O mnie - Michał Szen - Treser psów, Psi behawiorysta. Doberman

Kim jestem?

Czym się zajmuję?

michał szen
Michał Szen założyciel i właściciel Szkoły Szkolenia Psów "Doberman"

mgr inż. biolog kynolog zootechnik behawiorysta

Michał Szen - szkolenie psów, psi behawiorysta, treser psów - informacje o mnie

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Już od czasów studiów związany ze szkoleniem psów.

Michał w swej pracy koncentruje się na pracy z kobietami. Często pracuje z kobietami spodziewającymi się dziecka nad przygotowaniem psa do przybycia dziecka do domu. Ten jego flagowy program szkoleniowy cieszy się rosnącą popularnością, ze względu na rewelacyjne rezultaty, które daje. Kobiety bowiem zaczynają być coraz bardziej świadome tego, że psa warto wyszkolić na sporo wcześniej przed urodzeniem dziecka, bo po porodzie nie będą one miały siły, cierpliwości ani czasu na szkolenie psa. Po porodzie dziecka pies musi znać takie komendy jak 'zostaw', 'nie rusz', 'cicho' i 'na miejsce'. Dobrze wyszkolony pies nie utrudnia również wspólnych spacerów matki z dzieckiem. Kobieta nie musi wybierać między spacerem z dzieckiem w wózku a spacerem z psem - może to śmiało łączyć i cieszyć się długimi wspólnymi spacerami z psem i z dzieckiem jednocześnie.

Dzięki odbytym szkoleniom z technik Zręczności Językowej Michał potrafi doskonale porozumiewać się z każdym typem klienta. Niezależnie od Twojego profilu osobowości, stopnia intro- czy ekstra-wertyczności, typu charakteru czy innych cech szczególnych Twojej osobowości - za każdym razem znajdziecie 'wspólny język' i przekazywane informacje na temat szkolenia Twojego psa łatwo zrozumiesz i wprowadzisz w życie.

Mało znanym aspektem pracy Michała jest to, że pracuje co jakiś czas z osobami na wysokich stanowiskach kierowniczych i z politykami, którzy mają problemy ze swoimi psami. Osoby te jednak nie chcą ujawniać swoich nazwisk, bo wstydzą się tego, że ich psiak sprawiał problemy a oni nie umieli sobie z nimi poradzić. Wybierają oni usługi szkolenia psów u Michała właśnie ze względu na dyskrecję, której potrafi dochować oraz na skuteczny plan działania, który konstruuje i dostarcza zawsze pod kątem konkretnego psa i sytuacji panującej w domu.

Poza tym, Michał w unikalny sposób łączący w swej pracy szkoleniowej z psami elementy coachingowe - wykorzystywane zwykle przy treningach rozwoju osobistego wśród dyrektorów i managerów wyższego szczebla. Za sukces w szkoleniu psa odpowiada bowiem w największym stopniu właściciel czworonoga. To człowiek musi umieć sam siebie zmotywować do ćwiczeń i przeprowadzić je w wyznaczonym czasie.
Trening motywacyjny stosowany przez Michała wykorzystują najlepsi na świecie sportowcy, olimpijczycy i dyrektorzy firm - wszyscy Ci, którzy wiedzą jak ważne jest wyznaczanie sobie celów i wytrwałe dążenie do ich realizacji.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub poprzez email w celu rezerwacji terminu szkolenia psa.
Poniżej dwa zdjęcia z moimi 'klientami' :)

michał szen szkolenie owczarka niemieckiego - Michał Szen Michał Szen Szkolenie Psów Doberman

Dyplomy: hodowla zwierząt i zootechnika (program zawierał m.in. zajęcia z kynologii, żywienia zwierząt, fizjologii zwierząt, genetyka psów i kotów i wiele innych) - Uniwerstytet Przyrodniczy we Wrocławiu,
kurs w języku angielskim na temat zachowań zwierząt, Behawiorystyka zwierząt (Animal Behaviour) i monitorowania dobrostanu zwierząt prowadzony przez wykładowców z Uniwersytetu w Edynburgu

dyplom animal behaviour dyplom hodowla zwierząt zootechnika
certyfikat szkolenie pies i dziecko michał szen

Certyfikat z kursu "Psy i Dzieci" w języku angielskim (Dogs and Children) o zasadach jakich przestrzegać w kontaktach psów z dziećmi i o unikaniu i zapobieganiu konfliktom pomiędzy psami i dziećmi.
Jakiego wybrać psa dla dziecka?
Czego uczyć dzieci na temat kontaktów z psem a czego uczyć psy aby były dobrymi kompanami zabaw dla dzieci.
O czym rodzice powinni pamiętać i jakich zasad warto przestrzegać.

Instytut Etologii Uniwersytetu Cambridge. Etologia to dziedzina zoologii, zajmująca się szeroko pojętymi badaniami zachowań zwierząt

Jeśli potrzebny Ci dobry treser psów to zapraszam do kontaktu. Zajmuję układaniem psów od szczeniaka a także modyfikacją zachowań problemowych u psów dorosłych.