Szkolenie psów Polkowice i okolice Polkowic -Szkoła Doberman

Szkolenie Psów Polkowice

szkolenie psów polkowice szkoła doberman

Lekcje szkolenia psów w Twoim domu w Polkowicach. Indywidualne lekcje szkolenia psa z dojazdem do klienta.


Czego możemy nauczyć Twojego psa w trakcie kilku lekcji szkoleniowych?

    • Warto aby pies nauczył się komend takich jak 'siad', 'leżeć', 'zostań', 'nie rusz/fe' - to podstawowe komendy które przydadzą się każdemu psu - dzięki nim będziesz mógł kontrolować psa i wymagać od psa tych komend - najpierw trzeba jednak psa w odpowiedni sposób nauczyć znaczenia tych słów wypowiadanych do psa w języku polskim 🙂 psy nie rodzą ze znajomością polskiego - dlatego musimy je nauczyć co dane słowo oznacza.
    • Psa trzeba uczyć samokontroli - czyli robi się specjalne ćwiczenia z psem polegające na tym, że pies aby coś dostać musi się opanować - musi powstrzymać się przed czymś (np.przed zjedzeniem parówki) - gdy pies się tego nauczy to w trakcie spacerów i w trakcie wchodzenia gości do domu będziesz mieć spokojnego psa bo pies nawet jakby bardzo chciał biec do ludzi to będzie umiał się powstrzymać.

szkolenie psa szczeniaka polkowice zdjęcie

  • Psa trzeba nauczyć tego, że nie ma sensu ciągnąć na smyczy z całym sił - a wiele jest takich psów które tak ciągną, że aż się duszą ale dalej ciągną - jak to się dzieje? pies w pewnym momencie swojego życia musiał 'załapać' że warto ciągnąć - że im bardziej ciągnie tym szybciej dojdzie do tego drzewka które chce powąchać...albo w inne miejsce gdzie akurat chce dojść - jeśli masz szczeniaka to zaczniemy od samego początku tego psa uczyć, że nie opłaca mu się ciągnąć i pokażemy mu, że tylko chodząc spokojnie na smyczy - bez ciągnięcia dojdzie tam gdzie chce dojść. Z dorosłymi psami z utrwalonym już nawykiem ciągnięcia na smyczy robimy wiele różnych ćwiczeń mających psa na wszelkie sposoby przekonać że 'nie warto ciągnąć' i gdy 'kończy się smycz to najlepiej się zatrzymać albo zwolnić a nie warto ciągnąć gdy czujesz że już smycz się skonczyła'.
  • komenda 'fe' czy 'nie rusz' polega na nauce psa rezygnowania z tego co pies chciałby w danym momencie zjeść lub co chciałby zrobić - to komenda związana też z samokontrolą w psich zachowaniu - czyli gdy pies słyszy 'fe' to musi zrozumieć, że ta dana rzecz nie jest dla niego przeznaczona - że najlepiej zostawić to coś w spokoju i odejść. Zaczniemy oczywiście trening od prostych rzeczy - jak np. rezygnowanie z upuszczonej na ziemię parówki - a potem będzie chcieli aby pies rezygnował też z innych rzeczy gdy usłyszy słówko 'FE'.
  • Wiele psów ma też problem z tym, że same z siebie nie wpadają na to, że jak nie ma co robić to można się zrelaksować i poodpoczywać na swoim legowisku - wiele psów trzeba uczyć relaksu - aby pies gdy się lekko nudzi sam czasem wpadł na pomysł 'nie mam co robić, to może odpocznę i poleżę sobie' 🙂 to dla wielu psów jest naprawdę ciężkie, aby samemu coś takiego wymyślić bo one instynktownie chciałby coś robić cały dzień. My jednak chcielibyśmy wychować sobie takiego psa który umie odpoczywać i nie chodzi cały dzień 'nakręcony', prawda?
  • wiele psów uczę też zasad zabawy z człowiekiem, uczymy psa czym się wolno z ludźmi bawić i w jaki sposób można się bawić z ludźmi a czego robić nie wolno.
  • uczymy psa aby nie zjadał śmieci na spacerze, przeczytaj artykuł Jak oduczyć psa zjadania śmieci na spacerach
  • gdy dopiero co kupiłeś czy adoptowałeś psa przykładam dużą wagę do nauczenia psa zostawania samemu w domu i do tego aby pies wyrósł na psa dobrze zsocjalizowanego - czyli aby nie bał sie byle czego i nie był agresywny, tylko żeby w większości normalnych sytuacji życiowych był spokojny i opanowany.

Metody szkolenia psów dobieram pod kątem konkretnego psa - nie ma jednej cudownej metody dla wszystkich psów - to co dla jednego jest świetnym pomysłem i super zabawą drugiego może całkowicie nie interesować. Zawszę szkolę psa uwzględniając jego predyspozycje charakteru.

Psi behawiorysta - wizyty domowe, konsultacje zachowania psa

Szkoła dla Psów "Doberman" Polkowice- Szkolenie psów w Polkowicach

michał szen

Zadzwoń lub napisz do mnie w sprawie szkolenia psa w Polkowicach lub w okolicach Polkowic - mogę przyjechać do Ciebie i poprowadzić szkolenie Twojego psa - jest to możliwe nawet jeśli mieszkasz poza granicami Polkowic - dojeżdżam do klientów w wielu różnych miastach. Musisz oczywiście pokryć koszty dojazdu.

508 194 283
michal@szkola-doberman.pl

Szkolenie psów POLKOWICE. Zadzwoń do mnie lub wyślij wiadomość aby zapisać na indywidualną lekcję szkolenia psa z trenerem. Szkolenie psów w Polkowicach w szkole szkolenia psów DOBERMAN. Kontakt tel.508194283
Internauci trafili na stronę szukając w internecie takich wyrażeń jak: tresura psa w Polkowicach, gdzie iść na szkolenie psów w Polkowicach, szkoła dla psów Polkowice, treser psów Polkowice, szkolenie owczarków niemieckich Polkowice, szkolenie labradora, jaką szkołę dla psów wybrać, zajęcia dla psa, przedszkole dla szczeniąt Polkowice. Zobacz także: szkolenie psów w Głogowie i szkolenie w Lubinie oraz szkolenie psów we Wrocławiu
szkolenie psów polkowice