Jak oduczyć psa szczekania na ludzi i na dzwonek do drzwi? *Tresura*

Jak oduczyć psa ciągłego szczekania?

7 grudnia 2015 - szkolenie psów - Michał Szen - 6 komentarzy

Oduczenie psa szczekania jest możliwe - nie załamuj się!

Chihuahua szczekanieISTNIEJĄ SZYBKIE, PROSTE i DELIKATNE DLA PSA METODY, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE PIES BĘDZIE PRZESTAWAŁ SZCZEKAĆ GDY MU ROZKAŻESZ BYĆ CICHO. Zgłoś się do mnie na szkolenie aby je wszystkie poznać i móc wprowadzić w życie! (Kontakt w sprawie szkolenia psa).  Jeśli mieszkasz daleko ode mnie możesz skorzystać z konsultacji przez internet. Już wiele psów oduczyłem szczekania - pomogę i Tobie.

Metody jakie będziemy stosować aby oduczyć psa szczekania są proste. Czyli gdy je już poznasz będzie Ci łatwo je wprowadzić w życie - dla oduczenia psa szczekania nie potrzeba żadnych wymyślnych metod - psy potrzebują jasnej i prostej komunikacji którą zrozumieją - dlatego właśnie pokażę Ci takie metody które dla nas ludzi są dość proste a dla psa zrozumiałe - i tego właśnie się nauczysz - jak szkolić psa aby rozumiał o co Ci chodzi.

Gdy pies ciągle szczeka gdy ktoś przychodzi do naszego domu, lub zbliża się do terenu posesji to jest to w pewnym momencie bardzo wkurzające dla nas właścicieli tego psa oraz dla ludzi odwiedzających nas - bo pies nie rozumie co to znaczy 'cicho bądź' i dalej szczeka pomimo naszych nawoływań i próśb o ciszę.

 • Ludzie bardzo często chcą oduczyć psa szczekania bo bywa to zachowanie bardzo uciążliwe, wyobraź sobie takie sytuacje:
 • chcesz dłużej pospać - a pies szczeka aby wymusić Twoje wstanie z łóżka lub też budzi Cię szczekaniem bo coś usłyszał lub zobaczył
 • czasem pies tak głośno szczeka biegając wzdłuż płotu, że nie da się spokojnie posiedzieć w domu gdy przy otwartym oknie, nie można też wyspać się w nocy bo pies ciągle szczeka
 • bywa też tak, że pies szczeka i nie da Ci spokojnie obejrzeć filmu w telewizji - jeśli pies najpierw Cię zaczepia w inny sposób i chce zwrócić na siebie Twoją uwagę, a potem zaczyna szczekać to oduczenie psa szczekania w takich sytuacjach jest bardzo proste. Wystarczy psa ignorować.
 • Jak oduczyć psa szczekać na ludzi lub dzwonek do drzwi? Aby oduczyć psa szczeniaka na spacerze na ludzi musisz rozpocząć całościowe szkolenie psa z zakresu psiego posłuszeństwa, bo gdy pies szczeka na ludzi na spacerze to może to być agresja, frustracja, wynik nudy lub lękliwość psa - także oduczenie psa szczekania wtedy nie jest takie proste, jeśli problem leży w lękliwości lub agresji psa to szkolenie musi być poprowadzone bardziej kompleksowo. Podobnie może być w sytuacjach gdy pies szczeka na dzwonek do drzwi, jeśli pies jest naprawdę agresywny lub bardzo lękliwy, to oduczenie szczekania może zająć trochę więcej czasu bo pies boryka się ze znacznie większymi problemami a szczekanie to tylko objaw zewnętrzny stanu emocjonalnego psa.

Problem szczekania naszego psa był dla nas bardzo stresujący i zasmucało nas to, bo mieliśmy wrażenie że nie mamy w ogóle wpływu na zachowanie naszego psa. Każda wizyta gości w domu była 'bolesna' - ciężko było wytrzymać z tym szczekającym psem - nie dało się normalnie porozmawiać z gośćmi, którzy nas odwiedzali. - na szczęście zamówiłam szkolenie w szkole-doberman i problem został rozwiązany

Jeśli wołasz do psa aby był cicho a on dalej szczeka to znaczy, że pies nie rozumie o co Ci chodzi - to znaczy że potrzebujesz inaczej przekazać psu swoją wiadomość - potrzebujesz nowej metody na dogadanie się z psem.

Oczywiście powtarzanie ćwiczeń i systematyczność jest ważna aby psu utrwalić nową wiedzę - jednak przygotuj się też na to, że zmiana zachowania psa nastąpi dość szybko, bo gdy pies wreszcie dostanie wiedzę o zakazie szczekania w odpowiedni dla niego sposób to jego zachowanie zmieni się równie szybko.

Na szkoleniu ze mną poznasz dokładne instrukcje i zasady postępowania z psem, który dużo szczeka i dowiesz się jak postępować z psem aby nauczyć go posłuszeństwa i tego aby był cicho. SZKOŁA SZKOLENIA PSÓW "DOBERMAN" KONTAKT - napisz we wiadomości lub powiedz mi w trakcie rozmowy telefonicznej, że chodzi o szkolenie psa aby tyle nie szczekał

 

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby poprawiać relacje pomiędzy właścicielem i jego psem. Aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza tym zajmuję się razem z moją żoną fotografią ślubną (jako firma www.panifotograf.eu).

6 komentarzy do wpisu: “Jak oduczyć psa ciągłego szczekania?”

 • Ola
  says:

  Podeślę artykuł znajomej bo jej pies potrafi ciągle i ciągle szczekać, ciekawe czy uda się jej jakikolwiek efekt uzyskać.

 • Marzena
  says:

  Dziękuję za wszystkie porady jakie dostałam od Pana na email, bardzo mi pomogły. Po 4dniach ćwiczeń pies dużo mniej szczeka.

 • Agnieszka
  says:

  Witam, nasz pies szczeka gdy tylko usłyszy kroki na klatce, szczeka również na inne psy, ludzi na ulicy i podbiega do rowerzystów. Proszę o pomoc.

  • Michał Szen
   says:

   można psa oduczyć takiego szczekania, potrzebne jest kompleksowe szkolenie (odpowiednie ćwiczenia w domu i na spacerach, plus odpowiednie aktywności w życiu psa aby pies był spokojny). Udzielam prywatnych lekcji - napisz do mnie przez dział kontakt

 • Wiktoria
  says:

  Witam mam labradora problem polega na tym ze gdy wychodze tylko z domu nie ważne na jaki okres czasu pies uciążliwie ujada . Nie wiem jak sobie z tym poradzić , jest to duży problem dla sąsiadów .
  Liczę na skuteczna radę

Dodaj komentarz