnij go na wskazane miejsce, każ psu usiąść. i zacznij od nowa.
Trenuj z psem na smyczy.

Jak nauczyć psa niewychodzenia z posesji?

Niewychodzenia z posesji uczymy psa trenując przy bramie z psem, otwieramy i zamykamy bramę 10-15 razy pod rząd i cały czas każemy psu siedzieć gdy brama jest otwierana i zamykana. Aby nauczyć psa niewychodzenia z posesji należy trenować z psem 3x dziennie przez 10 dni.

Ten film pokazuje jak ćwiczyć z psem aby siedział w miejscu gdy drzwi są otwarte

dzięki takim ćwiczeniom nauczysz psa niewychodzenia z posesji i nie uciekania za bramę. Pies dostaje kilka smakołyków gdy siedzi we wskazanym miejscu. Dopiero po podaniu 3-4 smakołyków człowiek zaczyna się cofać i uczy psa, że ma siedzieć w tym miejscu. Gdy trener odszedł a pies ruszył za nim trener powiedział aby nic nie mówić do psa tylko swoim ciałem zareagować w taki sposób aby pies wrócił na miejsce. Kolejnym razem gdy pies grzecznie siedzi a człowiek wycofał się na 3 kroki do tyłu zostaje wydana komenda 'OK' która oznacza zgodę na wyjście i wtedy pies rusza do opiekuna.

Jak oduczyć psa wybiegania na ulicę?

Aby oduczyć psa wybiegania na ulicę należy przez 10 dni trenować z psem posłuszeństwo przy otwartej bramie lub przy uchylonych drzwiach. Ważne jest aby pies był na smyczy, aby zapobiegać ucieczkom. W trakcie treningów wiele razy pies będzie chciał uciec, dlatego musisz go mieć na smyczy. Ucz psa komendy 'siad' oraz 'zostań' przy otwartej bramie lub przy otwartych drzwiach aby oduczyć go uciekania na ulicę bez pozwolenia.

Jak uczyć psa aby nie wychodził za drzwi bez pozwolenia?

- ten trening możesz robić przy drzwiach wejściowych do domu albo przy furtce którą masz przez domem. Zwykle przy bramie wjazdowej na posesję jest również furtka do wejścia dla ludzi - to przy tej furtce możesz wykonywać tego typu trening, który widać na filmie.

Na filmie zobaczysz jak uczyć psa że ma nie wychodzić za drzwi gdy gdy drzwi są otwarte.

Trener wykorzystuje swoje ciało jako barierę dla psa - nie pozwala psu wyjść przez to, że zagradza drogę psu.

Trener koncentruje się na tym, że najważniejsze jest aby pies nie wychodził za drzwi. Pies może stać, może leżeć, może chodzić po korytarzu - pozwala na wszystko o ile pies nie wychodzi za drzwi. Trener blokuje psa swoim ciałem gdy pies chce wyjść za drzwi. Po chwili trener kusi psa smakołykiem, trener wyrzuca za drzwi zabawkę i smakołyk i dalej zabrania psu wyjścia. W tym treningu nie ma smakołyków i nagród - jest natomiast nauka przez mowę ciała tresera psów. Do takiego treningu jak na tym filmie możesz użyć smakołyków i nagradzać psa gdy jest grzeczny i nie wychodzi. Trener psów mówi, że taki trening z psem na smyczy wykonujemy również wtedy gdy do domu przychodzą goście.

Jak szkolić psa aby nie uciekał z domu gdy otwieram drzwi?

W tej wersji szkolenia osoba szkoląca psa wykorzystuje dużo smakołyków. Wydaje psu komendę 'zostań' i uchyla delikatnie drzwi na sekundę - zobacz, że nie ma tu długiego czekania - pies tylko widzi przez chwilę że drzwi się otwierają i odrazu dostaje nagrodę bo siedzi spokojnie. Aby pies nie uciekał z domu gdy otwieramy drzwi trenujemy z psem na smyczy, aby uniemożliwić psu ucieczkę.

W dalszym treningu ćwiczymy z psem aby nie wychodził za drzwi nawet wtedy gdy rzucamy psu za drzwi zabawkę lub smakołyk.

przeczytaj także: jak nauczyć psa posłuszeństwa

Może zainteresuje cię również: jak nauczyć psa pilnowania terenu

Jeśli szukasz trenera psów - psiego behawiorysty - to zapraszam na konsultację - doradzę jak szkolić psa aby osiągnąć najszybsze rezultaty. Telefon do mnie: 508-194-283
Email: michal@szkola-doberman.pl - formularz kontaktowy tutaj: kontakt
Kontakt przez Facebook: Szkoła Szkolenia Psów Doberman

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz