Gdzie szukać kleszczy u psa? i jak je usuwać? Zobacz film tutaj

Gdzie szukać kleszczy u psa?

16 lipca 2015 - szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

1.Gdzie szukać kleszczy u psa - np.po długim spacerze po lesie czy parku?

kleszcz u psa szkolenie psów doberman

  • Gdy podejrzewasz, że pies może mieć kleszcza sprawdź dokładnie ciało psa w tym miejscach które pokazane są na obrazku
  • Szukaj małych zgrubień - malutkich jak ziarno piasku lub ziarno sezamu - zaraz po ugryzieniu psa kleszcz jest malutki, nie spodziewaj się, że odrazu znajdziesz dużego opitego krwią kleszcza
  • jeśli pies nie jest przyzwyczajony do dokładnego przeglądania jego ciała to wykorzystaj smakołyki aby zająć psa i go uspokoić
  • gdy pies po spacerze chce się zdrzemnąć zacznij wtedy delikatnie głaskać psa, uspokajaj go i rób mu nawet delikatny masaż - a przy okazji przeglądaj opisane miejsca w poszukiwaniu kleszcza -to dużo lepsze rozwiązanie niż, rozbrykanego psa 'oglądać na siłę'. Lepiej poczekaj na chwilę relaksu u psa.

Jak wyglądają kleszcze u psa i jak je usunąć zobaczysz na  poniższych filmikach

Jak usunąć kleszcza u psa?

Usunąć kleszcza można także specjalnym urządzeniem - mi się ta metoda najbardziej podoba:

Kolejny film o tym jak wyciągać kleszcze u psa:

Pamiętaj - Wyciąganie kleszcza u psa powinno być na zasadzie 'WYKRĘCANIA' a nie wyciągania.

  1. Stosuj preparaty odstraszające kleszcze - zakładaj psu obrożę przeciwko pchłom i kleszczom lub stosuj preparaty w płynie, które stosujemy na skórę aby uchronić psa przed kleszczami.
  2. Kleszcze przenoszą wiele groźnych chorób - jeśli pies robi się osowiały, markotny, a do tego ma biegunkę i wymioty to podejrzewaj choroby odkleszczowe w sezonie występowania kleszczy.
  3. Poproś swojego lekarza weterynarii o zestaw badań odkleszczowych gdy Twój pies choruje, niezdiagnozowane choroby odkleszczowe prowadzą często w szybkim czasie do śmierci psa.

Jeśli chcesz wstawić na swojej stronie lub blogu tę ilustrację z informacją o tym gdzie szukać kleszczy u psa skorzystaj z tego kodu:

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji przez internet.

Dodaj komentarz