Gdzie szukać kleszczy u psa? i jak je usuwać? Zobacz film tutaj

Gdzie szukać kleszczy u psa?

szkolenie psów - Michał Szen - 2 komentarze

Gdzie szukać kleszczy u psa - po długim spacerze w lesie lub parku?

kleszcz u psa szkolenie psów doberman

• Gdy podejrzewasz, że pies może mieć kleszcza sprawdź dokładnie ciało psa w tym miejscach które pokazane są na obrazku
  • Szukaj małych zgrubień - malutkich jak ziarno piasku lub ziarno sezamu - zaraz po ugryzieniu psa kleszcz jest malutki, nie spodziewaj się, że odrazu znajdziesz dużego opitego krwią kleszcza
  • jeśli pies nie jest przyzwyczajony do dokładnego przeglądania jego ciała to wykorzystaj smakołyki aby zająć psa i go uspokoić
  • gdy pies po spacerze chce się zdrzemnąć zacznij wtedy delikatnie głaskać psa, uspokajaj go i rób mu nawet delikatny masaż - a przy okazji przeglądaj opisane miejsca w poszukiwaniu kleszcza -to dużo lepsze rozwiązanie niż, rozbrykanego psa 'oglądać na siłę'. Lepiej poczekaj na chwilę relaksu u psa.

Jak wyglądają kleszcze u psa i jak je usunąć zobaczysz na  poniższych filmikach

Jak usunąć kleszcza u psa? jak wyciągnąć kleszcza psu?

Kleszcza wyciągnij psu pesetą wykręcając go w kierunku odwrotnym niż kierunek obrotów zegara.

Jak usunąć kleszcza u psa? jak wyjąć kleszcza psu?

Kleszcza usuwamy wykręcając go, bez wyrywania. Usuwamy kleszcza poprzez wykręcanie aby nie urwać kleszcza. Gdy głowa kleszcza zostanie w skórze psa jest to spory problem, dlatego staramy się tego unikać.

Aby wyjąć kleszcza psu należy psa unieruchomić i zrobić to na spokojnie aby na pewno wyjąć całego kleszcza. Jeśli pies jest nerwowy i się wyrywa to polecam zawinięcie psa w ręcznik lub koc, aby ograniczyć jego ruchu. Często pomaga również zakrycie oczu psu.

Usunąć kleszcza można takim specjalnym urządzeniem - mi się ta metoda najbardziej podoba:

Kolejny film o tym jak wyciągać kleszcze u psa:

Pamiętaj - Wyciąganie kleszcza u psa powinno być na zasadzie 'WYKRĘCANIA' a nie wyciągania.

1. Stosuj preparaty odstraszające kleszcze - zakładaj psu obrożę przeciwko pchłom i kleszczom lub stosuj preparaty w płynie, które stosujemy na skórę aby uchronić psa przed kleszczami.
  2. Kleszcze przenoszą wiele groźnych chorób - jeśli pies robi się osowiały, markotny, a do tego ma biegunkę i wymioty to podejrzewaj choroby odkleszczowe w sezonie występowania kleszczy.
  3. Poproś swojego lekarza weterynarii o zestaw badań odkleszczowych gdy Twój pies choruje, niezdiagnozowane choroby odkleszczowe prowadzą często w szybkim czasie do śmierci psa.

Wyszukiwania podobne do kleszcz u psa, jak wygląda kleszcz u psa, kleszcz u psa objawy, kleszcz u psa została główka, kleszcz u psa jak usunąć, urwany kleszcz u psa, kleszcz u psa jak wyciagnac, kleszcz u psa po jakim czasie objawy, kleszcz u psa leczenie, Jak usunąć kleszcza u psa? jak usunąć kleszcza u psa youtube, wyciaganie kleszcza u psa, usuwanie kleszcza u psa, objawy kleszcza u psa, wyciąganie kleszcza u psa, wyciąganie kleszcza u psa cena
ukąszenie kleszcza u psa, jak usunąć kleszcza u psa youtube, jak wyjąć kleszcza u psa, wyciaganie kleszcza u psa
jak wyjac kleszcza u psa, usuwanie kleszcza u psa, objawy kleszcza u psa, wyciąganie kleszcza u psa, wyciąganie kleszcza u psa cena, ukąszenie kleszcza u psa

Przeczytaj także: zioła dla psów, miękkie ucho owczarka, smutny szczeniak co to oznacza, pierwsza noc szczeniaka w domu, pierwsza cieczka u suki,

2 komentarze do wpisu: “Gdzie szukać kleszczy u psa?”

• Milena
    says:

eh moja zawsze przynosila tego mnóstwo bo mieszkamy w lesie. Obroze nic nei daja 100 razy lepszy jest fiprex jako ochrona.

• Michał
    says:

dla mnie wyciąganie było zbyt uciążliwe i żałuję, że nikt mi wcześniej nie poradził żeby psa czymś posmarować albo zpsikać. Zacząłem od obroży ale straszna lipa, nic nie dawała. fiprex pomógł bo widocznie odstrasza albo powoduje, że kleszcze nie wczepiają się w skórę.