Hodowle cane corso w Polsce

Hodowle cane corso w Polsce

rasy psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

hodowle cane corso lista

Najlepsza hodowla Cane corso w Polsce

W czołówce popularności mamy w Polsce 5 bardzo dobrych hodowli psów rasy cane corso. Nie ma jednak hodowli, którą można by obiektywnie uznać za najlepszą. Każdego z hodowców trzeba poznać, warto dzwonić, pisać i odwiedzać hodowle przed zakupem szczeniaka. Dobór par rodzicielskich z roku na rok może się zmienić dlatego kryterium oceny co do najlepszej hodowli również może ulec zmianie. Najlepsza hodowla to nie zawsze ta, która ma najlepszy marketing. Warunki utrzymania psów i zasady rozmnażania i dbania o linię rasy poprzez dobór genetyczny to dużo ważniejsze aspekty niż liczba fanów na portalu społecznościowym. Każdy musi sam zdecydować z której hodowli i po jakich rodzicach chce zakupić szczeniaka.

Spis hodowli Cane Corso Italiano

Masz hodowlę psów cane corso? - zostaw komentarz lub skontaktuj się ze mną jeśli chcesz znaleźć się na liście

Zasady hodowli psów Cane Corso Polska FCI - czym charakteryzuje się dobra hodowla?

Dobry hodowca utrzymuje psy w swojej hodowli wg następujących zasad:

  • nie rozmnaża psów bez uprawnień hodowlanych (pies i suka muszą mieć odpowiednie oceny z psich wystaw, oboje rodziców musi mieć zaliczone testy psychiczne i wykonane badania stawów: wyniki na dysplazję stawów biodrowych i najlepiej dodatkowo łokciowych )
  •  rozmnaża suki nie częściej jak raz w roku
  • nie rozmnaża suki w wieku poniżej 18 miesięcy i psów w wieku poniżej 15 miesięcy
  • respektuje zakaz obcinania uszu i ogonów
  • sprzedaje szczeniaki jedynie z pisemną umową
  • nie rozmnaża świadomie chorych zwierząt (wiele chorób jest dziedzicznych)
  • ważny jest dla hodowcy dobrostan stada i zdrowie każdego z psów

Ile kosztuje szczeniak rasy cane corso?

Cena szczeniaka zwykle oscyluje w granicach 4 tys zł. Jednak w niektórych przypadkach za szczeniaka zapłacimy nawet 7tys.zł. Przeczytaj: na co zwrócić uwagę przed zakupem szczeniaka cane corso

Fundacja Cane Corso Rescue - psy cane corso do adopcji szukające pomocy

W Fundacji Cane Corso Rescue znajdziesz psy do adopcji potrzebujące pomocy - fundacja ratuje psy w tarapatach oraz szuka psom nowych domów.  Często psy z tej fundacji zostały porzucone przez swoich poprzednich właścicieli. https://www.canecorsoadopcje.pl/


Jak dobrze wychować cane corso?

Na temat wychowania szczeniaka cane corso pisałem w artykule: wychowanie psa cane corso - tam znajdziesz więcej porad o zasadach szkolenia psów tej rasy. Opinie właścicieli psów rasy cane corso znajdziesz w artykule: o psach cane corso wywiad z hodowcą.


Może zaciekawi Cię również artykuł: czy pies cane corso może być na mrozie

Michał Szen

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Biolog, kynolog, trener psów i psi behawiorysta. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji behawioralnych online.

Dodaj komentarz