Miejscówki na spacer z psem Głogów. Parki, trasy polne widokowe

Miejscówki na spacer z psem Głogów.

Aktualności - Michał Szen - Dodaj komentarz

Miejscówki na spacery z psem w Głogowie - moje top 10 miejsc naniesione na mapie

To moja lista miejsc gdzie lubię spacerować z psem. Są to też miejsca gdzie jeżdżę rowerem.

• Park nad strumykiem - ul.Budowlanych Głogów
  • Trasa od Parku Południowego przez ul.Orzechową do OK Parku
  • Od różowego mostu deptakiem a następnie dalej do parku idąc wzdłuż torów, za zespołem szkół samochodowych aż do parku linowego. (trasa naniesiona na mapie)
  • Zatoka Neptuna i schron bojowy (ul.Piotra Skargi)
  • Za mostem: Okolice przedsiębiorstwa wodociągów - trasa w okolicach 'wrak race' i do zatoki odry
  • Park przy Daszyńskiego i Psi Park - to chyba każdy zna.
  • Pawie oczka i Fort Luneta. (za mostem w stronę Serbów)
  • Plac Festynowy - ławeczki
  • Za Castoramą polami do ogródków działkowych (też jest na mapie)

miejsca na spacery z psem głogów

Skąd pomysł na ten wpis?

Zwykle tak bywa, że mieszkamy na swoim osiedlu i nie zapuszczamy się na drugi koniec miasta aby pozwiedzać tamtejsze okolice. Ja ze względu na to, że poznałem wielu właścicieli psów w Głogowie miałem też okazję poznać miejsca na spacery z psem, których wcześniej nie znałem. Dziś są dla mnie oczywiste i szybko je wymieniam bo byłem tam już wiele razy. Pomyślałem, że taka mapa z listą miejsc może Wam się przydać.

A jakie są Wasze ulubione miejsca na spacer z psem w Głogowie i okolicy? Piszcie w komentarzach

Trasy polne i widokowe!

• Górkowo - Motocross Głogów - widokowa trasa naniesiona na mapie!
  • Szczyglice - widokowa
  • Z tyłu galerii Glogovia do Kurowic

Trasy spacerowe poza Głogowem:

• Serby - od cmentarza przez ulicę wodną do ujęcia wody w Serbach lub Stajni
  • Serby - ulicą zieloną, gospodarczą w okolice strzelnicy
  • Leśna dolina (właściwie to parkujemy przed leśną doliną i idziemy leśnymi ścieżkami).
  • Jeziorko w Głogówku
  • Z Krzepowa do Zaborni i Borka (przejście przez rzekę oznaczone na mapie - nie chodzi o główną drogę ale polną).
  • okolice Pałacu w Borku

Moja ulubiona trasa spacerowa polno-leśna:

• Z bukwicy do Jakubowa (naniesiona na mapie).
  • Oraz ta przy Motocrossie w Głogowie

Dalej od Głogowa ale warto zobaczyć i pospacerować:

• leśne trasy w MTB Bike Park Obiszów (naniosłem punkt na mapie gdzie wchodzę do lasu, odrobinę wcześniej jest parking).
  • Polana w Kotli (też jest na mapie).

Na spacer z psem wybieram najczęściej jeden z parków

Dla psa możliwość węszenia w trawie i bieganie na długiej smyczy (lub luzem bez smyczy) to wielka przyjemność - dlatego wybieram na długi spacer parki lub tereny polne i leśne na długie spacery.

Link do mapy z miejscówkami na spacery macie tutaj:

Po otwarciu mapy na komputerze zobaczysz więcej szczegółów i punktów.

Szkolenie psów i konsultacje behawioralne Głogów: Szkoła Szkolenia Psów Doberman