Jak zwiększyć masę mięśniową psa? Trening siłowy psów, ćwiczenia ★✓

Jak zwiększyć masę mięśniową psa? Trening siłowy psów

6 marca 2017 - zdrowie - Michał Szen - 2 komentarze

jak zwiększyć masę mięśniową psa amstaffa pitbull


1. Odpowiedni wiek psa - zawsze przed rozpoczęciem treningów siłowych psa skonsultuj się z weterynarzem. Obciążanie zbyt młodego psa ciężkimi ćwiczeniami może zaszkodzić Twojemu psu. Rodzaj i intensywność treningów powinna być dostosowana do aktualnego stanu zdrowia psa.
2. Odpowiednie żywienie psa oraz regeneracja - to jest najważniejsza sprawa poza treningami. Aby budować siłę i ładną sylwetkę psa musisz połączyć odpowiednio treningi wraz z żywieniem. Nie zapominaj też o zapewnieniu psu możliwości regeneracji po intensywnych treningach.
3.Treningi na zwiększenie masy mięśniowej psa i rozbudowę mięśni klatki piersiowej oraz nóg psa
Ćwiczenia te są bardzo dobre dla psów rasy Amstaff, możesz z nich również skorzystać gdy układasz plan treningów dla pitbulla. Poniżej znajdziesz 4 najlepsze ćwiczenia jakie można wykonywać z psem aby budować u niego masę mięśniową. Są to bardzo dobre ćwiczenia na rozwój mięśni u psów


Co jeszcze jest ważne poza tymi ćwiczeniami aby u psa rozbudować mięśnie?

3. Suplementacja diety psa czyli odżywki na masę - nie chcę Cię zanudzać wykładem z biochemii - jednak mówiąc w skrócie - aby organizm budował mięśnie musi dostać w pokarmie pełny komplet aminokwasów - bo włókna mięśniowe są zbudowane z pojedynczych aminokwasów - jeśli w diecie brakuje choć jednego aminokwasu wówczas nie powstanie nowa cząsteczka białka, czyli nie zostanie rozbudowany mięsień. Dlatego tak ważne jest odpowiednie żywienie psa i w razie potrzeby suplementowanie psa - mogą to być suplementy białkowe - choć dobrze działa też podawanie różnorodnych źródeł białka w diecie takich jak różne rodzaje mięs, różne ryby, jaja itp.
4. Utrzymanie odpowiedniej wagi psa - nawet przy dobrej jakościowo karmie i przy stosowaniu suplementów pies może być za bardzo otłuszczony i nie będzie widać mięśni. Ten artykuł nie jest poświęcony tematowi odchudzania psa tylko ma pokazać Ci najlepsze ćwiczenia dla psów na budowanie muskulatury u Twojego psa. Mówiąc w skrócie mięśnie najpierw należy zbudować a potem dopiero zredukować nadmierną wagę psa.


Napisz komentarz jeśli trenujesz coś ze swoim psem - możesz też zadawać pytania w komentarzu, postaram się odpowiadać na bieżąco.

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza lekcjami na żywo udzielam również konsultacji przez internet.

2 komentarze do wpisu: “Jak zwiększyć masę mięśniową psa? Trening siłowy psów”

Dodaj komentarz