"DO MNIE" - dlaczego to bardzo ważna KOMENDA w szkoleniu psów?

Bardzo ważna komenda w szkoleniu psów: 'do mnie'

7 czerwca 2013 - szkolenie psów - Michał Szen - Dodaj komentarz

Ostatnio tak się zastanawiałem i dla większości moich klientów najważniejszą komendą w całym treningu jest 'przywołanie psa' - czyli komenda 'do mnie'.

Ta komenda pozwala nam przywołać psa gdy biega swobodnie (najczęściej bez smyczy) - bo gdy ludzie mają smycz w ręku to mają takie poczucie bezpieczeństwa, że w razie czego mogę pociągnąć za smycz i psa od czegoś odciągnąć, bądź też powstrzymać go przed czymś.

Gdy jednak pies biega swobodnie bez smyczy i biegnie w stronę ruchliwej ulicy - to co wtedy zrobisz? Pozostaje Ci użycie własnego głosu.

Jest też jeszcze jedna opcja - można psa nauczyć przychodzenia do nas na dźwięk gwizdka - jednak to wymaga wielu powtórek i dobrego przećwiczenia.

Mimo wszystko myślę, że warto przywoływanie psa ćwiczyć i to bardzo często, bo dzięki tej komendzie możemy ocalić psu życie.

Autorem wpisu jest: Michał Szen

Prowadzę szkolenia psów aby poprawiać relacje pomiędzy właścicielem i jego psem. Aby ludzie przestali denerwować się na swoje psy i aby wreszcie poczuli się dumni z tego, że mają tak dobrze wychowanego psa. Poza tym zajmuję się razem z moją żoną fotografią ślubną (jako firma www.panifotograf.eu).

Dodaj komentarz