Pułapki i zagrożenia - samodzielne szkolenie psa w domu

Pułapki i zagrożenia samodzielnego szkolenia psa

szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Samodzielne szkolenie psa w domu - samodzielna tresura psów - zagrożenia

Temat ten jest bardzo ważny i niestety bardzo często lekceważony.
Wiele osób samodzielnie szkoli swoje psy,  kierując się po prostu intuicją, informacjami z jakiejś książki albo wypowiedzią jakiegoś tresera psów, którą 'gdzieś' usłyszeli - musicie jednak wiedzieć, że w szkoleniu psów można popełnić wiele błędów i istnieje wiele pułapek samodzielnego szkolenia psów.

• są pewne zagrożenia w szkoleniu psów o których nie pisze się w książkach ( a właściwie to praktycznie w każdej książce znajdziesz małymi literkami informację o tym, że efekty mogą się różnić w zależności od psa i że zalecane jest skonsultowanie się z trenerem)
  • możesz zrobić psychiczną krzywdę swojemu psu stosując nieodpowiednie ćwiczenia - np. poprzez stosowanie zbyt mocnej reprymendy Twój pies stanie się bardzo strachliwy albo agresywny albo np. wpadnie w depresję (czyli zamknie się w sobie i przestanie reagować na otaczający go świat).
  • możesz zrobić fizyczną krzywdę psu stosując nieumiejętnie takie narzędzia szkoleniowe jak kolczatka, łańcuszek zaciskowy albo obroża elektryczna.
  • 'mądre' przesłania znanych psich trenerów mogą się okazać szkodliwe dla Twojego psa, albo zupełnie nie praktyczne. Np. przesłania osób szkolących psy, które mieszkają np. w Skandynawii na wielkich posiadłościach na odludziu nijak się mają do wychowania psa, który mieszka w małym mieszkaniu w bloku i to w centrum wielkiego miasta.
  • samodzielne treningi mogą mieć mizerne efekty, lub efektów może w ogóle nie być - a czasami wystarczy mała zmiana w sposobie wykonywania ćwiczenia i komunikowania się z psem aby nagle pojawiły się efekty - potrzebujesz jednak nowego świeżego spojrzenia kogoś z zewnątrz aby zrobić krok w dobrym kierunku.

Dlaczego warto szkolić psa po konsultacji z trenerem?

• nie tracisz czasu na czytanie książek lub oglądanie filmów poradnikowych o szkoleniu psów i na zgadywanie co okaże się skuteczne w szkoleniu Twojego psa a co nie
  • korzystasz z wiedzy i doświadczenia trenera - dostajesz poradę eksperta opartą o dziesiątki albo i setki podobnych przypadków
  • oszczędzasz energię - koniec marnowania energii na ćwiczenia, które nie dają rezultatów
  • masz szybsze efekty
  • rośnie Twoja duma i satysfakcja - bo widząc efekty nabierasz wiary w to, że w końcu wszystko będzie dobrze i wyszkolisz psa tak jak sobie tego życzysz i będziesz mieć takiego psa o jakim marzyłaś. Rośnie zatem również Twoja pewność siebie.
  • przeczytaj ofertę: szkolenie psa online

Jedno z haseł, które często powtarzam to: 'Jeśli coś nie działa, to zrób coś innego' - a także hasło, które mówi o tym, że "Szaleństwem jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów".

Jeśli zatem Twoje metody szkoleniowe nie dają rezultatów, to trzeba je zmienić - nie ma co liczyć na to, że samo się coś zmieni.

Zamiast czytać, zastanawiać się 'co robić' i błądzić zapraszam na indywidualne lekcje szkolenia psa.
W cenie 100zł - czyli tyle ile mniej więcej kosztowałyby Cię 2-3 książki możesz zamówić wizytę szkoleniową dla Twojego psa.
Zapraszam tych, którzy chcą coś zmienić w zachowaniu swojego psa. Oraz tych, którzy mają szczeniaka i chcą dobrze zacząć szkolenie, i którzy chcą wychowanie psa poprowadzić bez popełniania błędów.

Samodzielne szkolenie psa, pozytywne szkolenie psów, Samodzielna tresura psa, tresura psa w domu

Przeczytaj także: podstawowe komendy dla psa, koszt szkolenia psa, szkolenie owczarka niemieckiego, szkolenie yorka, szkolenie jack rusel teriera, szkolenie bernardyna, szkolenie buldoga